Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs aicina stiprināt sadarbību ar Kazahstānu Transeirāzijas koridoru attīstībā


foto;Ārlietu ministrija
10. jūlijā Astanā, Kazahstānā, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Kazahstānas ārlietu ministra vietnieku Romānu Vasiļenko (Roman Vassilenko). Sarunas laikā tika pārrunātas Latvijas un Kazahstānas divpusējās aktualitātes, ekonomiskās sadarbības jautājumi, ES un Kazahstānas attiecību perspektīvas. Tāpat tika apspriestas Centrālāzijas reģionālās sadarbības aktualitātes, kā arī citi aktuālie starptautiskās politikas jautājumi.

Tikšanās laikā puses pozitīvi novērtēja Latvijas un Kazahstānas draudzīgās un konstruktīvās attiecības, kas izveidojušās 25 gadu laikā, kopš abas valstis nodibinājušas diplomātiskās attiecības.

A. Pildegovičs apsveica Kazahstānu tās diplomātiskā dienesta izveidošanas 25. gadadienā un pauda atzinību par Kazahstānas aktīvo iesaisti starptautisko konfliktu risināšanā. Viņš uzsvēra, ka Latvija ir labs Kazahstānas partneris – Latvija atbalstīja Kazahstānu ANO Drošības padomes nepastāvīgā locekļa vēlēšanās pagājušajā gadā un bija pirmā Eiropas Savienības (ES) valsts, kas ratificēja ES un Kazahstānas Paplašinātās partnerības un sadarbības līgumu. A. Pildegovičs apliecināja gatavību ar Kazahstānu dalīties pieredzē par Latvijas gatavošanos dalībai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (Organisation for Economic Co-operation and DevelopmentOECD).

Kazahstānas puse atzinīgi novērtēja Latvijas iesaisti ES un Centrālāzijas sadarbības veicināšanā, īpaši tās lomu ES un Centrālāzijas Izglītības platformas pasākumu īstenošanā un ES Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) 9. fāzes ieviešanā, kur Latvija ir vadošā valsts.

Valsts sekretārs A. Pildegovičs atzīmēja, ka sekmīgi attīstās Latvijas un Kazahstānas sadarbība izglītības jomā – arvien vairāk Kazahstānas studentu izvēlas studēt Latvijā, izmantojot šeit piedāvātās ES līmeņa izglītības ieguves iespējas, attīstās kontakti starp abu valstu augstskolām. A. Pildegovičs uzsvēra, ka Kazahstāna ir nozīmīgs partneris transporta koridoru un tirdzniecības plūsmu attīstīšanai starp Eiropu un Āziju, tāpēc Latvija piešķir īpašu nozīmi abu valstu sadarbības transporta un tranzīta nozarē attīstīšanai. Sarunas gaitā tika izteikta abpusēja interese par sadarbības attīstīšanu mežsaimniecības un kosmosa tehnoloģiju izmantošanā.

A. Pildegovičs uzturas Kazahstānā Valsts prezidenta R. Vējoņa darba vizītes delegācijas sastāvā. R. Vējonis piedalījās starptautiskās izstādes “Astana Expo 2017” laikā notiekošās Latvijas nacionālās dienas pasākumos, kā arī tikās ar Kazahstānas premjerministru Bakitžanu Sagintajevu (Bakytzhan Sagintayev). Valsts prezidents arī atklāja transporta un loģistikas tematikai veltītu konferenci, ko izstādes ietvaros organizē VAS “Latvijas dzelzceļš”.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana