Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā vairāk nekā pusmiljonu eiro

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) piegružoto ceļmalu sakopšanai ik gadu izlieto vairāk nekā 580 tūkst. eiro, t.sk. autoceļu nodalījuma joslas sakopšanai 379 tūkst. eiro un sadzīves atkritumu tvertņu apkopei 204 tūkst. eiro. Pēdējo piecu gadu laikā atkritumu savākšanai no valsts autoceļiem ir izlietoti vairāk nekā 2,8 milj. eiro. Ik gadu izmesto atkritumu daudzums ceļmalās nesamazinās, kas liecina par ceļu lietotāju vienaldzīgo attieksmi vides piesārņojuma problēmu risināšanā un atkritumu īpatsvara samazināšanā.

Ēģiptē akreditēts Latvijas vēstnieks Ilmārs Breidaks

2020. gada 1. jūlijā Latvijas vēstnieks Ilmārs Breidaks iesniedza akreditācijas vēstuli Ēģiptes Arābu Republikas prezidentam Abdulfatāham Alsīsī (Abdel Fattah al-Sisi). Ceremonijā piedalījās arī Ēģiptes ārlietu ministrs Sāmihs Šukrī (Sameh Shoukry).

Rīdziniekiem pirmajā pusgadā piegādāti vairāk nekā 18 miljoni kubikmetru ūdens

Šā gada sešos mēnešos Rīgā patērētājiem kopumā piegādāti 18 654 734 kubikmetri ūdens. Tas ir par 2,5% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā 2019. gadā, kad tika piegādāti 19 142 225 kubikmetri ūdens. No kopējā ūdens padeves daudzuma šogad 10 157 778 kubikmetri ūdens tika iegūti pazemes ūdensgūtvē "Baltezers-Zaķumuiža", bet 8 496 956 kubikmetri sagatavoti virszemē, Ūdens stacijā "Daugava".

Uz trim mēnešiem bez samaksas var pagarināt patentmaksas piemērošanas termiņu

Turpinot sniegt atbalstu nodokļu jomā saistībā ar COVID19 radīto krīzi, ir noteikti atvieglojumi patentmaksas maksātajiem . Gadījumos, ja patentmaksa ir samaksāta par periodu, kas iekrīt ārkārtējās situācijas laikā, tās piemērošanas termiņu ir iespējams pagarināt par trim mēnešiem bez papildu maksājumiem. Šo iespēju var izmantot gan pilnās, gan samazinātās patentmaksas maksātāji.

Eiropas Komisija vērtēs ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 vīrusu un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi, vai vispār pats vīruss Covid 19 ir īsts, un vai tas nav cilvēka radīts, bet šoreiz ne par to. Ir vērts padomāt par to, vai Latvijā valdības lēmums martā izsludināt ārkārtas stāvokli vispār ir likumīgs un atbilstošs cilvēktiesībām.

LTRK aicina uzņēmējus dalībai jaunā formāta Iespēju festivālā "Uzņēmēju dienas Latgalē 2020"

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), sadarbojoties ar Rēzeknes pilsētas domi un Latgales plānošanas reģionu, aicina uzņēmējus pieteikties dalībai Iespēju festivālam "Uzņēmēju dienas Latgalē 2020", kas kombinētā , klātienes – virtuālā formātā norisināsies 25.-26. septembrī jaunuzceltajā Olimpiskajā centrā "Rēzekne".

NVA aicina darba devējus pieteikties bezdarbnieku nodarbināšanai, saņemot darba algu subsīdiju

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties algu subsīdiju atbalstam. Tā ir iespēja darba devējiem nodarbināt NVA reģistrētos bezdarbniekus, saņemot subsīdiju darba algai pirmajos trīs nodarbinātības mēnešos. Atbalstam var pieteikties no 2020.gada 1. jūlija līdz 2020.gada 31.decembrim.

Logo un dizaina paklāji – izcelies starp pārējiem!

Domājot par reklāmu un klientu uzrunāšanu, pirmie prātā nāk vides stendi, reklāmas uz sienām, ekrāniem, plakāti u.tml. Tas viss ir redzēts, tas viss ir ierasts. Kā būtu ar reklāmas izvietojumu uz grīdas? Logo un dizaina paklāji ir aizvien interesants veids, kā uzrunāt klientus, tiem aizvien ir ievērojamas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālākiem reklāmas un informācijas kanāliem.

16. septembrī jau otro reizi notiks iniciatīva "Ierēdnis ēno uzņēmēju"

2020. gada 16. septembrī Latvijā jau otro reizi notiks iniciatīva "Ierēdnis ēno uzņēmēju". Iniciatīva ļauj ierēdnim iepazīties ar uzņēmēja ikdienu, izprast izaicinājumus, apmainīties ar pieredzi starp publisko un privāto sektoru, kā arī novērtēt savu / savas iestādes veidotā regulējuma piemērošanu praksē. Savukārt uzņēmējam tiek nodrošināta iespēja pieteikt savu ideju vai problēmjautājumu un nepastarpināti piedalīties tā risināšanā sadarbībā ar atbildīgo valsts pārvaldes darbinieku.

Lai pieteiktos konkursam "Sakoptākais mežs", atlikušas tikai divas nedēļas

Vēl tikai līdz 15. jūlijam ir iespēja pieteikties Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) rīkotajam konkursam "Sakoptākais mežs". Konkursu biedrība rīko jau ceturto gadu, lai veicinātu ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un sabiedrībā rosinātu izpratni par lauku kultūrvides saglabāšanu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums