Pētījums: 81% iedzīvotāju depozīta sistēmā vēlas nodot bojātus dzērienu iepakojumus


Depozita_pudeles public. foto
Latvijā vairums jeb 81% iedzīvotāju vēlas, lai depozīta sistēmā otrreizējai pārstrādei varētu nodot ne tikai neskartus, bet arī tādus dzērienu iepakojumus, kas ir bojāti vai bez etiķetes, liecina operatora "Nulles depozīts" un kompānijas "Norstat" veiktais pētījums.

Saskaņā ar aptaujas datiem nodot otrreizējai pārstrādei iepakojumus, kas ir bojāti vai bez etiķetes, depozīta sistēmā pilnīgi noteikti vēlas nepilna puse jeb 43% iedzīvotāju, vēl vairāk nekā trešdaļa jeb 38% aptaujāto drīzāk vēlas šādu pudeļu pieņemšanu depozīta sistēmā. Savukārt tikai 12% iedzīvotāju noraida vēlmi par bojātām pudelēm depozīta sistēmā.

“Kaimiņvalstīs depozīta sistēmas iekārtas lasa svītru kodu un neatpazīst pat mazliet deformētu iepakojumu. Kā liecina dati, Igaunijā sākumā nonāca vairāk nekā 100% no pārdotā apjoma, jo cilvēki vienkārši printēja svītru kodus uz dažādiem priekšmetiem un nodeva otrreizējai pārstrādei. Mūsu piedāvātā tehnoloģija ar datorredzi atpazīst konkrēto pudeli vai skārdeni, arī saplacinātu vai netīru. Turklāt risinājums nosaka, kurā valstī konkrētais iepakojums ir nopirkts, maksimāli novēršot krāpniecības riskus,” skaidro operatora “Nulles depozīts” vadītājs Arnis Salnājs.

Kā secināts datos, izteikts vairums jeb vismaz 87% respondentu vecuma posmā no 30 līdz 39 gadiem pilnībā atbalsta bojātu iepakojumu nodošanu depozīta sistēmā. Savukārt vismazāko īpatsvaru ar 77% atbalstu sastāda iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 74 gadiem.

Vienlaikus rezultāti liecina, ka atbalsts bojātu iepakojumu nodošanai otrreizējai pārstrādei dominē Zemgalē, atsaucoties uz 85% respondentu. Pēc tam seko Rīga un Pierīga ar 81% aptaujāto, bet vismazāk depozīta sistēmā iepakojumus, kas ir bojāti vai bez etiķetes, vēlas redzēt Vidzemē, kur fiksēts 70% iedzīvotāju atbalsts.

Aptauja veikta šā gada septembrī, intervējot 1004 Latvijas iedzīvotājus 18 – 74 gadu vecumā.

Par “Nulles depozītu”

“Nulles depozīts” ir depozīta sistēmas operators, kas no 2022. gada 1. februāra Latvijā gatavs nodrošināt modernu un ilgtspējīgu depozīta sistēmu visā valstī iedzīvotājiem ērtā veidā. “Nulles depozīts”, apvienojot vairākas kompetences un Latvijas informācijas tehnoloģiju uzņēmuma “WinGo Deposit” mākslīgā intelekta risinājumu, simbolizē nulle neērtību lietotājiem, kā arī nulle problēmu nodot atkritumus otrreizējai pārstrādei, jo plāno pieņemt pēc iespējas plašāku iepakojumu klāstu, ieskaitot iepakojumus, kas ir saplacināti, bojāti vai bez etiķetes.

“Nulles depozīts”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums