Izolēšanās mudina uzņēmumus digitalizēt dokumentus un ieviest e-rēķinu sistēmu

Piespiedu attālā strādāšana uzņēmumiem «atvērusi acis» uz līdzšinējiem darba rutīnas trūkumiem un palīdzējusi saprast, kas jāuzlabo, lai nākotnē sekmīgi turpinātu uzņēmējdarbību. Katrā otrajā uzņēmumā par vissteidzamāko tiek uzskatīta visu dokumentu digitalizācija, lai tie būtu pieejami darbiniekiem, un katrā trešajā – elektronisko rēķinu aprites sistēmas ieviešana, liecina grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis veiktās uzņēmumu aptaujas rezultāti.

Darbs ārkārtējā situācijā vadītājus ir pārliecinājis, ka uzņēmumiem jākļūst digitāli attīstītākiem, lai to darbība būtu efektīvāka un tie būtu labāk gatavi strādāšanai izaicinošos apstākļos, kad, piemēram, nav iespējams nokļūt birojā vai sapulcināt atbildīgos darbiniekus.

45,4% respondentu par vissteidzamāko uzdevumu ikdienas darba atvieglošanai uzskata visu dokumentu pārvēršanu elektroniskā formātā. Tādējādi tie ir vieglāk un ātrāk pieejami kā vadītājiem, tā darbiniekiem, pat nebraucot uz biroju. 32,7% aptaujāto apsver iespēju ieviest uzņēmumā e-rēķinus, lai rēķinus varētu nosūtīt un saņemt elektroniski, attiecīgi — maksimāli ātri, un lai neciestu naudas plūsma. Trešā populārākā apņemšanās ir apgūt attālajam darbam nepieciešamās prasmes. To norādījuši 24,4% respondentu, kamēr 17,6% novērtējuši grāmatvedības un uzņēmuma vadības programmas mākoņrisinājuma priekšrocības.

«Vēl pagājušā gada nogalē 40% uzņēmumu vadītāju nezināja, kas ir elektroniskie rēķini, bet šodien interese par tiem ir strauji pieaugusi. 12. maijā sistēmas Tildes Jumis virtuālajā seminārā par e-rēķiniem piedalījās vairāk nekā tūkstoš uzņēmumu pārstāvju, un ļoti daudzi interesējās, kurās grāmatvedības programmās e-rēķini ir pieejami un kā lietojami. Ļoti iespējams, ka izolēšanās periods būs devis spēcīgu impulsu elektronisko dokumentu aprites sistēmas iedzīvināšanai un drīz tā kļūs par uzņēmumu darbības neatņemamu sastāvdaļu,» prognozē sistēmas Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Pētījumā arī noskaidrots, kādas grāmatvedības funkcijas lietotājiem būtu visnoderīgākās. 57,4% respondentu būtu gandarīti par darbinieku iespēju attāli iesniegt izmaksu čekus un rēķinus, 37,3% — par iespēju elektroniski iesniegt atvaļinājumu pieteikumus un tos apstiprināt un 34,3% — attāli izrakstīt debitoru rēķinus.

Aptaujā piedalījās 205 Latvijas uzņēmumi.

Jekaterina Černobrovaja
Sistēmas Tildes Jumis mārketinga vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums