Daļēji atcelts aizliegums atrasties uz Rīgas ūdenstilpņu ledus


на зимней рыбалке foto;plotka.ru
Ņemot vērā laikapstākļus un meteoroloģiskās prognozes, Rīgas pilsētas izpilddirektors izdevis rīkojumu, ar kuru no 12. janvāra atcelts aizliegums atrasties uz vairāku ūdenstilpju ledus:

Dambjapurva ezers, Gaiļezers (ne tālāk par 50 metriem no krasta!), Juglas upes posms no Brīvības gatves līdz Vidzemes alejai 1, Vecdaugavas posms no Mangaļu prospekta līdz Audupes ielai 3B, Daugavas posms no Krasta ielas līdz Grāpju pussalai, Ķīšezers (bet ne tālāk par 200 metriem no krasta!), Loču kanāla posms no Viesnīcas ielas 2 līdz Lielupes ielai 1 k-13 (30 metru attālumā no krasta līnijas no Lielupes ielas puses), Sarkandaugavas posms no Ulriekstes ielas 16 līdz Kundziņsalas 7. līnijai 18, Hapaka grāvja posms no Spailes ielas 8 līdz Platā ielai 38, Bolderājas karjers, Bābelītes ezers, kā arī Buļļupes posms no Vakarbuļļi 39 līdz Zvīņu un Birzes ielu krustojumam (50m attālumā no krasta līnijas).

Citās vietās uz ledus atrasties joprojām aizliegts, tajā skaitā 1000 metru attālumā no Juglas upes ietekas, 200 metru attālumā no Langas upes iztekas, 200 metru attālumā no iztekas pie Ezermalas ielas 8A, kā arī posmā no Mīlgrāvja tilta līdz Zušu ielai 39  (600 metru attālumā no krasta līnijas) un uz ledus 600 metru attālumā no Juglas upes ietekas un iztekas.

Rīgas dome atgādina, ka pazeminoties gaisa temperatūrai uz pilsētas ūdenstilpnēm strauji veidojas ledus, uz kura atrasties var būt nedroši un bīstami. Tādēļ pašvaldība noteikusi paaugstinātas bīstamības periodu uz pilsētas administratīvajā teritorijā esošo un piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus. Šajā periodā iedzīvotājiem atrasties uz ledus var tikt aizliegts, iedzīvotāji aicināti sekot līdzi jaunumiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojuma izpildi kontrolē Pašvaldības policija. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa normām par prasības neievērošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 70 eiro. Savukārt personām, kas  aizlieguma perioda laikā kāpj uz ledus apreibinošu vielu ietekmē, jārēķinās ar  naudas sodu bez brīdinājuma,  no 15 līdz 100 eiro apmērā.

Ledus kārtai nostiprinoties, bīstamības periods var tikt pilnībā vai daļēji atcelts, par ko tiks ziņots atsevišķi.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana