Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Mežpils alus izsludina ikgadējo mājbrūvētāju konkursu "Mežpils prove"

2018. gada 10. decembrī Mežpils alus sadarbībā ar Rimi Latvia izsludina dalībnieku pieteikšanos ikgadējam un nu jau par tradīciju kļuvušajam mājbrūvētāju konkursam "Mežpils prove" 2019. Šogad entuziasti ir aicināti vērtēšanai iesniegt beļģu tipa "Saison" alus paraugus.

Rīgas bāriņtiesu turpinās vadīt Aivars Krasnogolovs

Rīgas dome trešdien, 5. decembrī, nolēma atkārtoti uz pieciem gadiem Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja amatā ievēlēt Aivaru Krasnogolovu.

CSP ieguvusi jau otro starptautisko sertifikātu

29. novembrī Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ieguva ISO 9001:2015 sertifikātu "Kvalitātes pārvaldības sistēmas. Prasības", kas ir jau otrais CSP iegūtais starptautiskais sertifikāts.

Aptauja: 45 % Latvijas iedzīvotāju šogad devušies ceļojumos ārpus valsts

Pēdējo 12 mēnešu laikā ceļojumā ārpus Latvijas devušies 45 % iedzīvotāju, liecina jaunākais "Latvia Tours Ceļojumu indekss". Tostarp katrs trešais (28 %) uz ārzemēm devies atpūtā, katrs divpadsmitais (8 %) – darba darīšanās, bet katrs septītais (14 %) no Latvijas izbraucis privātu iemeslu dēļ.

Apbalvoti 30 labākie Rimi Latvia kasieri

Visu oktobrī Rimi un Supernetto veikalos norisinājās Kasieru čempionāts, kura laikā par labākā titulu sacentās teju 900 tīkla kasieri. Kampaņas noslēgumā Kasieru čempiona titulu saņēma 30 kasieri, kas pārstāv četru formātu veikalus – hipermārketus, lielveikalus, Rimi Mini, kā arī Supernetto.

Kāpēc labi darbinieki ignorē labas vakances?

Latvijā izveidojusies paradoksāla situācija, kad no vienas puses mēs it kā runājam par darbaspēka aizplūšanu šķietamā darba trūkuma dēļ, tomēr tirgus rāda pilnīgi pretējo. Proti, ir daudzas nozares, kurās darba pietiek, bet nav kas tajās nāk un strādā! Kāpēc tāda situācija izveidojusies un kur slēpjas problēma, skaidro uzņēmuma SIA "EXPgroup" vadītāja Ilva Bērziņa, kas personālvadības nozarē darbojas jau divdesmito gadu.

LTRK pagarina metu konkursu Expo 2020 Dubaijā idejas izstrādei

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), ieklausoties radošo industriju ekspertos un profesionāļos, nolēmusi pagarināt metu piedāvājumu iesniegšanas termiņu līdz 17.decembrim.

Noskaidroti labākie jaunie profesionāļi dzelzceļa nozarē

28. un 29. novembrī Daugavpils tehnikumā nozares jauno profesionāļu meistarības konkursos "Dzelzceļa pakalpojumi" un "Dzelzceļa transports" noskaidroti labākie topošie speciālisti. Sacenšoties komandās, pirmo vietu un zelta medaļas konkursā "Dzelzceļa pakalpojumi" ieguva Diāna Kaupere un Darja Isajeva no Daugavpils tehnikuma, bet konkursā "Dzelzceļa transports" augstāko novērtējumu saņēma šī paša tehnikuma audzēkņi Oļegs Labuts un Pāvels Zaicevs.

Sadarbspēja arī digitālajā laikmetā būs būtiska

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone: "Kopš 2017.gada decembra esmu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkla PES valdes priekšsēdētāja vietniece, un tas sniedz iespēju par nodarbinātības jautājumiem aktīvāk diskutēt ES līmenī, informējot arī par notiekošo Latvijā, kur darba devēji aizvien aktīvāk iesaistās atbalsta pasākumu veidošanas procesā un dalās ar labo praksi, kas saistīta ar darbinieku kapacitātes celšanu, darba vides pielāgošanu darba procesu rezultativitātes sekmēšanai. Pozitīvi tiek vērtēta ciešā Baltijas valstu sadarbība nodarbinātības jomā, kas balstīta uz praktiskās informācijas apmaiņu un atbalstu ikdienas pakalpojumu nodrošināšanā klientiem. Pateicoties Latvijas valsts simtgades pasākumiem, īpašu uzmanību piesaistījām tam, cik atšķirīga ir nodarbinātība Latvijā, akcentējot izaugsmes iespējas un radošumu, kas ir ļoti svarīgs darba tirgus akcents.

Plānots papildināt Darba aizsardzības likumu

Pēdējos gados aizvien biežāk darba devēji un nodarbinātie vienojas par darba veikšanu attālināti – ārpus uzņēmuma telpām, galvenokārt izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. Paredzot darba aizsardzības pasākumus uzņēmumā, ir jāņem vērā arī tie darbi, kas tiek veikti attālināti.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija