Zanda Kalniņa-Lukaševica: jāstrādā pie ES un Gruzijas attiecību padziļināšanas


foto;Ārlietu ministrija
7. jūlijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Gruzijas valsts ministra Eiropas un Eiroatlantiskās integrācijas jautājumos vietnieci Mariamu Rakviašvili (Mariam Rakviashvili). Z. Kalniņa-Lukaševica apliecināja Latvijas gatavību arī turpmāk sniegt atbalstu Gruzijas reformu procesam un turpināt īstenot attīstības sadarbības projektus Gruzijā.

“Gruzija ir sasniegusi labu progresu nacionālās likumdošanas piemērošanā Eiropas Savienības (ES) standartiem. Svarīgi ir reformu procesu turpināt, īpaši tieslietu, likuma varas, labas pārvaldības un ekonomikas jomās,” norādīja parlamentārā sekretāre.

Gruzijas valsts ministra Eiropas un Eiroatlantiskās integrācijas jautājumos vietniece uzsvēra, ka Gruzijā turpinās intensīvs reformu process. Tāpat arī M. Rakviašvili pateicās Latvijai par sniegto atbalstu Gruzijas centieniem stiprināt attiecības ar ES un NATO. Puses atzinīgi novērtēja teicamo Latvijas un Gruzijas sadarbību un aktīvo starpvalstu dialogu. Gruzija ir ieinteresēta ciešā sadarbībā ar Latviju arī stratēģiskās komunikācijas jomā, tostarp sarunā tika izcelts Baltijas Mediju izcilības centra sniegtais pienesums ekspertīzes veidošanā.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī situācija Dienvidosetijas un Abhāzijas reģionos, kur Krievija turpina pakāpenisku aneksijas politiku. Parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka Latvija vienmēr ir stingri atbalstījusi Gruzijas teritoriālo integritāti un uzskata, ka Krievijas aktivitātes negatīvi ietekmē situāciju šajos reģionos.

Pārrunājot ES un Gruzijas attiecības, parlamentārā sekretāre norādīja, ka svarīga ir gatavošanās kārtējam Austrumu partnerības samitam novembrī. “Samita kontekstā ir jāstrādā pie praktiski realizējamām lietām un konkrētām iniciatīvām, kas padziļinātu ES un Gruzijas attiecības, piemēram, institūciju stiprināšanas, starpsavienojumiem un projektiem enerģētikas jomā,” sacīja Z. Kalniņa-Lukaševica.

Z. Kalniņa-Lukaševica un M. Rakviašvili bija vienisprātis, ka, gatavojoties Austrumu partnerības samitam, jākoncentrējas uz praktisku un konkrētu iniciatīvu sagatavošanu un īstenošanu.

M. Rakviašvili uzturas vizītē Latvijā, lai piedalītos augsta līmeņa konferencē "Riga StratCom Dialogue 2017", ko organizē NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana