Ziņas | Daba, Ekoloģija


Laika prognoze: vai Līgo svētkos gaidāms tradicionālais lietus?

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, Līgo svētki Rīgā būs saulaini, bez nokrišņiem un samērā silti.

Jāņos paredz iepriecinošus laikapstākļus, var pat krist karstuma rekords

Daudzi Latvijas iedzīvotāji Līgo svētkus sagaida brīvā dabā vai lauku mājās – tā aptaujās atbildējuši vairāk nekā puse līgotāju. Tāpēc īpaši svarīgi, lai laikapstākļi neatbilstu senajam teicienam "Līst kā pa Jāņiem", un šogad, kā liecina prognozes, Jāņos tiešām varētu būt skaidrs un pat karsts laiks – "Betsafe" bukmeikeri ar 25% iespējamību pat paredz karstuma rekorda krišanu.

Atkritumu nākotne. Kā šī problēma tiks risināta?

Rīgā top Eiropas prasībām atbilstoša atkritumu apsaimniekošanas sistēma.

2019. gada Jūnija peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti

Veselības inspekcija informē, ka pēc 10. un 11. jūnijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir ieteikts nepeldēties Rīgā, Daugavas peldvietā "Lucavsala " un Lielupes kreisā krasta peldvietā "Pasta salas peldvieta", kur konstatēts paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums. Pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 15.jūnijā

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 15.jūnijā:

Daugavā ielaisti nēģu kāpuri

Piektdien, 14. jūnijā, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko kopā ar Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko un departamenta Vides pārvaldes speciālistiem Daugavā pie Lucavsalas ielaida nēģu kāpurus. Neliels šo ūdens iemītnieku daudzums pēc tam tika ielaists arī Mārupītē. Kopumā dzīvās dabas resursus šajās ūdenstilpēs papildināja divi miljoni nēģu kāpuru.

Vakardienas pērkona negaiss sākās virs Vācijas un ilga gandrīz divas diennaktis

2019. gada 11. jūnijā virs Eiropas austrumu daļas un Baltijas valstīm bija izveidojušies labvēlīgi apstākļi negaisu attīstībai. No Eiropas dienvidiem ieplūda karsts, mitrs gaiss un vēja vektoru vertikālais izkārtojums radīja pateicīgus apstākļus aktīvai un straujai negaisa mākoņu attīstībai.

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 11.jūnijā

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 11.jūnijā:

Vides organizācijas atbalsta tūlītēju depozīta sistēmas ieviešanu dzēriena iepakojumam Latvijā

Jau gandrīz 20 gadus Latvijā diskutējam par dzēriena iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu, taču lēmums par šādas sistēmas izveidi vēl joprojām nav pieņemts. Šo vēstuli parakstījušās Latvijas vides nevalstiskās organizācijas uzsver nepieciešamību lēmumu par depozīta sistēmas izveidi pieņemt nekavējoties, norādot, ka pretējā gadījumā Latvijai 2025. gadā var rasties nopietnas grūtības sasniegt Eiropas Savienības (ES) nosprausto mērķi šķiroti savākt un pārstrādāt 77% PET dzēriena iepakojuma. Depozīta sistēmas ieviešana arī palīdzēs attīrīt Latvijas dabu no piedrazojuma un veicinās resursu atkārtotu izmantošanu.

LRAA aicina atbildīgos dienestus izvērtēt uzņēmuma "Eko Recycling" spēju nodrošināt iecerēto nolietoto riepu....

LRAA aicina atbildīgos dienestus izvērtēt uzņēmuma "Eko Recycling" spēju nodrošināt iecerēto nolietoto riepu pārstrādi Rīgā

Pirmdien, 3. jūnijā, Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) nosūtīja oficiālas vēstules Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), Valsts vides dienestam (VVD) un Latvijas Republikas Saeimas frakcijām un deputātiem, aicinot atbildīgos dienestus informēt sabiedrību par SIA "Eko Recycling" veiktajām aktivitātēm riepu savākšanas, apstrādes un tālākas eksportēšanas jomā, ņemot vērā uzņēmuma īpašnieka iepriekšējo negatīvo pieredzi atkritumu apsaimniekošanas nozarē, kā arī acīmredzamas neatbilstības uzņēmuma izteikumos un reālajā darbībā.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli