Ziņas | Latvija | Atpūta


Jūrmalas Kūrorta svētkos 25. maijā atklās vasaras sezonu

Sestdien, 25. maijā, vasaras galvaspilsētā Jūrmalā visas dienas garumā tiks svinēts kūrorta vasaras sākums. Jūrmala aicina piedzīvot lielāko Saldējuma festivālu Latvijā, iedvesmoties no pasaulē labākajiem ielu dejotājiem "Ghetto Dance", izbaudīt street food gardēžu maltītes, atpūsties pludmalē, klausoties "Ewert and The Two Dragons", "Bermudu divstūri", hiphopa mākslinieka anša un citu mūziķu un grupu koncertus. Svētki noslēgsies pludmalē ar leģendārās rokmūziķes Sūzijas Kvatro un Latvijas rokgrupas "Pērkons" uzstāšanos.

Maija nogalē Latvijas mīlētākā pilsēta – Sigulda ar gaisa balonu festivālu un "Carnival Youth" koncertu svinēs svētkus

Trīs dienas, no 31. maija līdz 2. jūnijam, Sigulda, kas pērn Latvijas zīmolu topā atzīta pat Latvijas mīlētāko pilsētu, ar aizraujošu izklaides programmu maziem un lieliem, vērienīgiem brīvdabas koncertiem, pārsteidzošiem gaisa balonu lidojumiem un nakts gaismošanās šoviem svinēs Mīlētākās pilsētas svētkus. ​

Vēsture rokas stiepiena attālumā: 7 vecpilsētas, kas jāredz ikvienam

Ja plānojat doties ceļojumā, bet vēlaties izvairīties no tūristu iecienītajiem galamērķiem un atpūtas vietām, iespējams, vecpilsētu iepazīšana ir īstais piedzīvojums, ko meklējat. Romantiskas ieliņas, krāšņi dārzi, grezna arhitektūra un senlaicīga aura visapkārt – to iespējams sajust kādā no šīm septiņām vecpilsētām, kuras apkopojis lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums "Skycop".

Tūrisma statistika Liepājā par 2019. gada 1. ceturksni

Liepājas naktsmītņu sektorā gads iesācies ļoti pozitīvi. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, kuri apkopoti par 23 nakšņošanas pakalpojumu sniedzējiem, 2019. gada 1. ceturksnī Liepājas naktsmītnēs apkalpoti 17 587 pilsētas viesi, kas ir par 8,02% vairāk kā pērn šajā pašā periodā, savukārt pavadīto nakšu skaits ir pieaudzis par 20,90%, kas nozīmē, ka arī uzturēšanās ilgums ir būtiski pieaudzis (+0,16 naktis) un šobrīd tas ir 1,57 naktis. Salīdzinājumam Latvijā kopumā nakšņotāju skaits ir pieaudzis vidēji par 1,25%, bet pavadīto nakšu skaits – par 2,97%, savukārt Kurzemē minētie radītāji ir attiecīgi +2,4% un +4,16%.
Liepājas viesnīcu vidējais gultasvietu noslogojums gada pirmajos trijos mēnešos bijis 25,57%, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis par 4,17 procentu punktiem, savukārt istabu noslogojums bijis 33,49%, kas ir par 6,94 procentu punktiem augstāks kā pērn.

Šmakovkas muzejs aicina uz 3. dzimšanas dienu

Šmakovkas muzejs aicina visus ciemos 1. jūnijā, lai kopā atzīmētu ekspozīcijas 3 darbības gadus. Pasākums "Šmakovkas muzejam 3!" sāksies plkst. 14.00 un norisināsies līdz plkst. 18.00. Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātes.

18. maijā Lucavsalā noritēs Grila un BBQ festivāls

Šogad, 18.maijā Lucavsalā, sadarbībā ar Rīgas pilsētas domi, tiks organizēts jau trešais Grila un BBQ festivāls. Tas tiek organizēts gan kā grilu un grilēšanas iespēju izzinošs pasākums, gan arī kā brīvā laika pavadīšanas iespēju daudzveidības piedāvājums. Pasākums auditorijai būs pieejams bez maksas, un tajā tiks piedāvātas interesanti atraktīvas laika pavadīšanas iespējas visai ģimenei visas dienas garumā.

Muzeju nakts Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī − muzejā

18. maijā no pulksten 19.00 Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī − muzejā tiks svinēta Muzeju nakts.

Muzeju nakts Tukuma apkārtnē

Jau tradicionāli ik pavasari maijā tiek atzīmēta Eiropas muzeju nakts. Šogad tā norisināsies 18.maijā. Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma 2019. gadā ir Tālavas taurētājs. Šogad tiks celti godā visu laikmetu un visu novadu varoņi, kopā izdzīvoti viņu varoņstāsti. Līdz ar tradicionālajām ekspozīciju apskatēm muzejos notiek arī dažādi pasākumi, radošās darbnīcas, koncerti, teātra uzvedumi un daudz kas cits.

18. maijā svinēs jau desmitos Pārdaugavas svētkus

18. maijā Arkādijas parkā un tā apkārtnē ar daudzveidīgu kultūras, izklaides un sporta notikumu programmu norisināsies jau desmitie Pārdaugavas svētki, kuru devīze šogad – "Es mīlu Pārdaugavu"! Svētku laikā iedzīvotāji aicināti svinēt kopā būšanu īpašā Rīgas un Latvijas daļā – Pārdaugavā.

Pludmale, saldējums un koncerti - sāc vasaru ar "Saldējuma festivālu" Jūrmalā

Saldējums vairo prieku! Par to varēs pārliecināties ikviens atvēsinošā garduma cienītājs, apmeklējot jau trešo "Vislatvijas Saldējuma festivālu". Pasākumu rīko Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums "Food Union" sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu un tas notiks 25.maijā Dzintaru pludmalē (iepretim Turaidas ielai) no plkst. 11:00 līdz 19:00 kā daļa no Jūrmalas Kūrorta svētku programmas. Ieeja ir bezmaksas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli