Ārlietu ministrs ar Krievijas ārlietu ministra pirmo vietnieku pārrunā aktuālos divpusējo un starptautisko attiecību jau


foto: Ārlietu ministrija
Ārlietu ministrs ar Krievijas ārlietu ministra pirmo vietnieku pārrunā aktuālos divpusējo un starptautisko attiecību jautājumus.

14. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā tikās ar Krievijas ārlietu ministra pirmo vietnieku Vladimiru Titovu (Vladimir Titov), kurš ir Latvijā, lai piedalītos Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju regulārajās politiskajās konsultācijās.

“Lai gan mums ir atšķirīgs viedoklis par konfliktu Ukrainā un mēs neatzīstam un nosodām Krimas aneksiju, taču vēlamies turpināt praktisko sadarbību ar Krieviju jautājumos, kur pašreizējos apstākļos tas ir iespējams. Esam kaimiņvalstis, tādēļ svarīgi turpināt darbu pie dažādu praktisko jautājumu risināšanas,” pauda E. Rinkēvičs. Ministrs arī aicināja Krievijas pusi īstenot Minskas vienošanos, jo pašlaik šajā jautājumā nav progresa.

E. Rinkēvičs pozitīvi novērtēja starpvaldību komisijas un Latvijas-Krievijas valsts robežas demarkācijas komisijas paveikto darbu un pauda gandarījumu, ka šodien politisko konsultāciju laikā tiks parakstīti divi divpusējie dokumenti: Vienošanās par grozījumiem 2010. gada 20. decembra Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanās par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu, ka arī Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas sadarbības plāns 2018.–2019. gadam.

Tikšanās laikā Latvijas ārlietu ministrs pauda Latvijas vēlmi atgūt 1919.-1940. gadā Latvijā uzņemto filmu oriģinālus. “Latvija nākamgad svinēs savas valsts simtgadi, tādēļ šo filmu oriģināli ir būtisks Latvijas kultūrmantojums,” sacīja E. Rinkēvičs.

Puses arī apmainījās viedokļiem par aktuālajiem starptautisko attiecību un politikas jautājumiem, tostarp par situāciju Irānā, Ziemeļkorejā un Tuvajos Austrumos.

Informācijai

Latvijas–Krievijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas ir regulārs formāts, kurā tiek pārrunāti divpusējās sadarbības jautājumi, kā arī starptautiskās politikas aktualitātes. No Latvijas puses tās vadīs Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, no Krievijas puses - ārlietu ministra pirmais vietnieks Vladimirs Titovs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija