Ar speciālām ekspedīcijām atklās krastošanu ūdens dižvietās

Ekspedīcijas notiek projekta "Mangaļi dižvietas" ietvaros. Šoreiz uzsvars ir aicināt iedzīvotājus aktīvāk iepazīt ūdens dabu ar krastošanu (pārgājiens gar upes krastu, pa upi), kas ir salīdzinoši jauns tūrisma veids Latvijā, bet ko labi iepazinuši daudzviet pasaulē.

Krastošana pa Līgatnes upes iežu un alu taku gida pavadībā
Krastošana ir sava veida unikāls tūrisma veids, kas nozīmē nesteidzīgu pārgājienu gar upes krastiem, iepazīstot dabas daudzveidību, izbaudot mieru un atklājot skaistus dabas skatus. Līgatnes iežu un alu taka ved dabā, kas pārsteidz ar iežu smilšakmens krāsu dažādību un elpu aizraujošām ainavām Līgatnes upes ielokā, kas ir viena no visstraujākajām vidējā garuma upēm Latvijā. Ekspedīcijas pa upi un alām plānotas 16. septembrī plkst. 11:00, 13:00, 15:00. Jāmin, ka šī ir unikāla iespēja izstaigāt šo maršrutu gida vadībā, kas ikdienā nav iespējams. Ekspedīcijā iks apskatītas Ķiberkalna ala, noslēpumainās Skolas kalna alas, Anfabrikas klintis, Rīgas kalna alas, kā arī  Lustūzis. Vienas ekskursijas ilgums – pusotra stunda, aptuvenais takas garums – ap 5 km. Līdzi jābūt ūdens izturīgiem apaviem vai gumijas zābakiem nedaudz brišanai pa ūdeni, kā arī atbilstošam apģērbam alu apskatei. Tikšanās vieta ir Līgatnes Tūrisma informācijas centrā Spriņģu ielā 2, Līgatnē.

Ekspedīcija ar kuģīti no Likteņdārza uz Kokneses pilsdrupām un Pērses upi
Ar iedzīvotāju atbalstu uz pussalas Daugavā top Likteņdārzs, kurā apvienota izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu. No tā skatu terases paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu un Kokneses pilsdrupām, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, celta vēl bīskapa Alberta valdīšanas laikā, tagad lepni izslejas pie Pērses upes ietekas Daugavā.

Aicinām šīs skaistās vietas 16. septembrī plkst. 11:00, 12:00 un 13:00 apskatīt ikdienā krastošanai neierastā veidā - ar kuģīti. Izbraukšana  no Likteņdārza piestātnes. Došanās uz Kokneses pilsdrupām ar kapteiņa stāstījumu brauciena laikā. Izkāpšana Kokneses pilsdrupās un iespēja tās apskatīt bez maksas. Laiks uz vietas 20 min. Tālāk došanās ar kuģīti pa Pērses upi un atpakaļ uz Likteņdārzu. Ekskursijas ilgums – aptuveni viena stunda.

Krastošana gar Ogres upes ielejas krācēm ar Māri Olti
Ogres upe ir viena no garākajām un straujākajām upēm Latvijā, kas priecē ar krastu ainavām, daudzveidīgiem mežiem, kā arī Brāžu laukakmeņu krācēm, kurām nav līdzīgu Latvijā un kas savā ziņā ir paradīze laivotājiem. Gaisa līnijā to garums ir 2 kilometru, bet mērot pa upes gultni - gandrīz 4 km. Tās ir iekļautas aizsargājamo dabas pieminekļu statusā.

23. septembrī plkst. 10:00 un 14:00 ekspedīcijas kopā ar Māri Olti cauri mežam uz 10 minūšu attālumā esošo Ogres upi, kur, ejot gar tās krastu, varēs vērot neskartas krastu ainavas, daudzveidīgos mežus un Brāžu krāces un iekarenu tiltu no tieviem baļķīšiem. Kopā ar Mari Olti būs iespēja uzzināt daudz noderīga par “krastošanu”, šeit mītošajiem augiem, dzīvniekiem, gūstot nenovērtējamu pieredzi dodoties pārgājienos pie dabas un ūdeņiem. Viena pārgājiena ilgums ir aptuveni 3 stundas (aptuveni 12 km). Līdzi nepieciešami laikapstākļiem atbilstoši apavi un apģērbs pārgājienam. Tikšanās vieta ir Bumbiermuižā, Ērgļu novadā.

Aicinām rūpīgi sekot līdzi izmaiņām un aktuālajai informācijai par katru no ekspedīcijām “Mangaļi” Facebook lapā pasākumu sadaļā un www.mangalidizvietas.lv.

Godinot mūsu ūdens resursus, dabīgais minerālūdens “Mangaļi” pavasarī uzsāka jaunu projektu “Mangaļi dižvietas” un aicina iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus par labākajām ūdens vietām, lai līdz Latvijas simtgadei kopīgi izveidotu tai dāvanu – unikālu karti jeb dižceļvedi ar vismaz 100 dižvietām. Tās ir vietas, ar kurām lepojamies un kas saistītas ar Latvijas upēm, ezeriem, strautiem un avotiem. Iedzīvotāji var līdzdarboties projekta veidošanā un pievienot savas unikālās vietas www.mangalidizvietas.lv. Kartē šobrīd ir pievienotas vairāk nekā 80 ūdens dižvietas. 

Inese Ozoliņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana