Daba mostas Kurzemē – dodieties skatīt un baudīt!


Atpūtas vieta Ezermaļi Kurzemē.foto;www.ezermali.lv
Pavasaris, kad mostas visa dzīvā daba, ir īstais laiks, lai sāktu apceļot Kurzemes skaistākās vietas.

Kurzemes tūrisma asociācija no 1. marta līdz 31. oktobrim aicina piedalīties akcijā “Apceļo Kurzemi”, viesojoties 35 diženās Kurzemes vietās, lai atpūstos, redzētu, baudītu un izmēģinātu ko jaunu. Aicinām apmeklēt Jāņa Čakstes laukumu Liepājā, lavandu saimniecību “Zoovilla” Grobiņas novadā, Rīgas Zooloģiskā dārza filiāli “Cīruļi” Aizputes novadā un Minizoo “Buki” Ventspils novadā. Apskates vērta ir 1875. gadā celtā Mērsraga bāka, “Laumas” atpūtas parks Talsu novadā un daudzas citas vietas. Par akciju “Apceļo Kurzemi” uzziniet www.kurzeme.lv.

Īpaši skaista pavasarī ir dabas un izziņas taka „Viesatas upesloki” Tukuma novadā. Izstaigājot gleznainās Viesatas upes dabas taku, būs iespēja apskatīt upes stāvkrastus, 200 gadus vecu priedi, brūno avotiņu, cūku vannu, bebru māju, melnalkšņu audzi, dižbērzu un Spuņņakmeni.

Savukārt Engures ezera dabas parkā sastopami reti augi, putni un dzīvnieki. Engures ezera dabas parkā konstatēti 23 biotopi un 44 Eiropā apdraudētas putnu sugas. Šeit aug 40 Latvijā retas un Sarkanajā grāmatā ierakstītas augu sugas. Dabas parkā ir ierīkoti aploki vairāk nekā 100 ha platībā, kuros ganās gan Latvijas brūnās, gan Hailandes, Šarolē un Herefordas šķirnes liellopi, kā arī Polijas Koniku šķirnes zirgi.

Gada sākumā Jaunmoku pilī durvis vērusi atjaunotā un papildinātā Meža muzeja ekspozīcija, kas aicināt aicina ielūkoties meža noslēpumos!

Aizraujoša laika pavadīšana garantēta atpūtas kompleksā „Sveikuļi” pie Jumpravas ezera, kur tiek piedāvāta aktīva darbošanās labirinta vārdu spēlē vai orientēšanās labirintā. Vēl “Sveikuļos” iespējams atraktīvā veidā iepazīt Latvijas pilsētas, ezerus, upes un kalnus. To piedāvā aktīvā erudīcijas spēle „Pazīsti Latviju?”, kura izvietota īpašā 3200 kvadrātmetru lielā spēles laukumā brīvā dabā.

Ja ilgojaties mieru un klusumu, tad dabas mošanos aicinām izbaudīt, pastaigājoties pa mierpilno Cieceres dabas taku, kas vijas gar Cieceres upes lokiem. Cieceres upe 6 km garumā vijas cauri Saldus pilsētai.

Agrāk slēgtā zona Liepājā, ir pārveidota par pastaigu promenādi, kurā Liepājas laiku skaita dzintara pulkstenis. Tas ir veidots no ~ 50 litriem dzintara gabaliņu, kurus saziedojuši paši liepājnieki 2003. gadā notikušajā akcijā “Atstāj savu dzintaru Liepājas laikā”. Gājēju celiņa – laipas – virsotnē paveras skats uz ostas piestātnēm ar kuģīšiem, jahtām un strūklaku.

Pastaigu un skaistu dabas skatu cienītājiem iesakām apmeklēt Cīravas Mežaparku, kur pērn izveidota pastaigu taka ar soliņiem un tiltiņiem. Takas lielākā daļa ved gar Durbes upes krastiem, atklājot skatam upes līkumus, skābaržu, bērzu, apšu un priežu audzes. Dabu var vērot divos skatu torņos, bet aktīvās atpūtas cienītājiem patiks lielo trošu tilts, kāpšanas sienas, šūpoles, “Bebru takas” aktivitātes un piedzīvojums atraktīvajā "Tarzānā".

Aija Neilande
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi