Jānis Vitenbergs: Iespējams, jālemj par ārkārtas situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs norāda, ka nedrīkst pieļaut sadzīves atkritumu neizvešanu pat ne uz dienu, jo to neizvešana pie daudzdzīvokļu namiem, pārtikas tirdzniecības centriem, mācību iestādēm, ārstniecības iestādēm un citviet nozīmēs Rīgas slīgšanu atkritumos, apdraudot sabiedrības veselību un drošību. Tāpēc steidzami ir jāizvērtē visi faktori un, iespējams, jālemj par ārkārtas situācijas izsludināšanu Rīgā.

Tautsaimniecības komisijā par radušos krīzi atkritumu apsaimniekošanā un gatavību to risināt plānots pārrunāt trešdien, 11.septembrī. Uz komisijas sēdi ziņot par situāciju un risinājumiem aicināts Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs, kā arī Konkurences padomes, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Rīgas Apkaimju alianses pārstāvji.

Kā informēja komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs, Rīgas atkritumu apsaimniekošanas krīze ir vēl viens jautājums, kas nesaimnieciskās Rīgas domes politikas dēļ ir nokļuvis valsts dienaskārtībā līdzīgi kā pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Satiksme” dotācija no valsts budžeta.Tautsaimniecības komisija nevar vienaldzīgi noraudzīties uz kritisko situāciju, kas šobrīd ir izveidojusies atkritumu apsaimniekošanas nozarē Rīgā. Šī krīze steidzami jārisina, lai nākotnē mēs neattaptos neizvestu atkritumu kaudzē. Vienlaikus šis ir rezultāts lēmumiem, kas kropļo izpratni par godīgu konkurenci uzņēmējdarbībā un neatbilst atbildīgas saimniekošanas galvaspilsētā principiem.

Lai pārrunātu krīzi saistībā ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu un nodrošināšanu Rīgā, pirmdien, 9.septembrī, Tautsaimniecības komisijas vadītājs jau tikās arī ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci. Tikšanās laikā puses pārrunāja arī citus aktuālus jautājumus, piemēram, par dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu un uzsākto administratīvi teritoriālo jeb pašvaldību reformu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde par situāciju atkritumu apsaimniekošanas nozarē Rīgā notiks trešdien, 11.septembrī, pulksten 10.00 Tautsaimniecības komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.

 

Saeimas Preses dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums