Ziņas | Daba, Ekoloģija


Ūdens temperatūra astoņās galvaspilsētas peldvietās 21.jūnijā

Astoņās galvaspilsētas peldvietās ūdens temperatūra svārstās no +15 grādiem Vecāķos līdz +21 grādiem Bābelīša ezerā.

VARAM pieprasa skaidrojumu Jūrmalai par tās teritorijā atklāto nelegālo atkritumu uzglabāšanu

2017. gada 20. jūnijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Jūrmalas pilsētas domei nosūtīja pieprasījumu skaidrot radušos situāciju – nav notikusi Jūrmalas pilsētas domes adekvāta rīcība pēc iedzīvotāja iesnieguma par nelegālu atkritumu ievešanu un uzglabāšanu pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Nedēļas gaitā gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies

Nedēļai iesākoties, laika apstākļus Latvijas rietumos noteiks augsta spiediena atzars, kura ietekmē rietumos sagaidāms nedaudz mākoņains, bet tomēr vasarīgs un sauss laiks. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +21…+26° pēc Celsija, vien piekrastē diena nebūs siltāka kā +17…+20°, vēsta Vides ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Atļauts peldēties Daugavas peldvietā Ķīpsalā pie Vanšu tilta

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka pēc šajā nedēļā veiktajām atkārtotām peldūdens kvalitātes pārbaudēm Daugavas peldvietā Ķīpsalā pie Vanšu tilta paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums vairs netika konstatēts, līdz ar to peldēties šajā peldvietā  ir atļauts. 

ES Vides ministru padomē diskutēs par klimata politiku un Rīcības plānu dabai, cilvēkiem un ekonomikai

2017. gada 19. jūnijā Luksemburgā notiks kārtējā Eiropas Savienības (ES) Vides ministru padomes (Vides padomes) sanāksme. Diskusiju laikā plānots apspriest priekšlikumus emisiju samazināšanai no sektoriem, kas nav iekļauti ES Emisiju tirdzniecības sistēmā (ne-ETS sektori) un apstiprināt dalībvalstu viedokli par ES Rīcības plānu dabai, cilvēkiem un ekonomikai (Rīcības plāns). Latvijas delegāciju vadīs un Latvijas intereses aizstāvēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts. Delegācijas sastāvā Vides padomē piedalīsies arī VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.

Šodien, 14.jūnijā, ar svinīgu pasākumu Ķemeru nacionālajā parkā visā Latvijas teritorijā tiek atklāta dabas skaitīšana -

Šodien, 14.jūnijā, ar svinīgu pasākumu Ķemeru nacionālajā parkā visā Latvijas teritorijā tiek atklāta dabas skaitīšana - Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamo biotopu jeb dzīvotņu izplatības un kvalitātes apzināšana. Dabas skaitīšana ilgs līdz 2019.gada nogalei, un šajā laikā Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā eksperti veiks aizsargājamo biotopu pārbaudi gan valsts, gan privātajās zemēs.

Ūdens temperatūra 14.jūnijā

Astoņās galvaspilsētas oficiālajās peldvietās ūdens temperatūra, neskatoties uz laika apstākļiem, ir samērā augsta - no +13 grādiem Vecāķos un Daugavgrīvā līdz +17 grādiem Bābelīša ezerā.

Kur Rīgā pašlaik ir vissiltākais ūdens?

Astoņās galvaspilsētas oficiālajās peldvietās ūdens temperatūra, neskatoties uz laika apstākļiem, ir samērā augsta - no +13 grādiem Vecāķos līdz +20 grādiem Bābelīša ezerā.

Jūnija peldūdens kvalitātes pārbaudes

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka pēc 5. un 6. jūnijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir ieteikts nepeldēties Pasta salas peldvietā Jelgavā, kurā konstatēts paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums, bet pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.

Aicinām pieteikt Latvijas ainavu dārgumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties kopīgas dāvanas gatavošanā Latvijai, līdz 2017. gada 15. jūlijam piesakot ainavu dārgumu. Kopdarba rezultātā 2018. gadā tiks izveidota elektroniska Latvijas ainavu dārgumu krātuve "Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt", kurā tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.
apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss