Ziņas | Daba, Ekoloģija


Kas kopīgs zobenzobu tīģerim un baltajam lācim?

Jebkuras klimata pārmaiņas ietekmē ne tikai cilvēku ikdienu, bet arī dzīvnieku paradumus. Izvēle ir vienkārša: pielāgoties vai mirt. Tieši tāpat kā cilvēki, arī dzīvnieki dodas "bēgļu gaitās" un pārvietojas uz apvidiem, kuros līdz šim nebija mituši.

Lielā talka Strazumuižā

Latvijas Neredzīgo biedrība (LNB) šī gada 27. aprīlī, sestdienā, Strazdumuižas ciemta parkā organizē Lielo talku, kurā aicina piedalīties kā Strazdumuižas iedzīvotājus, tā ikvienu interesentu, kas vēlas sakopt vēsturisko Juglas ezera piekrastei un Starzdumuižas ciemata parka teritoriju, kas jau gadiem ir kļuvusi par neredzīgo un vājredzīgo cilvēku centru un organizāciju mājvietu.

Līdz 30.aprīlim iespēja bez maksas nodot riepas 20 šķiroto atkritumu savākšanas laukumos visā Latvijā!

Aizsācies Latvijas Zaļā fonda akcijas – "Dod riepām otru dzīvi!" – otrais posms, kurā līdz 30. aprīlim iedzīvotājiem ir iespēja nodot nolietotās riepas 20 šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Latvijā.

Latvijas Ugunsdzēsības asociācijas vadītājs aicina mazināt kūlas degšanu, uzliekot bargus sodus zemes īpašniekiem

Latvijas Ugunsdzēsības asociācijas (LUA) valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Babra norāda, ka kūlas dedzināšana ir nopietna problēma valstī un pēdējos gados tās intensitāte saglabājas augsta. Tāpēc ir jādomā par papildu metodēm, piemēram, uzliekot bargus sodus nesakopto teritoriju īpašniekiem.

Klimata izmaiņu dēļ sasilst okeāni un turpina paaugstināties jūras līmenis

Pasaules Meteoroloģijas organizācija (PMO) ir publicējusi ziņojumu par klimata stāvokli 2018. gadā, kas ir 25. gadskārtējais ziņojums. Ziņojumā izcelts rekordaugstais jūras līmenis, kā arī ārkārtīgi augstās gaisa un okeānu temperatūras pēdējos četros gados.

No šodienas uzsākta vides akcija "Dod riepām otru dzīvi"!

Jau otro gadu pēc kārtas norisinās dabai draudzīga akcija – "Dod riepām otru dzīvi!". Tās laikā, no 28. marta līdz 30. aprīlim, iedzīvotājiem būs iespēja nodot nolietotās riepas gan to maiņas servisos, gan šķiroto atkritumu savākšanas laukumos. Latvijas Zaļā fonda aktivitātes būs arī daļa no šī gada Lielās Talkas.

2019. gada Pasaules meteoroloģijas dienas tēma - Saule, Zeme un laika apstākļi

Pagājušā gadsimta vidū dibinātā Pasaules Meteoroloģijas organizācija (PMO) kopš 1961. gada 23. martu atzīmē kā Pasaules meteoroloģijas dienu. Katru gadu tiek izvēlēta tēma, kas atspoguļo aktuālos laika apstākļus, ar klimatu vai ūdeni saistītos jautājumus. Šī gada Pasaules meteoroloģijas dienas tēma ir Saule, Zeme un laika apstākļi.

UIC Vadības komitejas sanāksmē diskutēja par dzelzceļu kā videi draudzīgāko sauszemes transporta veidu

Šonedēļ Rīgā tikās Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) Vadības komitejas pārstāvji - Eiropas dzelzceļu uzņēmumu vadītāji, lai diskutētu par aktuālajiem jautājumiem, īpaši par dzelzceļu kā videi draudzīgāko sauszemes transporta veidu. Šī bija pirmā tik augsta līmeņa UIC biedru tikšanās Rīgā.

Zinātnieku pētījumi apstiprina, ka mazie HES rada kaitējumu upju ekosistēmām

Projekts ECOFLOW, ko organizēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) - vadošais partneris Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā, tika uzsākts 2017. gada aprīlī, tā rezultātu apkopošana tiks pabeigta līdz 2019. gada marta beigām. Taču jau tagad, pēc nesen Rīgā notikušās starptautiskās konferences, kas bija veltīta šim projektam, Latvijas un Lietuvas zinātnieku pētījumi apstiprina līdz šim izteiktos minējumus, ka hidroelektrostacijas (HES), kas uzceltas uz mazajām upēm, rada neatgriezenisku kaitējumu ūdens faunai (zivīm) Ventas un Lielupes upju baseinos.

E.Tavars: automašīnas ar ziemas riepām jāaprīko jau no 1. novembra līdz pat 1. aprīlim

Ņemot vērā pēdējo gadu laikā neprognozējamos laika apstākļus, kad braukšanai bīstamais laiks var sākties agrāk un beigties vēlāk, ir jāmaina spēkā esošā likumdošana par ziemas riepu izmantošanu. Nosakot, ka automašīnas ar ziemas riepām jāaprīko no 1. novembra līdz 1. aprīlim. Tā uzskata Edgars Tavars, Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli