Ceļā uz zaļāku Latviju ‒ Līvāni un Salaspils pievienojas bezatkritumu pilsētas iniciatīvai Tīri.Labi.


Publicitātes foto
Līvānu un Salaspils pašvaldības pievienojušās bezatkritumu pilsētas iniciatīvai "Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem". Sadarbībā ar biedrību "Zaļā Brīvība" abas pašvaldības apņemas aktualizēt bezatkritumu dzīvesveidu un izglītot pilsētas iedzīvotājus un uzņēmējus, lai nākotnē ne vien uzlabotu apkārtējo vidi un samazinātu radīto atkritumu daudzumu, bet arī veicinātu ekoloģisko domāšanu gan sabiedrībā, gan pašvaldības institūcijās.

Pašvaldības šīs iniciatīvas ietvaros apņēmušās samazināt resursu patēriņu, atkārtoti izmantot dažādus produktus un izejvielas, kā arī šķirot pārstrādei noderīgos izejmateriālus vai lietot tos citos veidos. Iniciatīvas ietvaros ir paredzēta sadarbība starp pašvaldību, uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām, kā arī citām institūcijām un iedzīvotāju iniciatīvām.

 Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods par pievienošanos iniciatīvai stāsta: “Vēlamies pateikt paldies Cēsu pašvaldībai par šīs labās prakses piemēru. Tas mūs vēl vairāk motivēja pievienoties šim projektam, lai kļūtu par nākamo bezatkritumu pašvaldību. Mūsu iedzīvotāji ir pelnījuši dzīvot sakoptā un tīrā pilsētā. Mēs zinām, ka Līvāni var būt starp sakoptākajām pilsētām Latgalē, Latvijā un visā pasaulē.”

Savukārt Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Anspaks izceļ, ka, līdz ar iesaistīšanos “Tīri.Labi.”, pašvaldība jau izvirzījusi vairākas apņemšanās: “Pirmā lieta, ko darīsim, lai mūsu pilsēta kļūtu tīrāka un skaistāka ‒ ieguldīsim infrastruktūras attīstībā, lai padarītu atkritumu apsaimniekošanu ērtāku, efektīvāku un patīkamāku pašiem iedzīvotājiem. Tāpat vēlamies izglītot sabiedrību par to, kā ērtāk, ekonomiskāk un efektīvāk rīkoties ar saviem saražotajiem atkritumiem. Visbeidzot, kā pilsēta un novads vēlamies virzīties uz vienu mērķi – samazināt saražoto atkritumu daudzumu.”

Iniciatīva “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem” tika uzsākta, lai veicinātu bezatkrituma dzīvesveidu Latvijā, izglītojot par to sabiedrību un iesaistot pārmaiņu procesā arī pašvaldības. Pirmo bezatkritumu pilotprojektu aizsāka Cēsu pašvaldība. 2020. gadā iniciatīvai pievienojās Līvāni un Salaspils.

Iniciatīvas “Tīri.Labi.” aktivitātēm var sekot līdzi facebook.com/TiriLabi. Bezatkritumu pilsētas projektu Latvijā īsteno biedrība “Zaļā Brīvība” un pilotprojekts Cēsīs īstenots pateicoties ​The Coca-Cola Foundation​ finansiālam atbalstam.

 

Dārta Katrīne Salna
Iniciatīvas “Tīri.Labi.” komunikācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums