Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Valsts policija nepilna gada laikā ar 360 grādu kameru sistēmu fiksē vairāk nekā 7000 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu

Pagājušajā gada oktobrī darbu uzsāka Valsts policija automašīna, kura aprīkota ar 360 grādu kameru sistēmu. Līdz šī gada 30. jūnijam fiksēti aptuveni 7000 autovadītāji, kuri pārkāpuši dažādus ceļu satiksmes noteikumus, tomēr pārkāpēju skaits tikai palielinās.

Ģirģena rīkotā diskusijā apspriež pašvaldības policijas lomas stiprināšanu

"Īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, pieaugs pašvaldības policijas loma jaunizveidojamajos novados. Turklāt svarīgi uzsākt diskusiju par pašvaldības un Valsts policijas funkciju izlīdzināšanu ar mērķi uzlabot reaģēšanas iespējas sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un efektivizēt abu policiju resursus," norāda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens diskusijā "Pašvaldības policijas vieta un loma sadarbībā ar iekšlietu nozari", kurā piedalījās pašvaldības policijas priekšnieki un pašvaldību vadītāji no 35 pašvaldībām.

Ieviesta inovatīva finanšu platforma mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanai

Starptautiskā faktoringa pakalpojumu sabiedrība Factris Latvijas tirgū ieviesusi jaunu inovatīvu elektronisku darījumu platformu Finance Automation for Business (Finanšu automatizācija biznesam jeb FAB). Ar tās palīdzību mazie un vidējie uzņēmēji tiešsaistē ļoti īsā laikā - pat vienas darbadienas ietvaros - var piesaistīt apgrozāmos līdzekļus naudas plūsmas stabilizēšanai.

NVA akcija "Sezonas darbi" turpinās

Lai veicinātu sezonas darbu devēju un sezonas darbu meklētāju satikšanos,

Jaunā NVA tīmekļvietne: pirmā palīdzība, ja esat palicis bez darba

Lai cik nepatīkami būtu palikt bez darba, no tā nav pasargāts neviens. Pats svarīgākais ir ātri atgriezties darba tirgū, tomēr dažkārt ir nepieciešams atbalsts, jo darbu ilgstoši neizdodas atrast vai ir jāpārkvalificējas. Lai saņemtu valsts piedāvāto palīdzību darba meklējumos, jāreģistrējas bezdarbnieka statusa iegūšanai. Bet ar ko sākt? Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) apkopojusi praktiskus soļus, kā to paveikt.

Jau piecpadsmito reizi Latvijā norisināsies Vīnziņu čempionāts

Jau ceturtdien, 24. septembrī, 15. reizi Rīgā norisināsies Vīnziņu jeb Someljē čempionāts. Tā ietvaros, tiks noteikts 2020. gada labākais vīna viesmīlis Latvijā, kā arī izvirzīti trīs labākie vīnziņi dalībai Baltijas čempionātā Vana Tallinn Grand Prix. Labākos vīnziņus vērtēs žūrija: Latvijas Vīnziņu asociācijas biedri un viesmīlības biznesa profesionāļi.

Notiks konkursa "Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2019" apbalvošana

Jau septīto gadu pēc kārtas 2019. gada nogalē Labklājības ministrija rīkoja konkursu "Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2019". Konkursā pieteikt pretendentus varēja dažādās nominācijās - "Labākais vadītājs sociālā darba jomā", "Labākais sociālais darbinieks", "Gada notikums sociālajā darbā". Sākotnēji iesniegtos pieteikumus konkursa nominācijām izvērtēja Labklājības ministrijas izveidota konkursa žūrijas komisija un labākos no pretendentiem izvirzīja tālākai iedzīvotāju balsošanai, kas laikā no 2020. gada 2. līdz 31. janvārim tika organizēta Labklājības ministrijas mājas lapā.

COVID-19 ietekmes rezultātā 2. ceturksnī par trešdaļu samazinājies brīvo darbvietu skaits

Rīga, 18.09.2020.
2020. gada 2. ceturkšņa beigās Latvijā bija 20,0 tūkst. brīvo darbvietu un, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, to skaits ir samazinājies par 10,4 tūkst. jeb 34,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Sabiedriskajā sektorā bija 8,1 tūkst. brīvo darbvietu, bet privātajā – 11,9 tūkst. Gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits samazinājās par 10,0 tūkst. jeb 45,7 %, bet sabiedriskajā - par 0,4 tūkst. jeb 4,7 %.

Kāda ir iepirkšanās anatomija? Skaidro eksperte

Iepirkšanos un pastaigas pa veikaliem lielā mērā ietekmē emocionālais noskaņojums, piemēram, ļoti labs garastāvoklis vai, tieši otrādi, dziļa vilšanās un diskomforts. Ja cilvēkam ir pacilāts garastāvoklis, tas viņu mudina iepirkties vairāk, nekā esot sliktā noskaņojumā. Kā un vai šīs emocionālās sajūtas ir mainījušās, augot iepirkšanās popularitātei internetā, skaidro psihoterapeite Zane Siliņa.

Vai autotransporta nozare Covid-19 dēļ cietusi vismazāk? Atbildes meklēs konkursā "Drošākais uzņēmuma autoparks"

Šis gads ir bijis izaicinājums daudzām nozarēm, bet kā tas pagājis transporta un loģistikas nozarē? Vai, domājot par izdzīvošanu, otrajā plānā nepalika ilgtspēja, drošība un zaļais kurss? To plānots noskaidrot ikgadējā apdrošināšanas akciju sabiedrības BALTA un Satiksmes ministrijas organizētajā konkursā "Drošākais uzņēmuma autoparks", kas norisinās jau astoto gadu. Šogad citādāk nekā līdz šim īpaša uzmanība tiks pievērsta krīzes risinājumiem un labās prakses piemēriem uzņēmumos, kas arī pandēmijas apstākļos autoparku drošības jautājumus neatstāja otrajā plānā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums