Latvijas un Igaunijas zemkopības ministri: dalībvalstis sagaida lielāku atbalstu no ES sausuma negatīvo seku novēršanā


foto;www.farming.lv
Trešdien, 12. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Tallinā tikās ar Igaunijas lauku attīstības ministru Tarmo Tammu (Tarmo Tamm), lai apspriestos par abu valstu kopīgo nostāju jautājumā par nepieciešamo ES atbalstu Latvijas un Igaunijas lauksaimniekiem, kuri cietuši lielus zaudējumus šīs vasaras ilgstošā sausuma dēļ.

“Šīs vasaras sausums nodarījis postu un zaudējumus ne tikai Latvijas un Igaunijas lauksaimniekiem, bet arī cituviet Eiropas Savienībā. Ar Igaunijas lauku attīstības ministru Tarmo Tammu bijām vienisprātis, ka Eiropas Savienībai šādu ārkārtēju situāciju radītās negatīvās sekas jāuztver ar lielāku izpratni un dalībvalstis sagaida lielāku atbalstu no Eiropas Komisijas, tajā skaitā adekvātas kompensācijas lauksaimniekiem, jo ražas zudumi Latvijā un Igaunijā ir ļoti lieli,” norāda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Abi ministri arī pārrunāja, kādu atbalstu līdz šim Latvija un Igaunija sniegusi saviem lauksaimniekiem, kas cietuši no lielā sausuma postošajām sekām. Igaunijas lauku attīstības ministru Tarmo Tammu arī interesēja, kā Lauku atbalsta dienests spēj operatīvi un efektīvi apzināt cietušās platības, lai pēc iespējas ātrāk var veikt atbalsta maksājumu izmaksas.

Saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem sausuma radītie zaudējumi Latvijā lopkopībā ir 100,5 miljoni eiro, augkopībā – 165,6 miljoni eiro, bet mežsaimniecībā – 92,9 miljoni eiro.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums