Biedrība "Es redzu" piedāvā plašu pasākumu programmu Adventē un Ziemassvētkos ar Valsts prezidenta kundzes līdzdalību

Programmas "Pasaule visiem Latvija" ietvaros Neredzīgo un citu personu ar invaliditāti integrācijas biedrība "Es redzu" piedāvā virkni iekļaujošo pasākumu, kuri norisināsies Adventes laikā un Ziemassvētkos. NVO aicina Rīgas pilsētā un Pierīgā, Amatas novadā, kā arī citos Latvijas reģionos dzīvojošos piedalīties un atbalstīt tās aktivitātes, kas ir vērstas uz to, lai nodrošinātu bērniem un jauniešiem ar invaliditāti nodarbošanos ar sportu, iekļaušanos vienaudžu vidē, veiksmīgu vispārizglītojošo skolu un augstskolu apmēklēšanu, viņu sapņu īstenošanu, un, lai padarītu šo pasauli labāku.

2017. gada 6. decembrī, plkst. 15:00, Vaivaru pamatskolā (Jūrmala, Vaivari, Skautu iela 2) ar Valsts prezidenta kundzes Ivetas Vējones līdzdalību atvērs Ceļojošo fotoizstādi "Pasaule visiem Latvijā", kurā tiks eksponēti profesionālu fotogrāfu darbi ar programmas notikumu ainām. Tiks arī atzīmēta projekta “Draugs manam un īpašām bērnam” pirmā gadadiena un prezentēts “Es redzu” 2018. -- Suņa gada – kalendārs.

8. decembrī, plkst. 15:00, Rīgas Rātsnamā (Rīga, Rātslaukums 1) tiks atvērta projekta „Pasaule visiem Latvijā” fotoekspozīcijas otrā daļa un prezentēts “Es redzu” 2018. gada kalendārs. Atklāšanas pasākumā piedalīsies “GoBeyond” jauniešu attīstības programmas un projekta "Draugs manam un īpašam bērnam" dalībnieki. Pasākumu vadīs ”Es redzu” jaunieši un “GoBeyond” jauniešu attīstības programmas dalībnieks Edgars Andžs. Turpat notiks apaļā galda diskusija ”Vai Rīgas skolas ir gatavas iekļaujošās izglītības izaicinājumiem?”.

19. decembrī, plkst. 15:00, Babītes vidusskolā (Babītes novads, Piņķi, Jūrmalas iela 17) ar Valsts prezidenta kundzes līdzdalību tiks turpināta fotoizstādes ”Pasaule visiem Latvijā” eksponēšana. Atvēršanas pasākumā piedalīsies arī Babītes vidusskolas un novada vadītāji, iedzīvotāji un skolēni, arī neredzīgie jaunieši Georgs Bārda un Līva Paleja, kuri guvuši atbalstu turpmākai izglītības iegūšanai Babītes vidusskolā. Turpat, ar kopējo sporta spēli, tiks uzsākts iekļaujošo sporta nodarbību cikls ilggadēja Latvijas basketbola izlases dalībnieka, pašreiz U-18 basketbola jauniešu izlases galvenā trenera Uvja Helmaņa vadībā.

No 26. decembra līdz 5. janvārim Amatas novadā norisināsies kārtējā “Es redzu” jauniešu ar invaliditāti un viņu draugu iekļaujošā nometne "Pasaule visiem Latvijā. Ziemas kino".

Starp aktīvā dzīvesveida un sociālās integrācijas veicināšanas pasākumiem, ziemas sportošanu un svētku svinēšanu, Slēpošanas un atpūtas parkā "Ozolkalns" (Amatas novadā) notiks Iekļaujošā tūrisma centra atvēršana, kur tiks demonstrēta fotoizstādes "Pasaule visiem Latvijā" papildinātā ekspozīcija. Ar SAP “Ozolkalns” vadītājiem, klātesot Amatas pašvalsības pārstāvjiem, tiks parakstīts nodomu protokols par sadarbību iekļaujošā tūrisma un citu iekļaujošo aktivitāšu jomā. Ir paredzēts, ka projekta "Draugs manam un īpašām bērnam" ietvaros, šeit notiks arī Latvijas Kinoloģiskās federācijas ekspertu nodarbības un konsultācijas.

"Latvijai ir vajadzīgs ikviens cilvēks," – teica prezidenta kundze Iveta Vējone, kad pagājušajā gadā piekrīta kļūt par Vaivaru pamatskolas iekļaujošās programmas, arī ”Es redzu” aktivitāšu, patronesi. Ceram, ka Ceļojošā fotoizstāde un citi programmas ”Pasaule visiem Latvijā” pasākumi rosinās diskusijas un veicinās personu ar invaliditāti, īpaši bērnu un jauniešu, aktīvo dzīvesveidu un sociālo integrāciju. Aicinām visus interesentus pieteikties un izteikt priekšlikumus par nākamajām projekta izstāžu un diskusiju adresēm un saturu. Arī par jūsu īpašiem draugiem un paziņām, kuru sejas un dzīves stāsti varētu papildināt mūsu ekspozīciju.

No visas sirds izsakām lielu paldies visiem mūsu draugiem un atbalstītājiem, tai skaitā, Amatas un Babītes novadam, kā arī Rīgas pilsētas domei, Rīgas Stradiņa universitātei, Vaivaru pamatskolai un Babītes vidusskolai, Latvijas Kinoloģiskajai federācijai, Slēpošanas un atpūtas parkam "Ozolkalns". Īpašs paldies par atbalstu “ABLV Charitable Foundation” un “Eukanuba” barības izplātītājam SIA “Beaphar Latvija”.

Neredzīgo un citu personu ar invaliditāti integrācijas biedrības "Es redzu" programma "Pasaule visiem Latvija" tika uzsākta 2016. gada septembrī. Tās pamatmērķis ir 2020./2021. gada sākumā ieviest iekļaujošās izglītības pamatprincipus vismaz 15 skolās visā Latvijā. Programmas ietvaros 2017. gada februārī un martā četru nedēļu garumā norisinājās dienas nometne "Ziema Rīgā", kuras mērķis bija veicināt cilvēku ar invaliditāti patstāvību un socializāciju, apmeklējot un izvērtējot muzeju, teātru, kino un sporta objektu un pakalpojumu pieejamību. Martā, gleznainajā Amatas novadā, notika piecu dienu iekļaujošā līderu nometne jauniešiem ar īpašām vajadzībām un viņu draugiem. Iekļaujošo nometņu Amatas novadā stafeti jūnija beigās pārņēma Starptautiskā jauniešu nometne, kurā piedalījās jaunie cilvēki ar invaliditāti, viņu draugi un eksperti no Latvijas, ASV un Krievijas. 2017. gada oktobrī, turpat, Amatas novadā, norisinājās iekļaujošā jauniešu līderu nometne "Pasaule visiem Latvijā. Deja un brīvība". Visās iekļaujošajās nometnēs piedalījās vēl viena programmas projekta -- "Draugs manam un īpašām bērnam" -- jaunie dalībnieki ar saviem četrkājainiem draugiem.

Neredzīgo integrācijas biedrības „Es redzu” Preses dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija