Ziņas | Daba, Ekoloģija


Augusta peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka pēc 6. un 7. augustā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm oficiālajās peldvietās ir noteikts aizliegums peldēties Šūņu ezera peldvietā, Daugavpilī, kurā konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, bet pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts. Arī zilaļģu masveida savairošanās oficiālajās peldvietās nav novērota.

Pirmo reizi izstrādās karti Daugavas ūdenstūrisma maršrutam visā upes garumā

Unikālā Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija, kas ceļu pa Latvijas lielāko upi uzsāka 24.jūlijā tās augštecē, Latvijas – Baltkrievijas pierobežā, vakar noslēdzās Rīgā, pie Mangaļsalas bākas. Trīspadsmit dienās tika pētīta un dokumentēta Daugavas piemērotība laivotājiem aptuveni 350 km garumā. Tagad sadarbībā ar karšu izdevniecību "Jāņa sēta" eksperti uzsāks darbu pie interaktīvās kartes izveides, kurā būs iezīmēts tūrisma ūdensceļš visā upes garumā, apstāšanās vietas, drošas Daugavas HES apiešanas vietas, 1km attālumā no abiem krastiem – kultūrvēsturiski apskates objekti un tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kā arī būs pieejama informācija par upes tecējumu dažādos posmos. Plānots, ka karte tiks publiskota līdz šī gada beigām, un tā būs bez maksas pieejama un viegli lietojama ikvienam interesentam, lai atkārtotu šo maršrutu pa posmiem vai kopumā.

Kad Rīgā gaidāms vēsāks laiks?

Tuvākās četras dienas Rīgā saglabāsies vasarīgs laiks, taču nākamās nedēļas sākumā, saskaņā ar pašreizējām Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā publicētajām prognozēm, karstums sāks padoties.

Melnais grifs Rīga devies uz Bulgāriju, kur tas tiks palaists brīvībā

Rīgas Zooloģiskais dārzs ziņo, ka agrā otrdienas rītā melnā grifa putnēns vārdā Rīga ar lidmašīnu devies uz Bulgāriju, kur gatavosies savam pirmajam lidojumam pāri Balkānu kalniem. Tajā pašā laikā uz Bulgāriju devušies divi melnie grifi no Čehijas, kuri kopā ar Rīgas grifu kļūs par pirmajiem, kas uzauguši zooloģiskajā dārzā un palaisti brīvībā.

LRAA par ugunsgrēku Ķengaragā

Jūlija pēdējā dienā plašsaziņas līdzekļi ziņoja, ka Ķengaragā aizdegušās riepas. Ņemot vērā, ka šis ir tikai viens no vairākiem gadījumiem pēdējā gada laikā, kad Latvijā deg liels daudzums šo bīstamo atkritumu, Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) ieskatā šis ir kārtējais pierādījums, ka Valsts Vides dienestam (VVD) daudz rūpīgāk ir jāveic apsekošana un bargāk jāsoda komersanti par nelegālu riepu krājumu veidošanu.

Šonedēļ karstums turpināsies, gaidāmas lietusgāzes

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus Latvijā noteiks plaša anticiklona dienvidrietumu mala. Veidojoties gubu-lietus mākoņiem, rietumu un centrālajos rajonos gaidāmas lietusgāzes, kas vietām būs stipras. Pūšot lēnam vējam atsevišķos rajonos veidosies arī migla, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Projektā ECOFLOW turpinās upju apsekojumu sezona

Lai noskaidrotu mazo hidroelektrostaciju (HES) darbības ietekmi uz upju ekosistēmām Latvijas – Lietuvas pārrobežu upju baseinos, VSIA Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) eksperti projekta ECOFLOW ietvaros 2018. gada vasarā turpina veikt upju apsekojumus, kas ilgs līdz rudenim.

Tirgū sevi piesaka jauns spēlētājs atkritumu apsaimniekošanas jomā - Latvijas zaļais fonds

Atkritumu apsaimniekošanas nozarē sevi pieteikusi jauna, Latvijas uzņēmēju dibināta ražotāju atbildības sistēma SIA Latvijas zaļais fonds. Uzņēmums nodrošina izlietotā iepakojuma un videi kaitīgu atkritumu apsaimniekošanu. Latvijas zaļā fonda piedāvātās jaunās apsaimniekošanas sistēmas mērķis ir nodrošināt atbildīgu, caurspīdīgu un pilnvērtīgu atkritumu apsaimniekošanas procesu, gādājot par to, lai videi kaitīgās preces tiktu atbilstoši savāktas un arī reāli pārstrādātas.

Rīgas iedzīvotāji redzēs unikālu parādību - "asiņaino mēnesi"

2018. gada 27. jūlija vakarā un naktī uz 28. jūliju Latvijā būs novērojams pilns Mēness aptumsums. Lai arī Mēness aptumsumi nav pārāk reta astronomiska parādība, jo Latvijā ir novērojami vidēji reizi divos gados, gaidāmais Mēness aptumsums būs īpašs, jo tas būs ilgākais pilns Mēness aptumsums 21. gadsimtā.

Karstuma vilnis Latvijā turpināsies, vietām gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes

Šajā nedēļā karstums Latvijā neatkāpsies – dienas būs sutīgas un arī naktīs gaiss vietām neatdzisīs vairāk par +20 grādiem. Gandrīz katru dienu kādā no reģioniem varēs novērot lietu un pērkonu, turklāt vietām iespējamas arī stipras pērkona lietusgāzes ar brāzmainu vēju, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles