Ministru prezidents tiekas ar Japānas parlamentāriešiem


foto;Valsts kanceleja
Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 7. decembrī, Tokijā tikās ar Latvijas – Japānas parlamentārās sadarbības grupas vadītāju Hirofumi Nakasoni (Hirofumi Nakasone) un tās pārstāvjiem.

Latvija un Japāna ir vienisprātis attiecībā uz politiskajiem jautājumiem, kas skar sadarbību starptautiskajās organizācijās, kā arī ir liels potenciāls savstarpējai ekonomiskajai sadarbībai.

M. Kučinskis uzsvēra, ka vizītē Japānā ieradies kopā ar uzņēmēju delegāciju no Latvijas, no kuriem vairums pārstāv kompānijas, kas strādā jauno tehnoloģiju ieviešanas jomā. Sarunas laikā no abām pusēm tika norādīts uz nepieciešamību sadarboties augstākās izglītības, kā arī zinātnes jomā, tādējādi veicinot jaunu produktu, jauno tehnoloģiju izstrādi.

Tāpat M. Kučinskis informēja Japānas parlamentāriešus par Eiropai, it īpaši Baltijas reģionam, nozīmīgo “Rail Baltica” projektu, kā arī enerģētikas politiku valstī. Tikšanās laikā no Japānas parlamentāriešu puses tika uzsvērts, ka Latvijas ostas ir centrālais transporta un loģistikas punkts Baltijas reģionā, kas tiek uzskatīts par stratēģiski nozīmīgu.

Abas puses atzinīgi novērtēja šogad parakstīto konvenciju par nodokļa dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu, kas jau tuvākajā laikā stāsies spēkā, un kas veicina ekonomiskās sadarbības attīstību.

M. Kučinska vizīte Tokijā norisinās no 5. līdz 9. decembrim. Tās laikā viņš tiekas ar Japānas premjerministru un valdības ministriem, kā arī ar Latvijas Japānas parlamentārās sadarbības grupu biedriem. Tāpat Ministru prezidents piedalīsies abu valstu ekonomiskās sadarbības attīstībai veltītos forumos Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) un Tokijas Finanšu tehnoloģiju centrā (FINOLAB). Ministru prezidents tiksies ar vairāku Japānas biznesa asociāciju vadītājiem un vadošo uzņēmumu pārstāvjiem (tai skaitā ar All Nippon Airways (ANA), Mitsui & Co).

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija