Pasaules smagākais ķirbis – automašīnas svarā


foto;www.maxima.lv
Gaidot Latvijas lielākā ķirbja čempionātu, kas notiks jau 26.oktobrī, "Maxima Latvija" ir apkopojusi ķirbju rekordus pasaulē. Interesanti, ka pasaulē līdz šim smagākā ķirbja rekords sasniedz automašīnas svaru un tas svēris 1190,68 kg.

Pasaules smagākā ķirbja rekords pieder Beļgijā audzētam ķirbim un tika uzstādīts 2016.gada Eiropas Ķirbju čempionātā Ludvigsburgā, Vācijā. Ķirbja svars tika noteikts 1190,68 kg, kas ir gandrīz tikpat daudz, cik sver daži automašīnu Mini Cooper modeļi. Salīdzinot 2017.gada pasaules smagākais ķirbis svēra 1007,88 kg un arī šis rekords pieder tam pašam audzētājam no Beļgijas. Zīmīgi, ka līdz šim pēdējos 3 gadus pasaules lielākā ķirbja titulu ieguvuši ķirbju audzētāji no Eiropas.

2018.gadā līdz šim lielākā ķirbja rekords ir bijis Amerikas Savienotajās Valstīs, sasniedzot 1146,68 kg. Tas ir smagākais reģistrētais ķirbis Ziemeļamerikas vēsturē. Milzis tika izaudzēts Ņūhempšīras štatā. Tomēr jāņem vērā, ka rudens vēl nav beidzies.

Šogad Latvijas lielākā ķirbja čempionātam ir pieteikti 30 ķirbji, no kuriem 10 lielākos uz svariem liks spēkavīri, lai noskaidrotu šī gada rekordistu. Līdz šim Latvijā lielākais ķirbis svēris 404 kg un šis rekords pieder Elīzai Neimanei no Kuldīgas novada. Ķirbja rekords tika uzstādīts 2016. gadā.

SIA „Maxima Latvija”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli