Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Aptauja: Jaunu darbavietu izveidē darba devēji kļūst piesardzīgāki

2020. gadā pieprasījums pēc darbaspēka joprojām būs augsts, bet ekonomikas izaugsmes bremzēšanās un pieaugošās darbaspēka pieejamības problēmas liks darba devējiem būt piesardzīgākiem jaunu darbinieku piesaistē, liecina vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktā ikgadējā uzņēmēju aptauja.

NVA aicina darba devējus izmatot iespēju piesaistīt uzņēmumam nepieciešamos darbiniekus, nodarbinot personas...

NVA aicina darba devējus izmatot iespēju piesaistīt uzņēmumam nepieciešamos darbiniekus, nodarbinot personas ar invaliditāti

13,6% no visiem Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētajiem bezdarbniekiem ir bezdarbnieki ar invaliditāti. Tā ir nozīmīga darbaspēka rezerve, lielai daļai šo cilvēku ir darba tirgū pieprasītas zināšanas un prasmes.

Rīgā šogad plānots izveidot 110 pagaidu darba vietas

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien, 21. janvārī, atbalstīja 110 darba vietu izveidošanu algotiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem galvaspilsētā 2020. gadā.

Ģirģens: Šogad iespējams izrāviens kriminālprocesu izskatīšanas ilguma samazināšanā

Otrdien, 2020. gada 21. janvārī Iekšlietu ministrijā (IeM) noritēja tikšanās par veidiem, kā efektivizēt pirmstiesas izmeklēšanas procesu. Februārī IeM Informācijas centrs sāks darbu pie Iekšlietu integrētās informācijas sistēmas (IIIS2), kas ir daļa no Tiesu administrācijas īstenotā "E-lietas" projekta. Sanāksmē piedalījās pārstāvji no Ģenerālprokuratūras, Tiesu administrācijas, Valsts policijas, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Iekšējās drošības biroja, kā arī "E-lietas" programmatūras izstrādātājs.

VID un "Altum" rīko izglītojošu semināru uzņēmējiem "Praktiskais ceļvedis nodokļos un finansējuma piesaistē biznesa...

VID un "Altum" rīko izglītojošu semināru uzņēmējiem "Praktiskais ceļvedis nodokļos un finansējuma piesaistē biznesa uzsācējiem"

Lai mazinātu iespējamos riskus, kas saistīti ar neatbilstošu nodokļu un finanšu plānošanu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbībā ar Finanšu institūciju "Altum" 11.februārī rīko izglītojošo semināru "Praktiskais ceļvedis nodokļos un finansējuma piesaistē biznesa uzsācējiem".

2019. gadā Latvijas lauku apvidos atjaunotas 46 valsts nozīmes ūdensnotekas 482 km garumā

VSIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" (ZMNĪ) 2019. gadā turpināja īstenot meliorācijas projektus, lai paaugstinātu lauksaimniecības un mežsaimniecības produktivitāti un uzlabotu infrastruktūru lauku apvidos, ieguldot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzekļus meliorācijas objektu – valsts nozīmes ūdensnoteku – atjaunošanā Latvijas lauku apvidos.

Plānots veikt grozījumus Darba likumā

Ņemot vērā darba tirgū esošos situāciju, lai mazinātu šķēršļus darba devējam un veicinātu personu ar invaliditāti nodarbinātību, no Darba likuma tiks izslēgta norma, kas paredz aizliegumu uzteikt darba līgumu darbiniekam ar invaliditāti. Vienlaikus gan tiks saglabāts regulējums par to, ka darbinieku skaita samazināšanas gadījumā, ja darba rezultāti un kvalifikācija būtiski neatšķiras, tad par priekšrocību turpināt darba tiesiskās attiecības jāuzskata arī invaliditāte.

Ints Ķuzis: "Savus uzdevumus esmu izpildījis, laiks atvērt jaunu lapaspusi!"

Pēc gandrīz 40 gadu ilga dienesta Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pieņēmis lēmumu atstāt dienestu ar šā gada 10. februāri, par ko informējis arī iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu.

Uzņēmumi nosauc grāmatvedības programmu būtiskākos trūkumus

Aizvadītajā gadā grāmatvežu darbu apgrūtinājušas ne vien likumdošanas izmaiņas, bet arī neatbilstošas datorprogrammas, kuru lietošana būtiski samazinājusi darba efektivitāti. Visvairāk traucējusi programmas nespēja nodrošināt attālinātu darbu, sagatavot visas likumdošanā prasītās atskaites, kā arī nepietiekams tehniskais atbalsts un neērta papildu licenču iegāde.

Ekonomikas ministrs LIAA direktora amatā ieceļ Kasparu Rožkalnu

Š.g. 7. janvārī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro par VA "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra" (LIAA) direktoru iecēla Kasparu Rožkalnu. LIAA direktora pienākumus Rožkalns sāks pildīt ar 2020.gada 20.janvāri.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli