Ziņas | Dienas notikumi


Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikums LR Satversmes pieņemšanas dienā

1922. gada 15. februārī Latvijas Satversmes sapulce pieņēma mūsu valsts pamatlikumu – Latvijas Republikas Satversmi. Toreiz Jānis Čakste tās autoru vārdā pauda cerību, ka Satversme padarīs Latviju laimīgu un stipru.

"Forevers" ieguldīs līdz pusmiljonam eiro veikalu tīkla attīstībā

Lielākais pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums "Forevers" tuvākajos divos gados sava veikalu tīkla attīstībā plāno ieguldīt līdz pusmiljonam eiro. Lielākā daļa investīciju tiks novirzītas veikalu modernizēšanai un veikalu tīkla paplašināšanai atbilstoši "Forevers" zīmola konceptam. Šogad uzņēmums plāno atvērt 10 jaunus veikalus.

Apsardzes pakalpojumu iepirkumos nosaka pārbaudīt likumā paredzētos izslēgšanas noteikumus

Ceturtdien, 14. februārī, Saeimā trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Publisko iepirkumu likumā (PIL). Akcentējot ēnu ekonomikas aktualitāti, izmaiņas paredz stingrāku regulējumu apsardzes pakalpojumu iepirkumos, nosakot pasūtītāja pienākumu pārbaudīt PIL paredzētos kandidātu un pretendentu izslēgšanas noteikumus apsardzes pakalpojumu iepirkumiem, kuru paredzamā līgumcena ir 10 000 eiro vai lielāka.

Ēnu dienā 66 jaunieši iepazina Rīgas vicemēra amata pienākumus un RD Īpašuma departamenta profesijas

Trešdien, 13. februārī, Latvijā norisinājās starptautiskā "Ēnu diena" un jau sesto reizi pēc kārtas tajā piedalījās Rīgas domes Īpašuma departaments. Šogad Ēnu dienā 66 jaunieši no dažādām Latvijas skolām - Alūksnes, Kuldīgas, Zvejniekciema, Valmieras, Daugavpils, Liepājas, Jaunjelgavas, Dricāniem, Ķekavas, Talsiem, Dobeles, Cēsīm, Ogres, Bauskas, Rojas, Ventspils, Stalbes un Rīgas pilsētas, iepazinās ar Rīgas vicemēra Oļega Burova amata pienākumiem un iepazina arhitekta, dizainera un sabiedrisko attiecību speciālista profesijas.

LTRK diskutē par Moneyval rekomendāciju ieviešanu

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Nacionālās stratēģijas padome (NSP) tikās ar atbildīgajām ministrijām un iestādēm, lai runātu par Moneyval rekomendāciju ieviešanu un nozīmīgākajiem uzdevumiem šogad.

Lielo pilsētu asociācija rod kopīgu valodu ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru pārstāvji tikšanās laikā ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku pārrunāja virkni jautājumu, kas ietverti deklarācijā par Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību. Īpaši tika aktualizēts jautājums par izglītības satura reformu, ieviešot kompetenču pieeju (Skola 2030), skolu tīkla optimizācijas plānu, pāreju uz valsts valodu izglītībā, pedagogu atalgojumu un citiem nozīmīgiem jautājumiem.

Daugavpils tūrisma piedāvājums tika veiksmīgi prezentēts tūrisma izstādē "BALTTOUR 2019"

3. februārī noslēdzās Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums - 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus "Balttour 2019", kurā, strādājot vienotajā Latgales reģiona stendā, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma un informācijas aģentūras speciālisti popularizēja Daugavpils pilsētas tūrisma piedāvājumu.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 68 personas

Otrdien, 5. janvārī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 68 personas. No 68 pilsonības pretendentiem 63% ir krievi, 4% ukraiņi, 11% baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības.

Turpmāk iekšlietu dienesti noteiks formas tērpu izsniegšanas un lietošanas normas

Otrdien, 5.februārī Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu "Grozījums Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā", kas dos iespēju iekšlietu dienestiem formastērpu izsniegšanas un lietošanas normas noteikt pašiem savas iestādes ietvaros.

Otrdien, 5.februārī, Latvijas hokeja valstsvienība viesojās Latvijas vēstniecībā Korejā.

Latvijas vēstnieks Korejā - Pēteris Vaivars laipni uzņēma Latvijas hokeja izlasi vēstniecībā un apsveica visus Jaunajā gadā, kura Dienvidkorejā tiek atzīmēta tieši 5.februārī.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli