Norisināsies starptautiskā algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s 2019 fināls


Bebras_2018_fināls public. foto
Šajā sestdienā, 2020. gada 25. janvārī plkst.10.30 skolēni no visas Latvijas pulcēsies Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā, kur notiks starptautiskā informātikas un algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s’19 noslēdzošā kārta. Šajā kārta sacentīsies 100 labākie pirmās kārtas finālisti.

Gaidāmajā konkursā piedalīsies 100 labākie 5.-12. klašu skolēni, kuri guva augstākos rezultātus Bebr[a]s’19 konkursa pirmajā kārtā 2019. gada novembrī. Kopumā starptautiskā mēroga konkursā piedalījās ap 3 miljoniem skolēnu no 56 pasaules valstīm. Nebijusi augsta skolēnu atsaucība un sīva konkurence bija arī Latvijā - loģikas uzdevumus tiešsaistē izpildīja 19 550 dalībnieki no 419 Latvijas skolām.

Šajā sestdienā RTU Inženierzinātņu vidusskolas telpās sastapsies 20 labākie skolēni no katras vecuma grupas un klātienē rādīs savas prasmes šķetināt loģikas uzdevumus. Ņemot vērā, ka dalībnieki Rīgā ieradīsies no visas Latvijas, klātesošos sagaida ne tikai spraiga uzdevumu pildīšana, bet arī izklaides programma, kurā piedalīties varēs arī līdzbraucēji - skolotāji un vecāki. Protams, konkursa organizētājs Visma dalībniekiem sarūpējis tematiski atbilstošas, vērtīgas un aizraujošas balvas, ko saņems trīs labāko rezultātu ieguvēji katrā vecuma grupā.

Konkursa Bebr[a]s organizatoru Visma mērķis ir ilgtermiņā veicināt skolēnu interesi par datorzinātnēm un iepazīstināt ar algoritmiskās domāšanas principiem. Arvien vairāk profesijās ir nepieciešama izpratne par tehnoloģiju darbību, loģiskā un algoritmiskā domāšana, digitālās prasmes. Tādēļ skolēnu intereses veicināša ir svarīgs ilgtermiņa ieguldījums.

Konkurss Bebr[a]s dibināts 2004. gadā Lietuvā, un ar katru gadu guvis aizvien plašāku popularitāti visā pasaulē. Latvijā konkurss notiek jau kopš 2005. gada, kad to organizēt uzņēmās Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LUMII) pētnieks Mārtiņs Opmanis. Vēlāk rūpes par Bebr[a]s rīkošanu pārņēma Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolotāja Elma Rudzīte. Būtisku ieguldījumu konkursa sistēmas izveidošanā sniedzis arī viņas skolnieks, nu jau pieredzējušais programmētājs Mārtiņš Balodis.

Kopš 2016. gada konkursu organizē IT uzņēmumu grupa Visma sadarbībā ar LUMII pētnieku Mārtiņu Opmani. Visa pamatā: ticība, ka gan uzņēmumu, gan valsts, gan sabiedrības un indivīdu ilgtspējīgas attīstības stūrakmens ir izglītība.

Par Visma

Visma ir vadošais Ziemeļvalstu biznesa IT uzņēmums. Mēs piedāvājam IT risinājumus 1 000 000 klientiem 9 valstīs, nodarbinot vairāk nekā 9500 cilvēkus. Visma Group apgrozījums 2018. gadā pārsniedza 1,19 miljd. EUR. Latvijā Visma uzsāka darbību 2014. gadā, iegādājoties vienu no lielākajiem Latvijas IT uzņēmumiem - SIA FMS. Kopš tā laika Visma darbība Latvijā ir paplašināta un nu ar Visma vārdu šeit strādā jau trīs kompānijas. Latvijā Visma ir tirgus līderis lokālo ERP risinājumu jomā. Ar kompānijas radīto IT risinājumu palīdzību darbību efektivizē Latvijas Republikas ministrijas, pašvaldības, valsts iestādes, slimnīcas, kā arī daudzi lieli, vidēji un pat nelieli uzņēmumi. Visma uzņēmumos Latvijā tiek nodarbināti vairāk nekā 350 cilvēku - programmētāji, projektu vadītāji, analītiķi, konsultanti un citi.

 

Māra Kondrāte
Visma Mārketinga projektu vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums