Ziņas | Daba, Ekoloģija


ZM informē Saeimas komisiju par meža apsaimniekošanas noteikumu izmaiņu pozitīvo ietekmi uz meža nozares ...

ZM informē Saeimas komisiju par meža apsaimniekošanas noteikumu izmaiņu pozitīvo ietekmi uz meža nozares konkurētspēju un klimata politikas mērķu sasniegšanu

Otrdien, 11. februārī, Zemkopības ministrijas (ZM), meža nozares un mežzinātnes eksperti Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātus informēja par ZM izstrādātājiem grozījumiem meža atjaunošanas un koku ciršanas noteikumos.

Saint-Gobain aktivitātes pret klimata pārmaiņām tiek atzītas CDP

Saint-Gobain jau otro reizi kļuvis par "Climate change A List" saraksta biedru, ko sastādīja CDP (Carbon Disclosure Project), globāla bezpeļņas organizācija, kura publiskojusi uzņēmumus, kas iesaistās cīņā pret klimata pārmaiņām.

Veiks meža izstrādes darbus Jaunciemā

SIA "Rīgas meži" veiks meža izstrādes darbus Jaunciemā, lai nodrošinātu meža ilgtspējīgu ekoloģisko vērtību, rekreatīvo un ekonomisko funkciju uzturēšanu ilgtermiņā.

Aizvadīta starptautiska meža nozares konference "Klimats, nākotne, meži"

Jaunās zināšanas un tehnoloģijas koksnes pārstrādē jau šobrīd no koka ļauj saražot gan mums pierastās mēbeles, gan augstvērtīgu bioplastmasu auto industrijai, skaidri apliecinot, ka Eiropā un pārējā attīstītajā pasaulē uzņemtā bioekonomikas kursa mugurkauls būs tieši mežsaimniecība. Šādas kopējās atziņas iezīmēja 22. janvārī Latvijas Universitātes Dabas mājā notikušās meža nozares konferences "Klimats, nākotne, meži" meža zinātnieku, uzņēmēju un politiķu uzrunas.

Saņemti pirmie ziņojumi par ziemeļu gulbju atgriešanos

Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko saņēmis šogad pirmo informāciju par ziemeļu gulbjiem, kas atgriezušies no ziemošanas teritorijām Vācijā.

Kāpēc bebram ir oranži zobi – atbildi meklēsim Dabas muzeja pasākumā ģimenēm

Kā tas var būt, ka bebrs dzīvo ūdenī, bet neēd zivis? Kāpēc viņa zobi ir oranži, kažoks biezs un mīksts, bet aste – plika un plakana? Kā viņš zem ūdens neapmaldās? Uz šiem un citiem jautājumiem sestdien, 25. janvārī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 atbildes meklēsim Dabas muzeja pasākumā "Noslēpumainais gada dzīvnieks".

Šonedēļ saglabāsies ziemai neraksturīgi silts laiks

Šīs nedēļas sākums laikapstākļu ziņā būs līdzīgs kā aizvadītajā nedēļa – kopumā gaidāms mākoņains un silts laiks ar nokrišņiem un brāzmainu vēju, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Latvijā nedēļas nogalē vietām gaidāma bieza sniega kārta

Šīs nedēļas nogalē Latvijas teritorijā daudzviet būs ilgstoši nokrišņi un spēcīgas vēja brāzmas, kas piekrastes rajonos sasniegs pat 20 m/s, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pēdējās šī gada dienās gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus Latvijā noteiks virs Skandināvijas ziemeļu daļas esošais ciklons, kura ietekmē pēdējās šī gada dienās valsts teritoriju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, kā arī gaidāms brāzmains vējš, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pēc svētkiem eglītes aicina neizmest sadzīves atkritumos...

Pēc svētkiem eglītes aicina neizmest sadzīves atkritumos;
"Eco Baltia grupas" vides apsaimniekošanas uzņēmumi nodrošinās vairākas iespējas eglīšu izvešanai

"Eco Baltia grupas" vides apsaimniekošanas uzņēmumi – SIA "Eco Baltia vide", SIA "Eko Kurzeme" un Siguldas pilsētas SIA "Jumis" - aicina iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet rast veidus, kā no tām atbrīvoties videi draudzīgāk. Uzņēmumi saviem klientiem pēcsvētku periodā piedāvās vairākas iespējas, kā atbrīvoties no eglītēm videi draudzīgāk, tādējādi novēršot eglīšu noglabāšanu poligonā pie kopējiem atkritumiem.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli