Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Tirgotāju atbalstam bez maksas piedāvā risinājumu pārdošanai tiešsaistē

Lai atbalstītu vietējos uzņēmumus šajā ārkārtas situācijā un palīdzētu interneta pārdošanas attīstībai, Luminor e-komercijas savienojums līdz augusta beigām būs pieejams bez maksas transakciju darījumiem līdz 100 000 eiro mēnesī.

Sāk darboties VID atbalsta tālrunis COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem

Lai sniegtu operatīvu un izsmeļošu informāciju visiem uzņēmējiem, kuru darbību ietekmējusi COVID-19 pandēmija, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 25. marta sāk darboties īpaši tam izveidota atbalsta tālruņa līnija 67120020.

DNKA: Apsardzes nozari nepieciešams iekļaut atbalstāmo nozaru sarakstā

Turpinoties COVID-19 ietekmei uz Latvijas ekonomiku, dīkstāvē esošo apsardzes nozarē strādājošo darbinieku skaits nākošās nedēļas laikā var pieaugt līdz pat 3000. Tas var radīt būtisku ietekmi uz sociālo budžetu darbinieku atlaišanas gadījumā, kā arī apdraudēt gan personu, gan sabiedrības, gan valsts drošību.

5 digitālie rīki, kas ļoti nepieciešami uzņēmuma vadītājam pašizolācijā

Aizvadījuši nedēļu ārkārtas stāvoklī, attālo piekļuvi biznesa datiem un digitālo dokumentu apmaiņu sākuši novērtēt pat viskonservatīvākie uzņēmumi. Digitālie risinājumi ne vien palīdz turpināt uzņēmējdarbību krīzes apstākļos, bet arī samazina nepieciešamību pēc tikšanās klātienē un vīrusa izplatību veicinošas papīra lokšņu pārvadāšanas. Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš iesaka piecus risinājumus, kas palīdz uzņēmumos ievērot sociālo distancēšanos un sekmīgi īstenot attālo darbu.

Interneta patēriņš aug, Tet tīkls gatavs arī šai nedēļai

Darbs no mājām un sociālā distancēšanās tradicionālajā darba laikā kāpinājusi interneta patēriņu, jo īpaši rīta stundās, liecina Tet dati. Tomēr tīkla noslodze nesasniedz vakara stundu aktīvākos interneta patēriņa apjomus, kas auguši par 10%, neradot riskus tīkla darbībai. Tet līdz šim ir pietiekami ieguldījis tīkla kapacitātes stiprināšanā, lai arī šonedēļ, kad datu tīklu sāks izmantot skolēni mācību vajadzībām, tīkla darbība būtu stabila un nepārtraukta. Ticams arī ir pieņēmums, ka skolēni jau pagājušajā nedēļā lietoja video un citus datu patēriņa pakalpojumus, tādēļ apjomu pieaugums, visticamāk, nebūs lineārs.

Jaunā darbinieku paaudze – tehnoloģiski attīstīta un izglītota, bet grūti motivējama

Pēdējos pāris gadus pasaulē ir vērojams darba spēka trūkums gan publiskajā, gan privātajā sektorā. Šīs tendences rezultātā mēs nonākam pie dažādiem izaicinājumiem biznesā, tai skaitā tā, ka personāldaļa tērē daudz resursus – gan finanšu, gan cilvēkstundu, lai atrastu atbilstošus darbiniekus, tai skaitā tos, kuriem nav pieredzes atbilstošajā jomā. Kad darbinieks ir atrasts, vēl lielāks izaicinājums ir to noturēt, lai head hunting rezultātā sūri grūti atrasto darbinieku nepazaudētu.

Rimi aicina darbā uz dažādiem amatiem e-veikalos un veikalos visā Baltijā

Apzinoties esošās situācijas ietekmi uz sabiedrību un izvirzot par prioritāti nodrošināt patērētājiem kvalitatīvu un drošu produktu pieejamību, Rimi piedāvā darba iespējas dažādās amatu pozīcijās visā Baltijā gan veikalos, gan e-veikalos

ABSI: Uzņēmēji sākuši glābt biznesu ar maiņas darījumu palīdzību

Vairāk nekā 53% uzņēmēju visā pasaulē uzskata, ka COVID-19 pandēmija viņu uzņēmumiem jau ir izraisījusi smagas vai salīdzinoši smagas sekas un sagaida, ka situācija vēl pasliktināsies – tā liecina šī gada 5. – 10. martā veikta globālā pētījuma dati. Turklāt 83% stipri vai ļoti stipri ir satraukušies par iespējamām negatīvajām sekām, ko radīs pandēmija. Šādā sarežģītā uzņēmējdarbības vidē pieaug nepieciešamība pēc alternatīvām finanšu plūsmām, iespējas atslogot un saglabāt tradicionālās finanšu rezerves, kā arī mūsdienīgām maiņas darījumu formām.

Nekustamo īpašumu jomā sāk piedāvāt attālināto kreditēšanu

Reaģējot uz tirgus apstākļiem un ārkārtas situāciju valstī saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību, notiekošajam maksimāli cenšas reaģēt un pielāgoties uzņēmēji.
Lai neapturētu ikdienas darījumus, "Latvijas hipotēka" šobrīd plāno strādāt attālinātā režīmā, un kā jaunumu savā darbībā ieviesis pilnīgi attālinātu kreditēšanas veidu, kas ļauj klientam saņemt aizdevumu pret ķīlu, neizejot no mājas.

Ģirģens uzdod iekšlietu dienestiem uzrunāt atlaistos Air Baltic un Latvijas dzelzceļa darbiniekus

Ņemot vērā augsto nenokomplektēto amata vietu skaita īpatsvaru (jo īpaši amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm statusā) Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs, šodien, 17. martā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens nosūtīja lūgumu Valsts policijai, Valsts robežsardzei un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam rast iespēju uzrunāt AS "Air Baltic Corporation" un VAS "Latvijas dzelzceļš" atstādinātos darbiniekus, sniedzot nepieciešamo informāciju par pārkvalificēšanās un turpmākā dienesta iespējām iekšlietu iestādēs.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi