Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


CSDD nodaļu un tehniskās apskates staciju darba laiki vasaras saulgriežu dienās

Informējam par CSDD nodaļu un tehniskās apskates staciju darba laikiem 2017.gada vasaras saulgriežu dienās:

VID klientu apkalpošanas centru un informatīvā tālruņa darba laiks pirmssvētku dienā un svētkos

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) lūdz ņemt vērā, ka laika posmā no šī gada 22.jūnija līdz 25.jūnijam ieskaitot ir izmaiņas VID klientu apkalpošanas centru un VID Nodokļu un muitas informatīvā tālruņa 67120000 darba laikā.

Atstādināts policists, kurš alkohola reibumā no darba brīvajā laikā iekļuva auto avārijā

Naktī no 15. uz 16. jūniju ap pulksten 2.24 Rīgā, Tērbatas un Matīsa ielas krustojumā, notika sadursme starp taksometru Toyota un automašīnu Mercedes-Benz, kuru ārpus darba laika vadīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes inspektors, būdams alkohola ietekmē.

NVA aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties darba vietu izveidei jauniešiem

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina biedrības un nodibinājumus iesaistīt jauniešus bezdarbniekus darbā sabiedrības labā un līdz šī gada 29.jūnijam NVA filiālē iesniegt pieteikumus Eiropas Savienības fondu (ESF) projekta "Jauniešu garantijas" pasākuma "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā" īstenošanai.

NVA: bezdarbnieku skaits vecumā līdz 29 gadiem samazinās visos valsts reģionos

Kopš šī gada sākuma bezdarbnieku vecumā no 15 līdz 29 gadiem skaits Latvijā ir samazinājies par 13%, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) statistikas dati. Lielākais bezdarba samazinājums novērojams Kurzemē (21%) un Vidzemē (19%), nedaudz mazāks samazinājums ir arī Zemgalē (14%), Rīgā (11%) un Latgalē (8%). Jauniešu nodarbinātības veicināšanā lielu ieguldījumu sniedz gan NVA filiāles, gan darba devēji un nevalstiskās organizācijas, gan pašvaldības un jauniešu centri, kas piedāvā dažādas nodarbinātības iespējas un daudzpusīgas konkurences paaugstināšanas aktivitātes jauniešiem Latvijas novados.

NVA direktore E.Simsone: Reģistrētā bezdarba līmenis samazinās visos valsts reģionos

Informē Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone:
Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā šī gada maijā ir pazeminājies līdz zemākajam kopš 2009.gada rādītājam un maija beigās bija 7,4%. Mēneša laikā reģistrētā bezdarba līmenis valstī ir pazeminājies par 0,4% punktiem, savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzskaitē esošo bezdarbnieku skaits samazinājies par 3266 bezdarbniekiem. Uz jūnija sākumu NVA bija reģistrēti 68439 bezdarbnieki. Samazinās arī bezdarbnieka statusu ieguvušo cilvēku skaits, ja salīdzinām šī gada datus ar iepriekšējo gadu, jāsecina, ka šī gada piecos mēnešos bezdarbnieka statusu bija ieguvuši 36582 personas, un tas ir par 6212 jeb 15% mazāk nekā iepriekšējā gada atbilstošajā periodā.

ES valstu nodarbinātības dienestu tīkla (PES) valdes sanāksmē atzinīgi novērtēta Latvijas iniciatīva...

ES valstu nodarbinātības dienestu tīkla (PES) valdes sanāksmē atzinīgi novērtēta Latvijas iniciatīva par finanšu pratības mācīšanu bezdarbniekiem.

Labklājības ministra Jāņa Reira iniciatīva par finanšu pratības mācīšanu visiem Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētājiem bezdarbniekiem guva atzinīgu novērtējumu 7. Eiropas Savienības (ES)​ valstu nodarbinātības dienestu tīkla (PES) valdes sanāksmē, kas šī gada 8. un 9.jūnijā norisinājās Maltas pilsētā Sent Džuliāna un kurā Eiropas Komisijas pārstāvji kopā ar visu ES valstu nodarbinātības dienestu vadītājiem apsprieda aktuālos bezdarba mazināšanas un nodarbinātības veicināšanas jautājumus.

Viens negadījums darbavietā — tas jau ir daudz

Lai gan pret darba drošību ar lielu atbildību būtu jāizturas ikvienam, prakse rāda, ka Latvijas uzņēmumos attieksme ir ļoti atšķirīga. Domāju, katrs ir bijis situācijā, kad par darba drošību ir tikai jāparakstās, taču reālas mācības un instruktāža parakstam neseko. "Diemžēl tā vietā, lai darba drošību izmantotu par uzņēmuma iespēju strādāt efektīvi, daudzi to uzskata par laika izniekošanu," stāsta Lean.lv uzņēmumu efektivitātes eksperts Vids Petraitis. Viņš uzskata, ka uzņēmumam ir jāstrādā tā, lai darbinieki paši iemācās pamanīt potenciālos riskus un piedāvā vadītājam ierosinājumus darba drošības paaugstināšanai. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai organizācijā ir darbinieki, kas patiesi izprot darba drošības jautājumus un nopietni izturas pret tiem.

Kāpēc nevaram ignorēt biznesa pakalpojumu centru potenciālu

Starptautiskā biznesa pakalpojumu centri ieņem aizvien lielāku lomu pasaules ekonomikā, tomēr Latvijā tiem tiek pievērsta nepelnīti maza uzmanība, nenovērtējot to milzīgo potenciālu, norāda New Hanza attīstītāja Pillar pārstāvis Guntars Cauna. Tad kāpēc gan tiem nebruģēt gludu attīstības ceļu Latvijā?

Filips Kļaviņš saņem prestižo Market Maker apbalvojumu

Zvērinātu advokātu biroja Ellex Kļaviņš vadošais partneris Filips Kļaviņš saņēmis Market Maker apbalvojumu, ko ietekmīgākajiem advokatūras nozares pārstāvjiem ārkārtas gadījumā pasniedz tieslietu jomas izdevums CEE Legal Matters. Šis apbalvojums par mūža darbu tika pasniegts Eiropas pieredzējušākajiem advokātiem par īpašiem sasniegumiem un ieguldījumu katras valsts tieslietu un advokatūras nozares attīstībā.
apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss