Ziņas | Daba, Ekoloģija


Nedēļas sākumā gaidāma atvasara, pēc tam atgriezīsies vējš un lietus

Nedēļas pirmajā pusē saglabāsies atvasarai raksturīgie laikapstākļi – sausas, saulainas un siltas dienas, tomēr nedēļas otrajā pusē laika apstākļi mainīsies: kļūs vēsāks un piekrastē arī vējaināks laiks, atgriezīsies lietus, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nodod vecās riepas bez maksas!

No 13. līdz 21. oktobrim norisināsies dabai draudzīga akcija – "Dod riepām otru dzīvi!". Šajā laikā desmit laukumos Latvijā ikvienam būs iespēja nodot vecās riepas bez maksas. Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums "Latvijas Zaļais fonds" aicina veidot mūsu Latviju tīru, bez liekiem kaitīgajiem atkritumiem!

Jau 16 gadus Latvijā gredzeno ziemeļu gulbjus

Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko ziemeļu gulbju gredzenošanas ekspedīcijās dodas jau 16 gadus. Šo gadu laikā kopā apgredzenoti vairāk nekā 1700 putni un šis ir lielākais pētījums par ziemeļu gulbjiem Eiropā.

BTA kopā ar Pasaules Dabas Fondu un Dabas aizsardzības pārvaldi turpina sadarbību dabas atjaunošanas darbos

Ar mērķi atjaunot dabas teritorijas un izglītot cilvēkus par bioloģiskās daudzveidības nozīmīgumu un dabai draudzīgu dzīvesveidu, Pasaules Dabas Fonds (PDF) un Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar AAS "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA), iekļaujoties iniciatīvā "daruDABAI", turpina īstenot dabas saglabāšanas talkas visā Latvijā.

Nākamnedēļ gaidāms nepastāvīgs un vējains laiks

Septembra izskaņā un oktobra pirmajā nedēļā Latvijā saglabāsies rudenim atbilstoši laikapstākļi - brīžiem gaidāmi gan nokrišņi, gan brāzmaini vēji, prognozē sinoptiķi.

LM organizēs starptautisku konferenci par vides pieejamību

2018. gada 18. oktobrī Labklājības ministrija (LM) rīkos starptautisku konferenci "Iekļaujošs dizains 2018: domā, plāno, veido ikvienam". Tā pulcēs dalībniekus no dažādām valstīm un nozarēm un notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās.

Jāsadarbojas, lai pielāgotos klimata pārmaiņām un to seku mazināšanai

Šajā vasarā esam pieredzējuši tveici, sausumu, meža ugunsgrēkus, kas lika sabiedrībai saliedēties, lai pārvarētu laika apstākļu radītās problēmas. Lielākā daļa Ziemeļvalstu un Baltijas valstis ir pieredzējušas viskarstāko vasaru laika apstākļu novērojumu vēsturē, kamēr atsevišķos Islandes reģionos bija novērojams nepieredzēti augsts lietaino dienu skaits. Vai tas bija ārkārtas notikums vai klimata pārmaiņu radītās sekas? Ja tas saistīts ar klimata pārmaiņām – ko varam darīt?

Septembra peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka 3. un 4.septembrī veiktas šā gada peldsezonas pēdējās ūdens kvalitātes pārbaudes 56 oficiālajās peldvietās. Rezultāti liecina, ka visās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un tajās peldēties ir atļauts.

PVD sācis meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pirmdien sācis meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu.

Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi, biežāk līs lietus

Piektdien, 31.augustā, laika apstākļus virs Latvijas noteiks neliels ciklons ar centru virs Baltijas jūras. Naktī austrumos debesis vēl brīžiem skaidrosies un gaisa temperatūra pazemināsies līdz +7,+12 grādiem pēc Celsija, tomēr Kurzemē tā būs augstāka, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija