Ziņas | Daba, Ekoloģija


Kāpēc bebram ir oranži zobi – atbildi meklēsim Dabas muzeja pasākumā ģimenēm

Kā tas var būt, ka bebrs dzīvo ūdenī, bet neēd zivis? Kāpēc viņa zobi ir oranži, kažoks biezs un mīksts, bet aste – plika un plakana? Kā viņš zem ūdens neapmaldās? Uz šiem un citiem jautājumiem sestdien, 25. janvārī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 atbildes meklēsim Dabas muzeja pasākumā "Noslēpumainais gada dzīvnieks".

Šonedēļ saglabāsies ziemai neraksturīgi silts laiks

Šīs nedēļas sākums laikapstākļu ziņā būs līdzīgs kā aizvadītajā nedēļa – kopumā gaidāms mākoņains un silts laiks ar nokrišņiem un brāzmainu vēju, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Latvijā nedēļas nogalē vietām gaidāma bieza sniega kārta

Šīs nedēļas nogalē Latvijas teritorijā daudzviet būs ilgstoši nokrišņi un spēcīgas vēja brāzmas, kas piekrastes rajonos sasniegs pat 20 m/s, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pēdējās šī gada dienās gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus Latvijā noteiks virs Skandināvijas ziemeļu daļas esošais ciklons, kura ietekmē pēdējās šī gada dienās valsts teritoriju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, kā arī gaidāms brāzmains vējš, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pēc svētkiem eglītes aicina neizmest sadzīves atkritumos...

Pēc svētkiem eglītes aicina neizmest sadzīves atkritumos;
"Eco Baltia grupas" vides apsaimniekošanas uzņēmumi nodrošinās vairākas iespējas eglīšu izvešanai

"Eco Baltia grupas" vides apsaimniekošanas uzņēmumi – SIA "Eco Baltia vide", SIA "Eko Kurzeme" un Siguldas pilsētas SIA "Jumis" - aicina iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet rast veidus, kā no tām atbrīvoties videi draudzīgāk. Uzņēmumi saviem klientiem pēcsvētku periodā piedāvās vairākas iespējas, kā atbrīvoties no eglītēm videi draudzīgāk, tādējādi novēršot eglīšu noglabāšanu poligonā pie kopējiem atkritumiem.

Aizliegts atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Pazeminoties gaisa temperatūrai uz pilsētas ūdenstilpnēm strauji veidojas ledus, taču uz tā atrasties iedzīvotājiem var būt bīstami. Tādēļ Rīgas pašvaldība no pirmdienas, 23. decembra, noteikusi paaugstinātas bīstamības periodu uz pilsētas administratīvajā teritorijā esošo un piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus. Šajā periodā iedzīvotājiem uz ledus atrasties ir aizliegts!

E-adreses ietaupījums pusgada laikā – tūkstošiem paku biroja papīra

Kopš pērnā gada jūnija visas valsts iestādes savstarpējai saziņai izmanto vienoto digitālo pastkastīti jeb e-adresi. 2018. gada rudenī e-adresi sāka izmantot arī pašvaldības, bet no šā gada 1. janvāra savu e-adresi var izveidot ikviens interesents. Kopš e-adreses darbības sākuma 2018. gada jūnijā līdz šā gada novembrim nosūtīto un saņemto ziņojumu skaits sasniedzis jau 611 700.

Dāvini dabai labu darbu – aicinām uz dabas daudzveidības saglabāšanas pasākumu Ķemeru Nacionālajā parkā

Svētku laikā esam raduši apdāvināt viens otru, teikt labus vārdus līdzcilvēkiem. Šajā decembrī Pasaules Dabas Fonds un Dabas aizsardzības pārvalde aicina dāvināt labu darbu dabai, tādējādi kļūstot par dabas saglabāšanas iniciatīvas "Daru labu dabai" dalībnieku.

70% varbūtība sniega iespējamībai Ziemassvētkos

Daudzās Ziemassvētku kartītēs un filmās redzam gleznainas, pūkainas sniega segas klātas pilsētas, ciemus, laukus un ceļus. Bērneļi sārtiem vaigiem dodas pikoties, bet pārējie ģimenes locekļi apgarotām sejām sēž pie kamīna, laiku pa laikam paveroties pa logu, kur lielām pārslām krīt sniegs. Idille, vai ne? Bet kā būs ar šo idilli Latvijā, kur taču pēc klimatiskajiem apstākļiem sniegs ir visnotaļ ierasta parādība un balti Ziemassvētki skaisti iekrāsotu pagaidām ziemīgo pelēcību? Šobrīd "Optibet" bukmeikeri ir diezgan pārliecināti par sniega iespējamību Ziemassvētkos.

"Clean R" Rīgā pilnībā pārgājis uz 3 konteineru sistēmu

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" 2019. gada rudenī, Rīgā ir noslēdzis pāreju uz 3 konteineru sistēmu. Jaunā, iedzīvotājiem ērtāka konteineru sistēma ir ieviesta visiem "Clean R" klientiem Rīgā un apkārtējos novados, kuri to akceptēja. Rīgā šobrīd ir izvietoti 547 iepakojuma jeb mix konteineri un 547 stikla konteineri, kurus ikdienā apkalpo "Clean R". Šī gada laikā šajos konteineros ir savākti nepilni 43 tūkstoši m3 iepakojuma un 12 tūkstoši m3 stikla.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli