Valsts prezidents atklāj Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centru


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien 13.septembrī atklāja Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centru. Tas ir pirmais šāda veida šāda veida tehnoloģiju inovāciju centrs Baltijā un Ziemeļeiropas reģionā, kura uzdevums ir stiprināt sadarbību starp IKT nozari, zinātni, nevalstiskajām organizācijām un publiskā sektora partneriem

“Datu pieejamības un izmantošanas vairošana, sabiedrības iesaiste valsts pārvaldībā un tehnoloģijās balstīta inovāciju veicināšana – tie ir nākotnes virzieni, kas ļaus Latvijai nostiprināties starp viedo tehnoloģiju līderiem pasaulē. Tādējādi tiks attīstīta mūsu valsts tautsaimniecība un starptautiskā konkurētspēja,” uzsver Raimonds Vējonis, norādot, ka Latvija jau šobrīd ir starp pasaules līderiem IKT infrastruktūras pieejamībā un kvalitātē.

Inovāciju centrā iespējams apskatīt vairākus Latvijā radītus inovatīvus risinājumus, kas palīdz iedzīvotājiem un uzņēmējiem dažādās jomās – datu aizsardzībā, medicīnā, ceļu satiksmē, mūžizglītībā un citās.

“Esmu pārliecināts, ka Inovāciju centrs būs vieta, kur apvienosies zinātne, kvalitatīva izglītība un profesionālās prasmes, lai radītu iedvesmojošus veiksmes stāstus. Tie veicinās mūsu valsts izaugsmi ceļā uz viedu valsti un viedu sabiedrību. Lai izdodas inovatīvas idejas pārvērst komercializējamos produktos un veidot Latviju par vadošo inovāciju līderi visā Baltijas un Ziemeļeiropas reģionā,” novēl Raimonds Vējonis. 

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana