Ministrs K. Gerhards: Latvijas un Ukrainas vienošanās stiprinās valstu sadarbību vides aizsardzības jomā


foto;kllproject.lv
Otrdien, 2017.gada 4.aprīlī Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Ukrainas ekoloģijas un dabas resursu ministrs Ostaps Semeraks parakstīja līgumu par Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Ukrainas Ekoloģijas un dabas resursu ministrijas sadarbību vides aizsardzības jomā.

„Mūsu iepriekšējā sadarbība vides un dabas aizsardzības jomās ir bijusi veiksmīga. Ukrainas eksperti ir bijuši vizītēs Latvijā, mūsu eksperti ir viesojušies Ukrainā. Šodien parakstītā vienošanās apliecina abu valstu apņemšanos attīstīt vēl ciešāku sadarbību šajā jomā. Galvenie jautājumi, kuros plānots attīstīt sadarbību – atkritumu apsaimniekošana, notekūdeņu attīrīšana, jo šajās nozarēs Latvijai ir liela pieredze,” uzsver ministrs K. Gerhards.

Latvijā ir slēgtas vairāk nekā 500 vides prasībām neatbilstošas atkritumu izgāztuves, izveidoti 10 mūsdienu prasībām atbilstoši sadzīves atkritumu poligoni, kuros atkritumi tiek apglabāti, neradot riskus videi. Viens no ekonomiskajiem instrumentiem, lai veicinātu vides aizsardzību, ir dabas resursu nodoklis, ko Latvija ieviesa jau 1991. gadā, lai radītu stimulu izmantot dabas resursus efektīvāk.

Dabas aizsardzībai Latvija ir piesaistījusi Eiropas Savienības fondu līdzekļus, aizsargājamās dabas teritorijās izveidojot infrastruktūru apmeklētājiem.

Tāpat Latvijai ir pieredze vēsturiski piesārņoto vietu attīrīšanā un ēku siltināšanā, šo jautājumu sakārtošanai, piesaistot dažādu finanšu instrumentu finansējumu.

Sadarbības līgums tika parakstīts Ukrainas prezidenta Petro Porošenko oficiālās vizītes laikā Latvijā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana