Ziņas | Daba, Ekoloģija


Pieejams ERAF finansējums Inčukalna gudrona dīķu sanācijai

Lai panāktu augsnes, grunts, pazemes un virszemes ūdeņu kvalitātes uzlabošanu, kā arī atjaunotu vides kvalitāti un novērstu iedzīvotāju veselības apdraudējumu, sanācijas darbu turpināšanai Inčukalna sērskābā gudrona dīķos no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami vairāk nekā 24,8 miljoni eiro.

Ministrs K. Gerhards neformālajā ES vides ministru sanāksmē diskutēs par pielāgošanos klimata pārmaiņām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies neformālajā Eiropas Savienības (ES) vides un klimata ministru sanāksmē, kurā diskutēs par pielāgošanos klimata pārmaiņām, kā arī citiem jautājumiem. Sanāksme norisināsies 2017.gada 25. - 26. aprīlī Maltā.

Līdz nedēļas beigām pieturēsies sals nakts stundās

Nedēļa iesākusies vēsa. Otrdien,18.aprīlī, no ziemeļiem debesis aizklās mākoņi, un vietām gaidāms neliels īslaicīgs sniegs, slapjš sniegs, tomēr vakarā atkal mākoņu daudzums samazināsies. Vējš mēreni pūtīs no ziemeļaustrumiem, ziemeļiem un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +3…+6 grādiem pēc Celsija, ziņo Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Daba mostas Kurzemē – dodieties skatīt un baudīt!

Pavasaris, kad mostas visa dzīvā daba, ir īstais laiks, lai sāktu apceļot Kurzemes skaistākās vietas.

Seesam: Latvijā katrs ceturtais ugunsgrēks saistīts ar kūlas dedzināšanu

Ceturtdiena, 13. aprīlīs. Latvijā kūlas ugunsgrēku skaits, balstoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) datiem, kopš 2014. gada samazinās, taču to proporcija Latvijā ir nemainīgi augsta – vidēji katrs ceturtais ir kūlas ugunsgrēks

Ministrs K.Gerhards: Dabas aizsardzības pārvaldes efektīva darbība – priekšnoteikums dabas vērtību saglabāšanai ilgtermi

Otrdien, 2017.gada 11.aprīlī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards tikās ar jauno Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ģenerāldirektoru Juri Jātnieki, kurš darbu DAP uzsāks 2017.gada 20.aprīlī. Tikšanās laikā J.Jātnieks iepazīstināja ministru ar savām prioritātēm DAP darba pilnveidošanai un izvirzīto mērķu sasniegšanai.

Ministrs K. Gerhards: Latvijas un Ukrainas vienošanās stiprinās valstu sadarbību vides aizsardzības jomā

Otrdien, 2017.gada 4.aprīlī Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Ukrainas ekoloģijas un dabas resursu ministrs Ostaps Semeraks parakstīja līgumu par Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Ukrainas Ekoloģijas un dabas resursu ministrijas sadarbību vides aizsardzības jomā.

Latvija un Ukraina attīstīs sadarbību vides aizsardzības jomā

Otrdien, 2017.gada 4.aprīlī Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Ukrainas ekoloģijas un dabas resursu ministrs Ostaps Semeraks parakstīs līgumu par Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Ukrainas Ekoloģijas un dabas resursu ministrijas sadarbību vides aizsardzības jomā.

Šonedēļ gaisa temperatūra atkal pazemināsies

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks paaugstināta spiediena apgabals, līda ar to vējš būs lēns un pirmdien, 3.aprīlī, rietumos uzspīdēs arī saule, kamēr valsts austrumos vēl gaidāms pārsvarā mākoņains laiks, vietām arī nedaudz līs, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Konferencē vērtēs Latvijas gatavību klimata pārmaiņu izaicinājumiem

Piektdien, 2017. gada 31.martā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīko konferenci par Latvijas gatavību klimata pārmaiņu izaicinājumiem, kurā pārrunās klimata politikā Latvijā līdz šim nozīmīgāko VARAM koordinēto kapacitātes celšanas projektu* rezultātus, to pielietojumu un turpmāk veicamos darbus.
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  metāla jumti