Latvijas uzņēmēji nenovērtē biznesa plāna lomu uzņēmējdarbības attīstībā

Liela daļa uzņēmēju biznesa plāna veidošanu neuztver kā neaizstājamu priekšnoteikumu veiksmīgai biznesa attīstībai, bet gan kā laiku patērējošu formalitāti, un tas nereti negatīvi ietekmē uzņēmējdarbības ieceru sekmīgu realizāciju - secināts Swedbank veiktajās uzņēmēju intervijās. Lai pašmāju uzņēmēju bizness būtu dzīvotspējīgāks, Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) izstrādājis unikālu rīku Biznesaskices.lv, ļaujot ikvienam esošajam vai topošajam uzņēmējam ātri un viegli izvērtēt iespējamos uzņēmējdarbības riskus, uzstādīt mērķus un radīt pārskatāmu biznesa plānu.

Plānot biznesu galvā vai pēc savas izdomātas metodes var, un daudzi veiksmīgi uzņēmumi to pierāda praksē. Tomēr apzināt iespējamos riskus šādā veidā ir grūti, jo, gan biznesu uzsākot, gan to veidojot, galva ir pilna tūkstošiem domu, ideju un citu pilnīgi nesaistītu lietu, kas apgrūtina spēju izšķirt būtiskāko,” skaidro Swedbank Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons. Kā norāda eksperts, salīdzinoši bieži sarunās ar uzņēmējiem nākas dzirdēt, ka liela daļa uzņēmējdarbību plāno pēc savas metodes, biznesa plānu izstrādāšanu pielietojot vien tad, ja tas nepieciešams iesniegšanai investoriem, aizdevējam, attīstības programmām vai citiem mērķiem, kur tas minēts kā viens no obligāti iesniedzamajiem dokumentiem. “Daudzi uzņēmēji neapzināti ignorē acīmredzamo - ja jau šie jautājumi interesē naudas devēju, tātad tiem ir būtiska nozīme biznesa turpmākajā attīstībā,” uzņēmēju vieglprātīgo attieksmi pret biznesa plānošanu komentē Swedbank Finanšu institūta vadītājs.

Lai palīdzētu pašmāju uzņēmējiem veiksmīgi uzsākt un vadīt biznesu, apzinot potenciālo klientu loku un instrumentus, ar kuru palīdzību tos sasniegt, Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar LIAA radījis interneta vietni Biznesaskices.lv. Rīks kalpo kā gatava veidne, kurā apkopojama visa informācija par konkrēto biznesu, ļaujot apzināt un formulēt gan piedāvātā produkta vai pakalpojuma iespējas, riskus, raksturojumu u.c., gan aplūkot visas ar uzņēmējdarbību saistītās finanses vienuviet. Gala rezultātā lietotājs iegūst biznesa plānu, ko iespējams saglabāt savā datorā, pārsūtīt investoriem vai izmantot, lai pieteiktos, piemēram, LIAA biznesa inkubatorā.

Jaunais biznesa plānošanas rīks Biznesaskices.lv, kas uzņēmējiem pieejams bez maksas, izved cauri būtiskākajiem ar biznesa ieceri saistītajiem jautājumiem divos posmos. Pirmajā posmā uzņēmējam ir iespēja pārdomāt tādus jautājumus, kas ir produkts, ar ko tas konkurē, kādas problēmas vai vajadzības risina. Savukārt otrais posms veltīts finansēm, ļaujot apzināt paredzamos izdevumus, apgrozījumu, nodokļu režīmu u.c. Būtiski, ka, uzsākot biznesa plāna izstrādi rīkā, atbildes uz visiem minētajiem jautājumiem nav jāiesniedz vienlaikus, jo savu biznesa plānu ikviens var papildināt vai labot jebkurā laikā.


 

Swedbank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli