Ziņas | Daba, Ekoloģija


93% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka Latvijas bagātība ir tās upes un ezeri

Par godu Starptautiskajai ūdens dienai 22.martā dabīgais minerālūdens "Mangaļi" un SKDS veica aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju attieksmi par Latvijas dabas vērtībām - ūdeņiem. 93% aptaujāto atzina, ka Latvijas viena no bagātībām ir tās upes un ezeri. Tikai 3% iedzīvotāju nepiekrīt vai drīzāk nepiekrīt šim apgalvojumam.

Igaunijas Somā parkā sācies "piektais gadalaiks"

Līdz ar ilgi gaidīto pavasara atnākšanu palu laiks sācies arī Igaunijas "purvu zemē" – Somā nacionālajā parkā. Upei izkāpjot no krastiem, ūdens aizplūst pat līdz 8 km no krasta līnijas. Vietējie šo parādību dēvē par "piekto gadalaiku", un īpaši vilinoša tā ir laivotājiem.

22.marts – Starptautiskā ūdens diena

Veidos unikālu karti ar 100 Latvijas ūdens dižvietām.


Dabīgais minerālūdens "Mangaļi" aicina iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus par labākajām ūdens vietām, lai līdz Latvijas simtgadei kopīgi izveidotu tai dāvanu – karti ar vismaz 100 vietām, ar kurām lepojamies un kas saistītas ar Latvijas upēm, ezeriem, strautiem un avotiem. Iedzīvotāji līdz maijam varēs līdzdarboties projekta veidošanā un pievienot savas vietas www.mangalidizvietas.lv.

Nedēļas sākumā gaidāmi nokrišņi

Nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā noteiks gaisa masu plūsma no rietumiem, tādēļ nokrišņu zonas viena aiz otras šķērsos teritoriju. Neliels lietus gaidāms pirmdien, 20.martā, teritorijas lielākajā daļā, bet otrdien līs stiprāk, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Notiks klimata pārmaiņām veltīta diskusija


2017. gada 14. martā – Ceturtdien, 16. martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks lekciju cikla, kas veltīts jautājumam par klimata pārmaiņām, pirmais pasākums – diskusija «Klimata pārmaiņas?». Diskusija notiek sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu (VASSI).

Sniega sega vietām pieaugs par sešiem centimentriem

Piektdien, 10.martā, austrumu rajonos gaidāms ilgstošs slapjš sniegs. Sniega sega vietām pieaugs par sešiem centimentriem, un snigšanas laikā redzamība pasliktināsies, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Juglas ezerā plāno ielaist zandartu mazuļus

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ceturtdien, 2. martā, atbalstīja ieceri iegādāties zandartu mazuļus, lai nodrošinātu zivju krājumu atražošanu Juglas ezerā.

Nedēļas nogalē vēl gaidāms sniegs

Nedēļas nogalē laika apstākļus lielākoties turpinās noteikt ciklonu darbība, līdz ar to brīžiem gaidāmi nokrišņi. Vējam saglabājoties brāzmainam, vietām iespējama arī neliela putināšana, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Ventspilnieki dos vārdu Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā piedzimušajai roņu meitenei

Ventspils pilsētas pašvaldība aicina Ventspils bērnudārzu un skolu klašu grupas līdz 2017.gada 27.februārim izveidot Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā roņu mātei Kristai piedzimušās roņu meitenes zīmējumu un kopā ar viņas vārda iespējamo versiju iesniegt Ventspils pilsētas domes Pilsētas mārketinga nodaļā, Jūras ielā 36, 3.stāvā, 45.kabinetā vai sūtot uz e-pastu: marketings@ventspils.lv.

Šonedēļ gaidāmi nepastāvīgi laika apstākļi; uz ceļiem var veidoties apledojums

Pirmdien, 13.februārī, laika apstākļus noteiks ciklona dienvidrietumu mala. Pāri Latvijai virzīsies siltā atmosfēras fronte, kas austrumu rajonos nesīs nelielu sniegu un slapju sniegu, uz ceļiem var veidoties arī neliels apledojums. Vējš mēreni stipri pūtīs no dienvidrietumiem, rietumiem, piekrastē brāzmas sasniedzot 15 m/s, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja