Ziņas | Daba, Ekoloģija


Rīgas peldvietas gatavas jaunajai peldsezonai; Vecāķos un Vakarbuļļos plīvo Zilais karogs

Sākoties vasaras sezonai un iestājoties siltam laikam Rīgas peldvietas ir gatavas uzņemt apmeklētājus. Astoņās peldvietās - Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Rumbulā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā - pašvaldība veikusi ikgadējos sezonas sagatavošanas darbus.

Vasaras mēnešos var pieaugt zibens negadījumu skaits

Ik gadu Latvijā izceļas vidēji 40 ugunsgrēki, kuru iemesls varētu būt zibens izlāde, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija par pēdējiem desmit gadiem. Un, lai arī VUGD uzsver, ka patiesos ugunsgrēka iemeslus var noskaidrot tikai Valsts policija, jo katrs gadījums ir individuāls, tomēr šie dati ir attiecināmi.

Eiropas Komisija nāk klajā ar Bioloģiskās daudzveidības un "No lauka līdz galdam" stratēģijām

Šodien, 20. maijā, Eiropas Komisija paziņoja par nozīmīgiem jauninājumiem bioloģiskās daudzveidības, pārtikas un lauksaimniecības politikas virzienos, publicējot Bioloģiskās daudzveidības un "No lauka līdz galdam" stratēģijas. Šīs stratēģijas norāda uz ES politikas plānu nākamajiem 10 gadiem un ir daļa no Eiropas Zaļā kursa. COVID-19 ārkārtējās situācijas laikā cilvēka attiecības ar dabu ir nonākušas stingrā fokusā, kas padara šīs stratēģijas īpaši nozīmīgas.

Latvijas Zaļais punkts aicina piedalīties iniciatīvā un konkursā "EiRevīzija"

Ņemot vērā pasaulē valdošo pandēmiju, cilvēkiem ir nācies būtiski mainīt savus paradumus, aizstājot ierastās ikdienas gaitas un dažādu pasākumu apmeklējumus ar mājas dzīvi. Veicinot jēgpilnu un videi draudzīgu laika pavadīšanu, Latvijas Zaļais punkts aicina iesaistīties iniciatīvā un konkursā "EiRevīzija". Tās laikā iedzīvotāji aicināti ieviest kārtību savās mājvietās, atbrīvojoties no nevajadzīgajām mantām, tās pareizi sašķirojot. Iniciatīvas dalībnieki, kuri līdz 24.maijam iesūtīs savas fotogrāfijas, varēs pretendēt arī uz ikdienā noderīgām balvām.

Lielajā Talkā šogad kopumā talkots 955 vietās visā Latvijā

Neskatoties uz laikapstākļiem un vīrusa draudiem, arī šogad talkotāji bijuši aktīvi un pieteikuši 955 talkošanas vietas, kas ir tikai par 1/3 mazāk nekā pagājušajā gadā. Latvija šogad var kalpot par piemēru visām pasaules valstīm, jo pat sarežģītos apstākļos, kad valstī noteikts ārkārtējais stāvoklis, cilvēki rūpējas ne vien par savu veselību, bet arī par apkārtējo vidi. Tomēr neaizmirsīsim, ka šī talka ir lieliska iesildīšanās Pasaules talkai, kura norisināsies 19. septembrī.

Ieteikumi drošai talkošanai

Rīt, 16. maijā, jau trīspadsmito gadu norisināsies akcija "Lielā Talka". Šogad, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, ieviesti papildu noteikumi talkotājiem, kurus jāievēro, lai neapdraudētu sevi un apkārtējos. Lai gan Lielās Talkas formāts šajā pavasarī mainījies – iedzīvotāji aicināti talkot solo, duo vai ģimenes talkās – tiek rīkotas kā atkritumu vākšanas, tā arī labiekārtošanas talkas.

Izsludināta pieteikšanās konkursam "Sakoptākais mežs 2020"

Veicinot ilgtspējīgu saimniekošanu Latvijas mežos un aicinot meža apsaimniekotājus runāt par labas mežsaimniecības prakses uzturēšanu, sākta pieteikšanās Latvijas Meža īpašnieku biedrības konkursam "Sakoptākais mežs". Konkurss noritēs jau ceturto gadu, un savu pieteikumu ikviens interesents var iesniegt līdz 15. jūlijam.

Lielā Talka ieskandināta, iezīmējot ceļu uz zaļu Latviju

Ieskandinot sestdien, 16.maijā, gaidāmo Lielo Talku, šodien Ķīpsalā, RTU teritorijā, Lielās Talkas organizatori kopā ar atbalstītājiem muzikālā gaisotnē ieraka simbolisku, biedrības "1836" sagādātu ceļa stabiņu, kas ir viens no 140 stabiņiem, kas nākotnē iezīmēs ceļu apkārt Latvijai. Tāpat klātesošie tika iepazīstināti ar šogad plānoto talkas norisi. Pasākumā tika apbalvota arī Ideju talkas konkursa laureāte – Agnese Ulmane, kura piedāvāja veidu, kā mazināt lielpilsētas gaisa piesārņojumu.

Latvijas Vēja enerģijas asociācija iestājas Eiropas lielākajā vēja enerģijas organizācijā

Turpinot intensīvu darbu pie Latvijas vēja enerģijas ražošanas attīstīšanas, Latvijas Vēja enerģijas asociācija kļuvusi par Eiropas lielākās vēja enerģijas organizācijas WindEurope biedru. Tā ir papildu iespēja veicināt investīciju, zināšanu un tehnoloģiju piesaisti Latvijas vēja enerģijas sektora attīstībai, palīdzot sasniegt valsts Nacionālajā enerģētikas un klimata plānā 2021.-2030. gadam nospraustos mērķus.

Ceļā uz zaļāku Latviju ‒ Līvāni un Salaspils pievienojas bezatkritumu pilsētas iniciatīvai Tīri.Labi.

Līvānu un Salaspils pašvaldības pievienojušās bezatkritumu pilsētas iniciatīvai "Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem". Sadarbībā ar biedrību "Zaļā Brīvība" abas pašvaldības apņemas aktualizēt bezatkritumu dzīvesveidu un izglītot pilsētas iedzīvotājus un uzņēmējus, lai nākotnē ne vien uzlabotu apkārtējo vidi un samazinātu radīto atkritumu daudzumu, bet arī veicinātu ekoloģisko domāšanu gan sabiedrībā, gan pašvaldības institūcijās.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums