Ziņas | Daba, Ekoloģija


Pasaule pēc klimata krīzes – RIGA IFF un Latvijas Dabas fonds aicina uz filmas seansu un diskusiju

Kāda nākotne gaidāma pasaulē, kuru plosa klimata pārmaiņu krustugunis? Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), sadarbībā ar Latvijas Dabas fonda projektu "Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!" piedāvā šo jautājumu apskatīt no zviedru režisores Pellas Kogermanes skatpunkta, zinātniskās fantastikas drāmā "Aniara" un pēc filmas seansa to apspriest žurnālistes Sandras Kropas vadītajā diskusijā kopā ar klimata ekspertu Jāni Brizgu, Latvijas Dabas fonda padomes priekšsēdētāju Andreju Briedi, jūtūberi un raidījumu vadītāju Beāti Bērziņu (Beta Beidz) un filosofu Arti Sveci.

Brīvdienās var sagaidīt pat +20 grādu siltumu

Latvijā atkal atgriezīsies atvasara – laiks būs galvenokārt sauss un atsevišķas dienās gaiss iesils līdz +21…+24 grādiem (pēc Celsija), prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Lielā Talka aicina pašvaldības vadītājus veidot Laimes koku parkus

Šā gada "World Cleanup Day" (WCD) jeb Pasaules talku, Latvijā sagaidām ar nozīmīgu notikumu. Sestdien, 19. septembrī, Valdemārpilī tiks atklāts Latvijā pirmais Laimes koku parks. Lielā Talka aicina arī pārējo Latvijas pašvaldību vadītājus atbalstīt Laimes koku parku iniciatīvu un iedalīt savā pašvaldībā teritoriju to izveidei. Laimes koku akciju atbalsta arī Latvijas valsts prezidents, Lielās Talkas patrons, kurš ir izteicis gatavību iesaistīties šajā iniciatīvā, iestādot arī savus kokus.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem prognozētās vētras laikā

Jaunākās sinoptiķu prognozes liecina, ka trešdienas, 16.septembra, vakarā Baltijas jūrā no ziemeļiem sāksies vētra, Latviju tā visvairāk skars ceturtdien no rīta un dienā.

Latvijas Universitāte un Latvijas Dabas fonds aicina iesūtīt foto ar dabas novērojumiem rudenī

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte un Latvijas Dabas fonds aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties dabas vērošanas kampaņā, iesūtot zinātniekiem rudens dabas norišu attēlus portālā un lietotnē Dabasdati.lv.

Brīvdienās gaidāms līdz +21 grādam silts rudens

Turpmākajās dienās laikapstākļus noteiks anticiklona ziemeļu mala, vējš pierims un biežāk uzspīdēs saule, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi (LVĢMC).

Aktualizējot problēmas tekstila atkritumu šķirošanā, atklāta kampaņa "Nav, ko vilkt?"

Tekstils, kas nonāk vidē vai sadzīves atkritumos, ir tikpat bīstams piesārņojuma avots kā iepakojums un citi atkritumi. Kā liecina statistikas dati, gada laikā 87% no visiem nederīgajiem un nolietotajiem pasaules tekstilizstrādājumiem1 nonāk atkritumu poligonos – tiek aprakti vai sadedzināti, jo netiek pienācīgi apsaimniekoti. Lai aktualizētu problēmu un meklētu risinājumus Latvijā, 10. septembrī atklāta kampaņa "Nav, ko vilkt?", aicinot atbildīgās iestādes, organizācijas un uzņēmumus vienoties kopīgai rīcībai.

Rīgas pilsētas peldvietas

Rīgā ir astoņas peldvietas - Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Rumbulā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā.

Lielā Talka aicina Latvijas iedzīvotājus uz Pasaules talku

Kustība "Lielā talka" aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šā gada 19. septembrī pievienoties akcijai "World Cleanup Day" (WCD) jeb Pasaules talkai. Šogad Pasaules talka Latvijā tiek rīkota jau trešo reizi. Latvijas iedzīvotāji aicināti iesaistīties talkas aktivitātes – gan ar apkārtējās vides sakopšanas darbiem, ko gan Latvijā ierasts darīt pavasara talkas laikā, gan ar jau tradicionālo koku sēšanas un stādīšanas akciju "Laimes koki".

Latvijas Dabas muzejs iegūst nacionālas nozīmes muzeja statusu un aicina ciemos Zinību dienā

Dabas muzejs sveic skolēnus, vecākus un skolotājus Zinību dienā, novēl būt zinātkāriem, vērīgiem, mācīties ar pietāti izturēties pret dabas vērtībām, novērtēt tās, un arī jaunajā mācību gadā apmeklēt Latvijas Nacionālo dabas muzeju.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums