Rīgas pašvaldības policistam piešķirs prēmiju par slīkstoša cilvēka izglābšanu

6.jūlijā, notika pirmā šī sasaukuma Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas ārkārtas sēde. Tajā jaunievēlētie komitejas deputāti ne tikai iepazinās ar prezentācijām Rīgas pašvaldības policijas, Birokrātijas apkarošanas centra un Administratīvās komisijas struktūru un darbu, bet arī vienbalsīgi lēma par prēmijas piešķiršanu Rīgas pašvaldības policijas kārtībniekam Marekam Lucjanovam.

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais uzsvēra, ka policista rīcība šajā gadījumā bijusi nevainojama, īpaši ņemot vērā laika apstākļus un tumsu, un viņš noteikti ir pelnījis pēmiju.

RPP Centra pārvaldē šā gada maijā tika saņemta informācija, ka pretim namam Aspazijas bulvārī 3, Rīgā, kanālā peld cilvēks. Notikuma vietā atradās RPP Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes darbinieki, kuri paskaidroja, ka ir izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kā arī norādīja uz Rīgas kanālā peldošu vīrieti.

Ņemot vērā, ka vīrietis nevarēja aizpeldēt līdz kanāla malai un no bezspēka vairākas reizes nokļuva zem ūdens, RPP Centra pārvaldes kārtībnieks Mareks Lucjanovs, tumšajā diennakts laikā, nekavējoties ieleca ūdenī un izvilka viņu krastā. Personai tika sniegta palīdzība, ietinot folija segā un līdz mediķu ierašanās brīdim viņš ievietots RPP Centra pārvaldes transportlīdzeklī. Noskaidrots, ka persona ir Lielbritānijas pilsonis, taču, ņemot vērā šoka stāvokli, viņš vairāk neko paskaidrot nevarēja.

Par RPP darbinieka drošsirdīgu un pašaizliedzīgu rīcību, veicot amata pienākumus, nolemts viņiem piešķirt prēmiju 60% apmērā no algas.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana