Šonedēļ gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies


Foto_Sņežana Pundure.
Iesākoties jaunajai darba nedēļai, pirmdien, 19.februārī, no ziemeļiem atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies, tādēļ sniegs gaidāms vien Kurzemes dienvidrietumos. Gaisa temperatūra lielākajā daļā Latvijas paaugstināsies līdz -1…-6 grādiem pēc Celsija, bet Kurzemes dienvidrietumos līdz 0…+1 grādam pēc Celsija, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Atmosfēras spiediens nedēļas gaitā pakāpeniski paaugstināsies, līdz ar to mākoņu un nokrišņu daudzums samazināsies. Līdz ar ziemeļu puses vēju teritorijā ieplūdīs aukstāks gaiss – jau nedēļas pirmajā pusē un vidū naktīs gaisa temperatūra austrumos pazemināsies līdz -15…-20 grādiem pēc Celsija, bet dienas laikā lielākajā teritorijas daļā gaiss nebūs siltāks par -3…-8 grādiem pēc Celsija.

Darba nedēļas otrajā pusē neliela pazemināta spiediena apgabala ietekmē mākoņu daudzums pieaugs un atsevišķos rajonos iespējama salīdzinoši intensīvāka snigšana un neliels sniega segas pieaugums. Aukstā gaisa masa virs Latvijas joprojām saglabāsies un gaisa temperatūra gaidāma vēl par dažiem grādiem zemāka nekā nedēļas pirmajā pusē.

Pēc šī brīža prognozēm spriežot, nedēļas izskaņā, sestdien un svētdien, aukstā gaisa ieplūšana Eiropas ziemeļaustrumos turpināsies, turklāt augsta spiediena apgabala ietekmē samazināsies arī mākoņu daudzums, līdz ar to pastāv iespēja, ka, debesīm skaidrojoties, Latvijā sals naktīs atsevišķos rajonos var sasniegt pat -20…-24 grādus pēc Celsija, vēsta meteorologi.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli