Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka amatā apstiprināts Jānis Ābele

Šodien, 11. augustā, Ministru kabineta sēdē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka amatā apstiprināts Jānis Ābele.

Jānis Ābele stājas amatā laikā, kad paredzēts nopietns darbs saistībā ar bērnu tiesību aizsardzības sistēmas institucionālā modeļa izmaiņām. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai kā vienai no vadošajām iestādēm bērnu tiesību aizsardzībā ir uzticēta īpaša loma, jo tās misija ir profesionāli nodrošināt bērnu un aizgādnībā esošo tiesību un interešu kvalitatīvu uzraudzību un aizsardzību. Jānis Ābele ir sniedzis visaptverošu vīziju par iestādes turpmāko darbību, stratēģiju un misiju. Viņš ir izteicis skaidru redzējumu par iestādes pāreju no kontroles vadības uz metodiskā atbalsta iestādi, gatavs aktīvi sadarboties ar nevalstiskajām organizācijām un citiem sadarbības partneriem.

Labklājības ministre Ramona Petraviča atzīmē: “Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai ļoti nepieciešamas pārmaiņas, tostarp, lai turpinātu sākto bāriņtiesu reformu. Jānis Ābele ir cilvēks ar stratēģisku redzējumu, mērķtiecīgs, ar pārmaiņu vadības domāšanu, viņam ir daudz ideju un iniciatīvu. Ceru, ka viņš iestādē ienesīs būtiskas pārmaiņas un spēs īstenot reformas, kuras jau sen bija nepieciešamas.”

Jānis Ābele Rīgas Stradiņa Universitātē guvis profesionālo maģistra grādu vadībzinātnē. Viņš bijis  administrācijas vadītājs Ekonomikas ministrijā, strādājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Finanšu ministrijā. No 2016. gada līdz 2019. gada jūnijam strādājis Centrālā finanšu un līgumu aģentūrā, kur vadījis Infrastruktūras attīstības departamenta Satiksmes infrastruktūras projektu nodaļu, pēc tam – darbs Vides un Energoefektivitātes departamentā, savukārt 2019. gadā J. Ābele kļuvis par šīs iestādes direktora vietnieku ES fondu ieviešanas jautājumos.

Aiga Ozoliņa, Labklājības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums