Ziņas | Latvija | Atpūta


Atceļ peldēšanās ierobežojumu Daugavgrīvas un Vecāķu peldvietā

Pašvaldība saņēmusi informāciju no Veselības inspekcijas, ka speciālisti 11.jūlijā apsekojuši peldvietas Daugavgrīvā un Vecāķos un konstatējuši, ka Daugavgrīvas pludmalē zilaļģu masveida savairošanās nav konstatēta un ūdens ir vizuāli tīrs, līdz ar to peldēšanās ierobežojumi nav jānosaka.

Neiesaka peldēties arī citās Rīgas jūras piekrastes pludmalēs

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos, Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās Rīgas jūras piekrastes peldvietās – Vecāķos, Daugavgrīvā un Vakarbuļļos.

Kas jāzina dodoties garākā ceļojumā ar motociklu?

Vējš matos, brīvības garša, pasaules apceļošana un jauntatklājēja aizrautība - šīs sajūtas ir pazīstamas teju katram motociklistam. Taču vairāku simtu vai pat tūkstošu kilometru pievārēšanai dzelzs rumaka "sedlos" nebūt nav viegli, tāpēc, lai ceļojums sagādātu tikai prieku, ir vērts ņemt vērā dažus ieteikumus.

"Brazīlija" pārvācas – pavasarī atklās mūsdienīgāko pludmales sporta centru Baltijā

2009. gada decembrī kā tobrīd pop-up projekts, tika atklāta Latvijai unikāla ideja – pludmales sporta centrs "Brazīlija". Nu, pēc deviņiem gadiem, "Brazīlija" ir gatava pārcelt savu pieredzi nākamajā līmenī un 2019. gada pavasarī doties uz jaunām – mūsdienīgām un pludmales volejbolam īpaši būvētām telpām Mārupē.

Peldēties nedrīkst vietās, kur aug zilaļģes. Pastāstām, kāpēc

Iestājoties siltam laikam Latvijas piekrastē strauji vairojas aļģes, tostarp potenciāli toksiskās zilaļģes. Pagaidām Veselības inspekcijā nav saņemta informācija par zilaļģu savairošanos peldvietu ūdenī tādā apjomā, lai būtu iemesls noteikt peldēšanās ierobežojumus, bet jābūt piesardzīgiem. Pastāstām, kāpēc.

Jau pavisam drīzi tiks svinēti Ilūkstes novada svētki!

"Laimīgi esam Sēļzemes krastā!" Ar šādu saukli 12.,13. un 14. jūlijā tiks svinēti Ilūkstes novada svētki!

Vasaras tūrisma sezonā Latvijas valstspiederīgos aicina ceļot droši un izvairīties no potenciālo "darba devēju" lamatām

2018. gada 26. jūnijā Ārlietu ministrijā tika atklāta sabiedrības informēšanas akcija par drošu ceļošanu un darbaspēka ekspluatācijas riskiem ārvalstīs.

5 noteikumi, kas jāzina, pirms doties pārgājienā

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (75%) izvēlas aktīvu atpūtu, turklāt, uzskati par atpūtu sakrīt dažādās vecuma grupās un dažādos valsts reģionos – tā liecina sporta zīmola 4F veiktā aptauja. Tā, piemēram, Rīgas un Rīgas rajona iedzīvotāju vidū 72% ir aktīvās atpūtas atbalstītāji, tikpat daudz ir arī Zemgalē (72%), savukārt Latgalē un Kurzemē – 76%. Vidzeme iemanto sportiskākā reģiona titulu, kurā aktīvajai atpūtai dod priekšroku 85% respondentu. Izrādās, ka paši sportiskākie Latvijas iedzīvotāji ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Tiem, kas šajā vasarā plāno izbaudīt ne tikai riteņbraukšanas priekus, bet doties arī aizraujošā pārgājienā uz skaistākajiem Latvijas nostūriem, Edgars Žagariņš, kas Somijā apguvis pārgājiena organizāciju studijas un ir "Abi divi pārgājieni" idejas autors, iesaka, kurp doties un kas jāņem vērā pirms došanās pārgājienā.

Ar pludmales volejbola turnīru atklās labiekārtoto peldvietu Viļakas novada Upītes ciemā

Jau 22. jūnijā plkst. 14.00 ar pludmales volejbola turnīru svinīgi tiks atklāta labiekārtotā Upītes parka teritorija un peldvieta "Ontona Slišāna duorzs". Andris Slišāns kā ieceres autors šo projektu bija pieteicis SIA "Latvijas Mobilais Telefons" (LMT) projektam "LMT Latvijai", un, saņemot gandrīz 1500 iedzīvotāju balsu, projekts kļuva par vienu no četrām iniciatīvām, kas saņēma "LMT Latvijai Viļakas novadā" finansējumu 1990 eiro apmērā.

Pētījums: Puse Latvijas iedzīvotāju ceļojuma laikā priekšroku dod norēķiniem skaidrā naudā

Nepilna piektā daļa jeb 23,5% Latvijā dzīvojošo cilvēku savus vasaras brīvdienu pirkumus ir iecerējuši veikt tiešsaistē. Tas ir otrs zemākais rādītājs 18 pasaules valstu vidū. Kaimiņvalstī Igaunijā tie ir 30,5%. Tāpat tikai puse aptaujāto mūsu valsts iedzīvotāju brīvdienu ceļojumu laikā plāno norēķināties ar maksājumu karti, atklāj jaunākās Ferratum barometra aptaujas rezultāti.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana