Ziņas | Daba, Ekoloģija


Savāktās nolietotās riepas var pilnībā pārstrādāt Latvijā

Nesenie notikumi, kad vairākiem atkritumu, tostarp nolietoto riepu, apsaimniekotājiem tika atklāti darbības pārkāpumi un piemēroti milzu sodi par saistību nepildīšanu, norāda uz neprecizitātēm atkritumu apsaimniekošanas sistēmā un uzņēmēju nevēlēšanos nodot pārstrādei atkritumus legālā un likumīgā veidā.

K.Gerhards diskutē par plūdu seku likvidēšanu un reģiona izaugsmes iespējām Latgalē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, tiekoties ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem, vienojās par nepieciešamo atbalstu aktuālo situāciju risināšanā. Tikšanās notika 2017. gada 11. oktobrī Baltinavā, kas ir viens no visvairāk cietušajiem apvidiem pēc augusta plūdiem.

Nedēļas laikā saglabāsies ciklonu aktivitāte, nedēļas noslēgumā nokrišņu būs mazāk

Ar pirmdienu, 9.oktobri, laika apstākļus turpinās noteikt iepriekšminētais ciklons; tā centrs virzīsies pāri Baltijas jūrai uz dienvidiem. Naktī vairāk līs Kurzemē un Latgalē, bet citviet debesis skaidrosies, vietām veidosies migla. Pūtīs mērens dienvidu puses vējš, kas pakāpeniski iegriezīsies no austrumu puses, un piekrastē būs brāzmains, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

BTA sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu veiks dabas atjaunošanas pasākumus

Oktobra mēnesī AAS "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk – BTA) darbinieki dosies Dabas brīvdienās sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu (turpmāk – PDF) un Dabas aizsardzības pārvaldi. Dabas brīvdienu ietvaros ar brīvprātīgā darba palīdzību tiek īstenoti dabas atjaunošanas pasākumi, atbalstot dabas procesus un dabiskas vides veidošanu.

VARAM aicina uz semināru ciklu reģionos par Zaļā publiskā iepirkuma piemērošanu

Lai mazinātu ietekmi uz vidi un veicinātu videi draudzīgu preču un pakalpojumu īpatsvara pieaugumu, 2017.gadā Latvijas normatīvajā regulējumā stājušās spēkā būtiskas izmaiņas publisko iepirkumu jomā, ietverot zaļā iepirkuma principus. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina interesentus pieteikties uz semināru ciklu par Zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) piemērošanu pašvaldību publiskajos iepirkumos.

Oglekļa mazietilpīgas attīstīšanas veicināšanai iestāda 500 kokus

2017. gada 29.septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar AS "Latvijas Valsts meži", Dabas aizsardzības pārvaldi un ekoskolām no visas Latvijas devās izglītojošā ekspedīcijā mežā, lai mācītos par klimata pārmaiņām un oglekļa mazietilpīgu attīstību (OMA), kā arī iestādītu OMAs mežu.

Latvijā beidzas atvasaras; oktobris iesāksies ar rudenīgiem laika apstākļiem

Brīvdienās saglabāsies lielākoties sauss laiks, bet oktobris iesāksies ar rudenīgiem laika apstākļiem, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Lai gan piektdien, 29.septembrī, un brīvdienās laika apstākļus vēl noteiks anticiklona dienvidrietumu perifērija, kuras ietekmē laiks būs pārsvarā sauss, tomēr tik saulains un silts laiks, kā nedēļas sākumā un vidū, vairs nebūs.

Medūzas atkal ieņēmušas Rīgas līča piekrasti

Atpūtnieki pludmalēs turpina novērot neparastu parādību: krastā vēl aizvien redzamas medūzas rozā toņos. Lai redzētu skaistās jūras radības, nav bijis nepieciešams iet dziļi ūdenī – medūzas lielā daudzumā, par prieku bērniem ar lāpstiņām un spainīšiem, peldējušas tieši pie krasta. Speciāliste no Rīgas Zooloģiskā dārza mums pastāstīja, no kurienes Rīgā uzradušās medūzas un cik ilgi šo dabas parādību būs iespējams novērot.

Atvasara turpinās; pakāpeniski kļūs vēsāks

Līdzīgi kā aizvadītajās brīvdienās, nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks augsta spiediena apgabals ar centru virs Skandināvijas austrumu daļas. Līdz ar to debesis būs skaidras, nokrišņi nav gaidāmi un pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Latvijā brīvdienas sola saulainas un siltas

Latvijā piektdien, 22.septembrī, dienas laikā debesis pakāpeniski skaidrosies un tikai dažviet rietumos vēl gaidāms neliels īslaicīgs lietus. Dienas laikā gaiss iesils līdz +16…+20 grādiem pēc Celsija, bet naktī uz sestdienu gaisa temperatūra pazemināsies līdz +9…+14 grādiem, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.