Pēc VARAM iniciatīvas turpmāk stingrāk uzraudzīs atkritumu apsaimniekošanu valstī

Lai pilnveidotu un sakārtotu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu valstī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iedzīvotāju un uzņēmēju interesēs ir sagatavojusi priekšlikumus Saeimai, kas turpmāk liks stingrāk uzraudzīt atkritumu pārvadājumus.

 “Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, pastiprinot kontroli, īsā laika posmā ir izgaismojusi ļoti daudzas vēsturiski izveidotas nelegālās atkritumu izgāztuves. Aktīvā Valsts vides dienesta darbība ir atklājusi šīs nelikumības un, pieprasot sakārtot piesārņotās vietas, sastapusies ar agresīvu pretdarbību – tiek dedzināts, mēģināts pārvest uz citām vietām, panikā veidota jauna dokumentācija, kas absolūti nesakrīt ar realitāti, tiek veiktas nelikumīgas darbības, kas ir nosaucamas vienā vārdā – noziegumi! Visas šīs lietas izmeklē policija. Nolūkā sakārtot nozari, esam izstrādājuši vairākus risinājumus kontroles stiprināšanai atkritumu apsaimniekošanas jomā, kas Valsts vides dienestam ne tikai dod uzdevumus, bet pilnībā liek uzraudzīt atkritumu plūsmu un atbildēt par jomā notiekošo. Valsts vides dienestam būs iespēja izsekot katru kravu, kas tiek ievesta Latvijā vai pārvietota valsts teritorijā. Bet visiem atkritumu apsaimniekotājiem tiks prasītas finanšu garantijas. Mans, kā ministra uzdevums, ir izdarīt visu, lai Latvija atgūst zaļas valsts statusu,” norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Pēdējā gada laikā tika novērotas nepilnības atkritumu apsaimniekošanas, īpaši pārvadājumu jomā. Tāpēc pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas aicinājuma Latvijas normatīvajos aktos tiks ieviestas izmaiņas vairākās pozīcijās atkritumu apsaimniekošanā.

Tiks uzlabota kontrole pār atkritumu pārrobežu plūsmām, prasot par šādiem pārvadājumiem iepriekš informēt vides institūcijas. Tiks izvirzīts nosacījums, ka atkritumu gala saņēmējs nevar būt atkritumu tirgotājs vai atkritumu apsaimniekošanas starpnieks. Visiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kas valstī ieved atkritumus vai otrreizējās izejvielas, tiks prasītas finansiālās garantijas.

Tāpat plānots, ka tiks strādāts pie stingrākas uzraudzības arī sadzīves atkritumu pārvadājumos Latvijā.

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija