Rīgas plānošanas reģions izsniedzis pirmās atļaujas trešajam pasažieru pārvadātājam lidostā "Rīga"

Rīgas plānošanas reģions izsniedzis  speciālās licences kartītes SIA "WELLTAXI" taksometriem, kas drīkst starptautiskajā lidostā "Rīga" veikt pasažieru komercpārvadājumu pakalpojumu. Pārvadātājs lidostā darbojas ar preču zīmi "TAKSILV".

Šī ir trešā pārvadātāju apvienība, kas izpilda Autopārvadājumu likumā noteiktās paaugstinātās prasības, kas stājās spēkā šī gada septembrī. Atļauju pārvadājumiem lidostas slēgtajā zonā iepriekš saņēma SIA “Red Cab lidosta” un AS “Rīgas Taksometru parks” veidotā pārvadātāju apvienība, kā arī  “Baltic Taxi”, zem kura apvienojušies 28 pārvadātāji.

Edgars Rantiņš, Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs: “Šobrīd taksometra pakalpojumu starptautiskās lidostas “Rīga” slēgtajā zonā var veikt jau 3 pārvadātāji vai to apvienības, kopumā nodrošinot vairāk nekā 130 transportlīdzekļu. Uz doto brīdi speciālās kartītes piešķirtas 13 “TAKSILV” automašīnām, bet to skaits drīzumā varētu pieaugt, jo pārvadātājs kārto dokumentus par vēl citiem transportlīdzekļiem. Katrā ziņā trīs pārvadātāji jau nozīmē konkurences paplašināšanu lidostā.”

Saskaņā ar jaunajiem MK noteikumiem no šī gada 15. septembra starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā ar ierobežotu piekļuvi pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru varēs veikt tikai tie pārvadātāji vai uz līguma pamata izveidotas pārvadātāju apvienības,  kas nodrošinās Autopārvadājumu likumā noteiktās prasības un kuriem būs izsniegtas licences kartītes ar speciālu atzīmi. Šīs kartītes izsniedz Rīgas plānošanas reģions.

Lai saņemtu speciālās licences kartītes, pārvadātājam vai pārvadātāju apvienībai ir jāapliecina spēja nodrošināt pakalpojumu visā lidostas darba laikā, apkalpot personas ar invaliditāti, kā arī nodrošināt taksometrus ar 5-8 pasažieru sēdvietām un  bērnu sēdeklīšiem. Tāpat noteikts ierobežojums autotransporta līdzekļa vecumam – tas nedrīkst pārsniegt 5 gadus. Lai saņemtu licenci, pārvadātājam ir jāiesniedz apliecinājums, ka ir radīts risinājums vaučera QR koda validācijai, kā arī apliecinājums par sadarbību ar vaučera tirgotāju.

Rīgas plānošanas reģions taksometru licencēšanas funkciju kopumā veic tikai no pērnā gada marta, izsniedzot speciālās atļaujas (licences) un licences kartītes pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometriem reģionā, izņemot Rīgu un Jūrmalu.

 

Rīgas plānošanas reģions
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums