Ziņas | Daba, Ekoloģija


Atļauts peldēties Mērsraga peldvietā un Jūrmalas pilsētas peldvietās "Dzintari" un "Vaivari"

Veselības inspekcija informē, ka pēc veiktajām atkārtotām peldūdens kvalitātes pārbaudēm Mērsraga peldvietā (pie bākas) un Jūrmalas pilsētas peldvietās "Dzintari" un "Vaivari", mikrobioloģiskais piesārņojums vairs netika konstatēts, līdz ar to peldēties šajās peldvietās ir atļauts.

Pieteikšanās konkursam "Sakoptākais mežs" turpinās līdz jūnija beigām

Vēl tikai līdz 29. jūnijam ir iespēja pieteikties Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) rīkotajam konkursam "Sakoptākais mežs". Konkursa mērķis ir veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par lauku kultūrvides saglabāšanu.

Brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā būs silti laikapstākļi

Brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā būs silts un vietām pat karsts laiks. Nākamās nedēļas vidū Latviju šķērsos nokrišņu zona, pēc kuras karstums atkāpsies, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Nedēļas pirmajā pusē kļūs ievērojami vēsāks un pastiprināsies vējš

Pēc karstā un sausā maija un jūnija pirmajām dienām, šīs nedēļas sākumā Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas un visā valstī gaisa temperatūra dienas laikā nepārsniegs +15…+17 grādus pēc Celsija. Tiesa, vēsais laiks ilgi nepieturēsies un jau nedēļas beigās atkal atgriezīsies siltums, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Daugavā un Mārupītē ielaisti 2 miljoni nēģu kāpuru

Šodien, piedaloties Rīgas domes pārstāvjiem, Daugavā un Mārupītē papildināti zivju resursi, ielaižot nēģu kāpurus.

Daugavā un Mārupītē ielaidīs divus miljonus nēģu kāpuru

Piektdien, 1.jūnijā plkst. 13.30 Daugavā un Mārupītē notiks zivju resursu papildināšana, ielaižot šajās ūdenstilpēs nēģu kāpurus. Kopējais ielaižamo kāpuru skaits ir apmēram divi miljoni. Pasākumā pie Daugavas piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko u.c. pašvaldības amatpersonas.

Vecāķu peldvietā svinīgi pacelts Zilais karogs

Otrdien, 29. maijā, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs svinīgi pacēla Zilo karogu Vecāķu peldvietā. Zilais karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts. Tas apliecina gan ūdens kvalitāti, gan komforta nosacījumus, gan infrastruktūras pieejamību personām ar kustību traucējumiem, gan drošību uz ūdens u.tml. Šodien Zilais karogs jau 11. gadu pēc kārtas tika pacelts arī Vakarbuļļu peldvietā.

Pēc 60 gadiem kafijas krūmi var izzust – garšas ziņā nekas nespēs aizstāt kafiju

Līdz 2050. gadam pasaulē izplatītākās un kvalitatīvākās Arabikas šķirnes kafijas audzēšanai piemērotās platības kalnos var samazināties par 50%, vēl pēc 20 gadiem izzūdot pavisam, un aptuveni 25 miljonus mazo kafijas audzētāju atstājot bez ģimenes rūpala un vienīgā iztikas avota. Somijas kafijas ražošanas ģimenes uzņēmums Paulig, izprotot šo globālo problēmu, eksperimentālā kārtā kopā ar Pasaules baristu čempionātu vairākkārtēju uzvarētāju Mattu Pergeru (Matt Perger) no dažādiem augiem un citiem produktiem mēģināja izveidot kafijas aizstājēju. Eksperimenta kafija bez kafijas "Blend 2080" nesekmīgais rezultāts kafijas ražotājam Paulig sniedz vēl lielāku pārliecību turpināt izmantot gadiem krāto pieredzi, rūpējoties par ilgtspēju visā kafijas ražošanas ķēdē no kafijas krūma audzētāja līdz kafijas tasītei uz mūsu galda, lai novērstu ierastās kafijas izzušanu pasaulē un nekad nevajadzētu izmantot iegūto recepti.

Lauksaimniekiem stāsta par finansiāli pieejamu piesārņojuma samazināšanas veidu

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Iekšzemes ūdeņu nodaļas vadītājs Jānis Šīre Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes pārstāvju sapulcē, informējot par upju baseinu apsaimniekošanas plāniem Latvijā, un kādi faktori to ietekmē, uzsvēra, ka pastāv dažādi veidi kā samazināt lauksaimniecisko, īpaši slāpekļa un fosfora piesārņojumu, kas savukārt noved pie ūdenstilpju aizaugšanas un ievērojamas ūdens kvalitātes pasliktināšanās. Turklāt tie neprasa lielus finansiālus ieguldījumus.

Notiks kurss "Telpaugu kopšana" LU Botāniskajā dārzā

Atsaucoties uz lielo interesi, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs izsludina atkārtotu kursu par telpaugu kopšanu. Kurss "Telpaugu kopšana" ir Latvijas Universitātes Interešu izglītības programma, kas būs piemērota gan tiem, kam ikdienas darbs ir saistīts ar augu kopšanu, gan tiem, kas telpaugus audzē savam priekam. Kursā paredzētas gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības. Dalībai LU Interešu izglītības programmā jāpiesakās iepriekš.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana