Latvijā beidzas atvasaras; oktobris iesāksies ar rudenīgiem laika apstākļiem

Brīvdienās saglabāsies lielākoties sauss laiks, bet oktobris iesāksies ar rudenīgiem laika apstākļiem, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Lai gan piektdien, 29.septembrī, un brīvdienās laika apstākļus vēl noteiks anticiklona dienvidrietumu perifērija, kuras ietekmē laiks būs pārsvarā sauss, tomēr tik saulains un silts laiks, kā nedēļas sākumā un vidū, vairs nebūs.

Līdzīgi kā ceturtdien, 28.septembrī, arī tuvākajās dienās virs Latvijas saglabāsies plaša zemo mākoņu zona, kas dienas laikā neļaus gaisam iesilt vairāk par +10…+14 grādiem pēc Celsija, turpretī naktīs nav gaidāma tik strauja gaisa atdzišana. Nakts un rīta stundās gaisa temperatūra pieturēsies vidēji +5…+10 grādu robežās, un tikai dažviet, debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš noslīdēs par kādu grādu, diviem zemāk, un zāles virskārtā gaidāmas salnas līdz 0…-1 grādam.

Nākamajā nedēļā laika apstākļi mainīsies – no  Atlantijas okeāna pāri Skandināvijai virzīsies vairāki aktīvicikloni un ar to saistītās nokrišņu zonas šķērsos mūsu reģionu. Pirmā nokrišņu zona Latviju sasniegs jau pirmdienas vakarā.

Pastiprinoties ciklonu darbībai, lēnos austrumu puses vējus nomainīs brāzmaināki dienvidrietumu, rietumuvēji, kas vietām brāzmās sasniegs 15-18 m/s, bet darba nedēļas beigās jūras piekrastē iespējamas vēja brāzmas līdz pat 20 m/s. Tā kā debesis bieži klās mākoņi, tad naktīs gaisa temperatūra pieturēsies vidēji +7…+12 grādu robežās, savukārt dienā gaiss neiesils vairāk par +10…+15 grādiem.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana