Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Biedrības un nodibinājumi vairākās NVA filiālēs var pieteikties bezdarbnieku iesaistei darbā sabiedrības labā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Daugavpils, Bauskas, Cēsu, Jelgavas, Liepājas, Limbažu, Ludzas, Ogres, Rēzeknes, Rīgas, Talsu un Valmieras filiāles aicina biedrības un nodibinājumus līdz šī gada 28.jūnijam pieteikties pasākuma "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā" īstenošanai un iesaistīt bezdarbniekus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā bez nolūka gūt peļņu, ja pasākuma īstenošanas vietu plānots izveidot kādā no minēto filiāļu apkalpošanas teritorijām.

Izaugsmes meklējumos uzņēmumu vadītāji pārraksta noteikumus

Uzņēmumu vadītāji ir smagas izvēles priekšā. Saskaroties ar vēl nepieredzētām vides, ekonomiskām un tehnoloģiskām pārmaiņām, vadītāji meklē veidus, kā panākt sava biznesa izaugsmi, veicinot organizācijas spēju pielāgoties, lai mainītu esošos biznesa modeļus un ilggadīgos, stagnējošos tirgus uzskatus.

Rīkos vasaras meistarklases tiem, kas grib strādāt jaunajās profesijās

Roboti un mākslīgais intelekts tiešām aizstās daļu no esošajām darbavietām, taču Latvijas darba tirgū jau tagad akūti nepieciešami jauno profesiju pārstāvji, tā atzīst eksperti. Robotu treneri, lielo datu zinātnieki, lietotāju pieredzes dizaineri un daudzas citas jaunās profesijas arvien vairāk nepieciešamas darba tirgū. Taču arī katram strādājošajam ir jādomā, kā attīstīt savas zināšanas un ko mācīties tālāk. Tet sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru šovasar rīko pirmo publisko bezmaksas meistarklašu sēriju #VienmērJauns, kas domātas visiem strādājošajiem, lai iepazīstinātu ar jaunajām prasmēm, piemēram, algoritmiskā domāšana, pakalpojumu plānošana, radošu risinājumu meklēšana, čatbotu trenēšana.

Ministru prezidentu zinātnes un inovāciju jautājumos konsultēs Andris Anspoks

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta direktora vietnieks inovācijas jautājumos, Dr. phys. Andris Anspoks ir apstiprināts par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa padomnieku zinātnes un inovācijas jautājumos. A. Anspoks ir K. Kariņa ārštata padomnieks un amata pienākumus pilda sabiedriskā kārtā, bez atalgojuma.

Robežšķērsošanas vietas "Terehova" rekonstrukcijas darbu laikā būs izmaiņas satiksmes organizācijā

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" vadībā ir uzsākti robežšķērsošanas vietas (turpmāk – RŠV) "Terehova" modernizācijas projekta pirmās kārtas būvniecības darbi, kas ilgs 16 mēnešus un tiks pabeigti 2020.gada septembrī. Rekonstrukcijas darbu laikā RŠV "Terehova" teritorijā paredzētas izmaiņas satiksmes organizācijā.

Darbiniekus efektīvākam darbam motivē personalizēti bonusi

Cenšoties noturēt uzņēmumā vērtīgākos darbiniekus, darba algas apmērs ne vienmēr ir primārais faktors. Šobrīd daudzus augsta līmeņa profesionāļus palikt pie darba devēja un efektīvi strādāt motivē lielāka brīvība darba laika plānošanā, iesaiste atbildīgu lēmumu pieņemšanā un uzņēmuma daļu saņemšana, kā arī pozitīva darba atmosfēra kolektīvā. Katram ir atšķirīgas vēlmes un prasības, tādēļ aizvien populārāka kļūst personalizētu labuma paku veidošana labākajiem speciālistiem.

NVA Vakanču gadatirgū Rīgā darba devēji piedāvās vairāk nekā 1,7 tūkstošus brīvo darba vietu!

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Vakanču gadatirgū, kas 31.maijā no plkst. 10.00 līdz 14.00 norisināsies Rīgā, laukumā pie Kongresu nama (Krišjāņa Valdemāra iela 5), 54 darba devēji piedāvās darba meklētājiem vairāk nekā 1,7 tūkstošus darba vietu. Apmeklēt Vakanču gadatirgu aicināti visi iedzīvotāji, kuri meklē darbu vai domā par tā maiņu. Dalība Vakanču gadatirgū ir bez maksas!

"Gada aģenti 2019": kā kļūt par to, kam pieder klienta beznosacījuma uzticība

Būt nekustamo īpašumu aģentam – tas ir darbs, kad esi klāt cilvēka dzīves vienā no svarīgākajiem brīžiem - kad viņš izvēlas savu mājokli. "Mēs dodam cilvēkiem iespēju uzlabot viņu dzīvi, tādā veidā arī pasauli veidojot kaut nedaudz labāku" - tā par savu darbu stāsta gada labākie nekustamo īpašumu aģenti – konkursa "Gada aģenti 2019" uzvarētāji.

Kurzemes reģionā netiek konstatēti pārkāpumi nelegālo televīzijas sistēmu izmantošanā

Ņemot vērā to, ka šogad norisinājās 83.Pasaules čempionāts hokejā un ievērojama daļa publisko izklaides vietu ikdienā veic sporta pasākumu televīzijas pārraižu publiskošanu, Valsts policija čempionāta laikā veica kontroles pasākumus publiskajās izklaides vietās.

Aptauja: katrs trešais uzņēmējs glabā datus palīgtelpā vai zem biroja vadītāja galda

Vairāk nekā puse jeb 53% Latvijas uzņēmumu atzīst, ka ir nepilnīgi sagatavoti iespējamajiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) sistēmas darbības traucējumiem un to radītajiem riskiem, liecina mobilo sakaru operatora BITE un uzņēmuma SIA "Latnet" dati*. Papildus tam, katrs trešais aptaujātais atklāj, ka viņa uzņēmuma dati glabājas ārējā serverī biroja telpās, piemēram, palīgtelpā vai zem biroja vadītāja galda.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli