Daugavpilī noslēgusies aktīvā tūrisma sezona


Publicitātes foto_A. Jemeļjanovs
Daugavpilī ir noslēgusies aktīvā tūrisma sezona, laiks, kad pilsētas tūrisma objektos un atpūtas iestādēs bija vērojams vislielākais pieprasījums pēc tūrisma pakalpojumiem un aktivitātēm. Apkopojot Daugavpils Tūrisma informācijas centra (Daugavpils TIC) rīcībā esošo informāciju par tūristu skaitu 2019. gadā, aktīvo tūrisma sezonu var vērtēt kā veiksmīgu, jo vasara bija diezgan dinamiska un bija vērojams apmeklētāju skaita pieaugums. Kopumā Daugavpils tūrisma objektu, kultūras, aktīvās atpūtas un sporta iestāžu apmeklētāju skaits laikā no 1. maija līdz 30. septembrim, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieauga par 21%. Tādejādi tos apmeklēja 344 378 interesenti.

Apkopotā informācija liecina, ka, latviešu vidū, joprojām saglabājas tendence apceļot pašiem savu valsti. Lielākā daļa Daugavpils apmeklētāju ir bijuši Latvijas iedzīvotāji. Pētot ārvalstu tirgu, šogad īpaši Daugavpili iecienījuši lietuvieši, kas procentuāli sastādīja 5% no visiem ārvalstu ceļotājiem. Daugavpili iecienījuši arī tūristi no Krievijas, Polijas, Vācijas, Lielbritānijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Norvēģijas u.c. valstīm.

Daugavpilī viesojās ģimenes ar bērniem, velotūristi, dabas baudītāji, kā arī kultūrvēstures cienītāji. Statistika rāda, ka pilsētas tūrisma objektos ciemojās individuālie ceļotāji, skolēnu grupas, kolektīvi, kā arī tūristu grupas, kuru braucienus organizēja Latvijas un citu valstu tūrisma aģentūras un operatori.

Daugavpils TIC aktīvajā tūrisma sezonā bija reģistrēti 14 029 informācijas pieprasījumi un vērojams arī pieaugums interesentu skaita ziņā (+19%). Vislielākais interesentu skaits tika reģistrēts vasaras mēnešos, tas skaidrojams ar ceļojumam labvēlīgiem laikapstākļiem, kā arī ar nozīmīgu pasākumu un notikumu norisi piemēram, Daugavpils pilsētas svētkiem, Muzeju nakti, vēsturiskās rekonstrukcijas festivālu „Dinaburg 1812”, Rīgas ielas svētkiem u.c.

Daugavpils TIC tūrisma sezonā apkalpoti 22% ārvalstu interesenti. Visvairāk ārvalstu tūristu bija no Lietuvas, Krievijas un Vācijas. TIC apmeklēja arī tūristi no Dānijas, Baltkrievijas, Polijas, ASV, Igaunijas u.c. valstīm. Tūristi galvenokārt interesējās par Daugavpili, tās tuvākās apkārtnes tūrisma piedāvājumiem, kā arī tūrisma aktivitātēm Latgales reģionā. Tūristi, iegriežoties TIC, labprāt izmantojuši piedāvājumā esošos informatīvos materiālus un kartes. Šī vasara tūristu vidū bijusi aktīvā tūrisma mīļotāju laiks – lielā cieņā bijis velotūrisms, laivošanas iespējas, kā arī citas aktīvās atpūtas iespējas. Viesi interesējās un meklēja unikālus un interesantus objektus.

Balstoties uz Daugavpils TIC rīcībā esošajiem apmeklētāju datiem, populārākais objekts Daugavpilī bija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kuru apmeklētāja 64 475 interesenti, un to skaits, salīdzinājumā ar 2018. gadu, pieauga par 9%. Ik gadu apmeklētāju skaits palielinās Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā un 1. krasta lunetes sardzes telpā, kas, arī šogad, aktīvās tūrisma sezonas laikā apmeklētājiem bija pieejama katru dienu. 2019. gada tūrisma sezonā, salīdzinot ar 2018. gadu, apmeklētāju skaits šajos objektos bija 52 108 un pieauga par 3%. Daugavpils cietoksnī tūristu uzmanību piesaistīja arī vēsturisko tērpu ekspozīcija “Atmiņu lāde”, mākslas galerija “Baltais zirgs” un mēbeļu un interjera salons “Vintāža” (37 353 apmeklētāji). Ģimeņu apmeklētākā vieta arī šogad, nemainīgi, bija Latgales zoodārzs. Šajā tūrisma sezonā to apciemoja 33 056 apmeklētāji. Arī citi tūrisma objekti piesaistīja lielu interesi, piemēram, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Šmakovkas muzejs, Daugavpils skrošu rūpnīca, Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs u.c.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2019. gada 2. ceturksnī Daugavpils tūristu mītnēs apkalpoti 12 399 viesi, savukārt viesu pavadīto nakšu skaits Daugavpils tūristu mītnēs sasniedza 19 586 naktis. 2019. gada 2. ceturksnī Daugavpils tūristu mītnēs tika apkalpoti 5 677 ārvalstu viesu, savukārt ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits sasniedza 8 966 naktis.

Lai arī aktīvā tūrisma sezona ir noslēgusies, Daugavpils arī citos gadalaikos aicina ciemos gan kultūras, gan arī aktīvās atpūtas cienītājus, gardēžus un teātra mīļotājus. Aicinām sekot līdzi tūrisma aktualitātēm un pasākumiem Daugavpils TIC oficiālajā mājas lapā www.visitdaugavpils.lv, kā arī sociālajos tīklos - www.facebook.com/Daugavpils.Travel, http://www.twitter.com/daugavpilstic, www.instagram.com/daugavpils.travel/.

Atgādinām, ka Daugavpils Tūrisma informācijas centrs (Rīgas ielā 22a) no 1. oktobra līdz 30. aprīlim ir atvērts no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00.


 

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums