Latvija ES Vides ministru sanāksmē atbalsta risinājumus plastmasas atkritumu samazināšanai


Jānis Eglīts foto;www.la.lv
2018. gada 5. martā Briselē (Beļģijā) notika Eiropas Savienības (ES) Vides ministru padomes (Vides padome) sanāksme. Latvijas intereses tajā pārstāvēja Latvijas delegācijas vadītājs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Delegācijas sastāvā Vides padomē piedalījās arī VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.

Latvija uzsvēra, ka ir jāveicina pieprasījums pēc materiāliem, kas iegūti no pārstrādātās plastmasas, kā arī nepieciešami pētījumi attiecībā uz to, kādi materiāli var tikt aizstāti ar pārstrādāto plastmasu. Turklāt nepieciešams ne tikai rast noietu pārstrādātai plastmasai, bet arī veicināt to, ka ražošanas procesā šī plastmasa joprojām paliek pārstrādājama.

Lai palielinātu pārstrādātas plastmasas izmantošanu, Latvijas ieskatā nepieciešams plašāk pielietot ekonomiskos instrumentus. Nepieciešams ierobežot plastmasas patēriņu, it īpaši tādu plastmasas materiālu izmantošanu, kas nav pārstrādājama.

Vides ministru sanāksmē notika viedokļu apmaiņa par ES Aprites ekonomikas rīcības plāna īstenošanu, pamatojoties uz Prezidentvalsts sagatavotajiem diskusiju jautājumiem. Pāreja uz aprites ekonomiku paredz, ka produkti, materiāli un dabas resursi saglabājas ekonomiskajā apritē pēc iespējas ilgāk, tādējādi samazinot radīto atkritumu apjomu.

Latvijā attiecībā uz preču un izstrādājumu iepakojumu no plastmasas (polimēru) izejmateriāliem tiek piemērots dabas resursu nodoklis atbilstoši Dabas resursu nodokļa likumam. Nodoklis, kas ir jāmaksā par iepakojuma svara vienību, motivē iepakotājus samazināt iepakojuma materiālietilpību vai arī izmantot alternatīvus un videi draudzīgākus iepakojuma materiālus. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli