Notiks Ventspils Zinātnes un inovāciju centra faktisko būvdarbu uzsākšanas pasākums


public. foto
Piektdien 11. oktobrī, plkst. 13.00 jaunās koncertzāles "Latvija" ēkā, Ventspilī, Lielajā laukumā 1, norisināsies svinīgais Ventspils Zinātnes un inovāciju centra būvdarbu uzsākšanas pasākums.

Pasākumā piedalīsies Ventspils pilsētas domes vadība, Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” vadība, atklāto būvniecības un būvuzraudzības iepirkumu konkursu uzvarētāji – pilnsabiedrības “LNK Industries Group” un SIA “Firma L4” pārstāvji, autoruzraugi pilnsabiedrības “Ambrasas PB” pārstāvji, projektētāji, pasūtītāji un citas ar jaunās ēkas būvniecību saistītas personas.

Jaunajā Zinātnes un inovāciju centrā plānots radīt aptuveni 120 jaunas darba vietas Ventspilī. Inovāciju centrā paredzētas nomas telpas jaunajiem uzņēmējiem ar 90 jaunām darbavietām, bet interešu izglītības jeb Zinātnes centrā būs ap 30 jaunām darba vietām.

Zinātnes centrā tiks izveidotas izglītojošās interaktīvas ekspozīciju zāles, mācību klases, laboratorijas un tehniski radošās darbnīcas, kas apmeklētājiem būs pieejamas visos gadalaikos. Izglītojošās ekspozīcijas un jaunizveidotās mācību programmas jau no mazotnes rosinās bērnos un jauniešos interesi par dabas zinātnēm, tehnoloģiju un inženierzinātnes attīstību, veicinot jauniešu interesi ar praktiskām nodarbībām.

 

Zinātnes centra ekspozīcijas būs pieejamas plašai sabiedrībai - kā Latvijas, tā ārvalstu viesiem. Plānots, ka Zinātnes centru gadā apmeklēs 80 tūkstoši ventspilnieku un pilsētas viesu. Jaunizveidotā ēka veicinās Ventspils starptautiska tūrisma galamērķa attīstību un pilsētas atpazīstamību kopumā.

Savukārt Inovāciju centrā plānots attīstīt uzņēmējdarbību veicinošās aktivitātes, izveidot biznesa inkubatoru, biznesa akseleratora programmu un universālas biroja telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam, jaunu darbavietu radīšanai.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centra būvniecība tiks uzsākta 2019. gada 11. oktobrī, bet centra atklāšana šobrīd tiek plānota 2021./2022. gadā.

 

Ventspils pašvaldības
P/i “Komunālā pārvalde”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums