Aicina uz filmu "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" un tikšanos ar aktieriem


public. foto
Tuvojoties valsts svētkiem, ierasts atgādināt par latviskām vērtībām – par patriotismu, ģimeniskumu un savstarpējo cieņu, tāpēc 14. novembrī plkst. 19.00 Biznesa augstskola Turība aicina uz kopīgu filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" skatīšanos un sirsnīgu tikšanos ar filmas aktieriem Mārtiņu Vilsonu un Mārtiņu Meieru.

„Tā būs lieliska iespēja vēlreiz noskatīties filmu uz lielā ekrāna, baudot kinoteātra atmosfēru. Filmā izteikti jūtams režisora Vara Braslas rokraksts un sirsnība, kurš ar savu profesionālo darbību arī izpelnījies balvu par mūžu ieguldījumu kinomākslā. Tāpat gaidāmā pasākuma ietvaros apmeklētāji pirms filmas demonstrēšanas varēs satikt un aprunāties ar filmas galveno labo un slikto varoni, jeb Mārtiņu Vilsonu un mani,” stāsta aktieris Mārtiņš Meiers.

Režisora Vara Braslas filma uz ekrāniem parādījās 2017. gadā, tajā atspoguļotas astoņgadīgā Oskara vasaras brīvdienas lauku mājās, kas sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras.

Pirms filmas ikvienam skatītājam būs iespēja tikties ar aktieriem, kuri atveidojuši lomas filmā - viņi dalīsies atmiņās un notikumos, kas norisinājās filmēšanas procesā, kā arī dalīsies savā viedoklī par latviskām vērtībām. Ikvienam apmeklētājam būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus Valmieras Drāmas teātra aktierim Mārtiņam Meieram, kurš filmā atveidojis Modrīti, kā arī aktierim un režisoram Mārtiņam Vilsonam, kurš atveidoja vectēvu Pauli Kodi.

Filmā Oskara vecāki datora vietā dēlam "iemaina" vectēvu – lai pasargātu bērnu no tīmekļa bīstamās ietekmes. Oskara ciemošanās pie vectēva sākas bezcerīgi - vecais Kode liek strādāt vīriešu darbus, turklāt nepērk puikam tik ļoti kārotās krosenes. Tāds vectēvs mazdēlam nav vajadzīgs, tāpēc visi uzzina, ka aktīvais Atmodas cīnītājs Paulis Kode (Mārtiņš Vilsons) ir "miris"! Vīriešu samierinātājas lomu uzņemas vecāmāte Irma Kode (Akvelīna Līvmane), kura palikusi bez skolotājas darba, jo mazpilsētā "beigušies" bērni, savukārt deputāts un vecāsmātes bijušais skolēns Modrītis skolu veikli pārdevis. Lai novestu savu afēru līdz galam, viņš piedāvā skolotājai vilinošu darbu, tad arī sākas Oskara piedzīvojumi ar vecāsmātes mācīšanu repot, nāves draudiem slimnīcā un āža ādas laistīšanu ar draudzenes Olgas franču smaržām. Kopējais vectēva un mazdēla cīniņš pret vecāsmātes pāridarītāju liek ķildām aizmirsties, un vainīgais saņem abu taisnības aizstāvju sarūpētu sodu, bet tūdaļ parādās likuma sargi un Kodem draud nepatikšanas, jo viņš nav izturējies ar pienācīgu cieņu pret viltīgo tautas kalpu. Oskars ir gatavs vectēvu glābt… Mazdēla brīvdienas vectēva mājās beidzas negaidīti - izrādās, ka dzīve bez meliem var sagādāt prieku!

Filma domāta visai ģimenei, tāpēc aicināti arī vecāki ar bērniem. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas un tam nav nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Filma un tikšanās ar aktieriem - 14. novembrī plkst. 19.00 Biznesa augstskolā Turība.

Biznesa augstskola Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums