LGS izsludina konkursu par Rīgas lidostas jaunā torņa metu

Uzsākot darbu pie jaunā gaisa satiksmes vadības torņa (GSV) projekta, VAS "Latvijas gaisa satiksme" atbilstoši Publisko iepirkumu likumam ir izsludinājusi metu konkursu "Rīgas lidostas gaisa satiksmes vadības torņa nākotnes vizuālais tēls". Konkursa mērķis ir iegūt arhitektoniski augstvērtīgu un funkcionāli pārdomātu, konkursa nolikumā un projektēšanas programmā ietvertajām prasībām atbilstošu, ekonomiski pamatotu metu GSV tornim.

Apbūves ieceri (metu) paredzēts turpmāk izmantot par pamatu būvprojekta izstrādei.

Konkursa dalībnieki var būt fiziskas vai juridiskas personas, vai personu apvienības, kas atbilst nolikuma prasībām. Ņemot vērā topošās būves nozīmību un tehnisko specifiku, pretendentiem ir izvirzītas pietiekami augstas prasības – piemēram, ir jāapliecina pieredze vismaz divu publisku ēku būvprojekta izstrādē, kur vismaz viena meta vai būvprojekta vienas augstceltnes augstums ir ne mazāks par 50 metriem un vismaz viena meta vai būvprojekta projektētās publiskās ēkas platība ir ne mazāka par 3000 kvadrātmetriem.

“Jaunais Rīgas lidostas tornis būs nozīmīgs infrastruktūras objekts, kas ļaus arī turpmāk sekmīgi attīstīties gan lidostai, gan visai Latvijas aviācijas nozarei. Tam jākļūst arī par vienu no jaunajām Rīgas vizītkartēm, ko pirmo ieraudzīs ārzemju viesi, ielidojot mūsu galvaspilsētā. Tāpēc esam izvirzījuši stingras un precīzas prasības un ceram, ka šajā arhitektiem interesantajā konkursā tiks iesniegti patiešām augstvērtīgi piedāvājumi,” uzsver LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Pretendentiem pieteikumi ir jāiesniedz līdz 2018. gada 12. martam.

Kopējais konkursa prēmiju fonds ir 80 tūkstoši EUR, pirmās vietas ieguvējs saņems 40 tūkstošu EUR lielu balvu. Tiks piešķirtas godalgas arī par otro un trešo vietu, kā arī divas veicināšanas balvas.

Pēc konkursa uzvarētāju paziņošanas iepirkumu komisijai ir tiesības uzaicināt konkursa uzvarētāju vai godalgoto vietu ieguvējus uz sarunu procedūru par publiska pakalpojuma līguma slēgšanu par Rīgas lidostas gaisa satiksmes vadības torņa būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību.

Iesniegtos metus izvērtēs kompetenta starptautiskā žūrija, kurā darbosies pazīstamā britu arhitekte Džūlija Barfīlda (Julia Barfield), kas projektējusi slaveno “Londonas aci” un citus objektus, un norvēģu pilsētplānotājs un arhitekts Ole Vīgs (Ole Wiig), kurš ir projektējis vairākas nozīmīgas ēkas Norvēģijā – piemēram, godalgoto Norvēģijas Nodokļu administrācijas kompleksu Oslo. Žūrijā strādās arī pazīstamie Latvijas arhitekti - bijušais Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Jānis Dripe un bijušais Liepājas pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, kā arī Mārupes novada būvvaldes vadītāja, arhitekte Aida Lismane, būvinženieris Normunds Tirāns, LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš (žūrijas komisijas priekšsēdētājs), lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce, un LGS Lidlauku daļas vadītājs Roberts Sviklo. Žūrijas komisijas atbildīgā sekretāre (bez balss tiesībām) ir arhitekte Dace Kalvāne.

Torņa būvniecību plānots pabeigt līdz 2023. gada beigām. Jauna torņa nepieciešamību ir radījusi lidostas “Rīga” attīstība un paplašināšanās, lidojumu skaita pieaugums, kā arī iespēju trūkums esošajā tornī izvietot jaunās tehnoloģijas, piemēram, ieviest tālvadības aeronavigācijas pakalpojumu (Remote Tower Control).

Projekts tiks finansēts no LGS pašu līdzekļiem un banku aizdevuma, kā arī tiks meklētas iespējas piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu.

“Latvijas gaisa satiksme” ir valsts akciju sabiedrība, kas nodrošina aeronavigācijas pakalpojumus Latvijas gaisa telpas lietotājiem.

Arnis Lapiņš
LGS preses sekretārs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija