Oktobrī būvniecības izmaksas palielinājās par 0,3 %

2017. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Strādnieku darba samaksa1 palielinājās par 0,5 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,4 %, bet būvmateriālu cenas – par 0,2 %.

Salīdzinot ar 2016. gada oktobri, būvniecības izmaksas palielinājās par 2,8 %. Strādnieku darba samaksa pieauga par 4,5 %, būvmateriālu cenas – par 2,6 %, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,8 %.

Oktobrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja darba samaksas pieaugums apdares būvdarbu strādniekiem (jumiķi, apmetēji, sanitārtehniķi un citi).

2017. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 190 būvuzņēmumu un vairāk nekā 40 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2016. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 72 % no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 26 % uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Plašāka informācija par būvniecības izmaksām pieejama CSP datubāzē sadaļā “Ražotāju cenas. Datus par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2017. gada novembrī publicēs 29. decembrī.

Plašāka informācija par būvniecības izmaksu indeksiem Latvijā pieejama CSP vietnē sadaļā "Ražotāju cenas – Galvenie rādītāji – Metadati".

1 Būvniecībā nodarbināto strādnieku bruto darba samaksa stundā, kas sadalīta pa galvenajām profesijām:
-        mūrnieki un tiem radniecīgu profesiju strādnieki;
-        betonētāji un tiem radniecīgu profesiju strādnieki;
-        namdari un būvgaldnieki;
-        apdares būvdarbu strādnieki (jumiķi, apmetēji, sanitārtehniķi un citi);
-        krāsotāji un tiem radniecīgu profesiju strādnieki;
-        elektriķi;
-        asfaltētāji;
-        ceļa būves un mākslīgo būvju palīgstrādnieki;
-        montētāji;  
-        metinātāji.

CENTRĀLĀ STATISTIKAS PĀRVALDE
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija