DNKA atbalsta Valsts policijas funkciju daļēju nodošanu privātajiem komersantiem

Drošības nozares kompāniju asociācija (DNKA) atzinīgi novērtē jaunā Valsts policijas (VP) priekšnieka Armanda Ruka skatījumu par nepieciešamību izvērtēt atsevišķu VP funkciju un uzdevumu nodošanu privātajiem komersantiem.

DNKA jau ilgstoši norāda uz to, ka ir valsts un pašvaldību objekti, kuru apsargāšanu var un vajadzētu nodot privātajiem komersantiem. Pašlaik ir objekti, kā, piemēram, Rīgas starptautiskā lidosta, Rīgas brīvosta un vēstniecības, kuru drošību nodrošina vai nu policija vai iekšējais drošības dienests. Pasaules pieredze rāda, ka privātais apsardzes komersants var nodrošināt līdzvērtīgu personāla profesionalitāti un nepieciešamo augsto drošības līmeni, pretī dodot elastību, efektīvāku līdzekļu izlietojumu, kā arī mūsdienu prasībām atbilstošu tehnisko nodrošinājumu.

“Jau tagad Latvijā apsardzes nozares uzņēmumi, kam ir industriālās drošības sertifikāts un kas apkalpo paaugstinātas drošības objektus, tādēļ neredzam riskus, ja līdzvērtīgas nozīmes valsts un pašvaldību objektu apsardzību nodrošinātu privātie apsardzes komersanti. Vairākiem no mūsu biedriem ir ilggadīga starptautiskā pieredze, gan apsargājot dzelzceļa infrastruktūru, gan nodrošinot drošības pasākumus lidostā,” norāda DNKA valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks.

Līdzšinējā DNKA sadarbība ar VP bijusi ļoti laba un šajā gadā jau iesāktas sarunas par to, kā apsardzes nozares komersanti un VP darbinieki var sadarboties normatīvo aktu pārkāpumu atklāšanā. Ir sāktas diskusijas par kopīgas platformas izveidi administratīvo pārkāpumu atklāšanai un novēršanai, bet nozares efektīvai uzraudzībai ar 2022. gada janvāri sāks darboties Apsardzes darbības reģistrs (likumprojekts vēl jāpieņem trešajā lasījumā). Ceram jau drīzumā tikties ar jauno VP priekšnieku, lai pārrunātu aktualitātes un turpinātu strādāt pie apsardzes nozares sakārtošanas, lai uzlabotu katra indivīda un sabiedrisko drošību.


Par asociāciju

Drošības nozares kompāniju asociācijā ir apvienojušies lielākie Latvijas apsardzes nozares uzņēmumi. To kopējais apgrozījums 2019. gadā bija vairāk nekā 34,11 miljoni eiro, un nodokļos tie samaksāja 16,45 miljonus eiro. Asociācijas biedri nodarbina apmēram 3300 darbiniekus.

Drošības nozares kompāniju asociācijā
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums