Valdība atbalsta humānās palīdzības sniegšanu Albānijas Republikai

Otrdien, 1. oktobrī Ministru kabinets nolēma atbalstīt humānās palīdzības sniegšanu Albānijas Republikai zemestrīces un plūdu seku novēršanai.

Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Aizsardzības ministriju uzdots sagatavot humānās palīdzības sūtījumu no valsts materiālo rezervju resursiem un Aizsardzības ministrijas resursiem. Humānās palīdzības resursu daudzumus precizēt pēc piedāvājuma saskaņošanas ar Albānijas Aizsardzības ministrijas Civilo ārkārtas situāciju ģenerāldirektorātu.

Balstoties uz Albānijas humānās palīdzības pieprasījumu un lūgumā iesniegto sarakstu katastrofas reaģēšanas un seku likvidēšanas nodrošināšanai, Iekšlietu ministrija sagatavoja resursu sarakstu no valsts materiālajām rezervēm, kuras var sniegt katastrofas skartajai valstij, piemēram, sauso pārtiku, segas, guļammaisus, darba cimdus, dažādas jaudas ģeneratorus, apgaismošanas komplektus, glābšanas darbu ķiveres, respiratorus un aizsargbrilles.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) uzdota humānās palīdzības sūtījuma nogādāšana Albānijas Republikā, izmantojot Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānisma izveidoto transporta atbalstu.

Savukārt Iekšlietu ministrijai uzdots apkopot informāciju par humānās palīdzības sniegšanā izlietoto valsts materiālo rezervju atjaunošanai nepieciešamajiem un ar humānās palīdzības transportēšanu saistītajiem izdevumiem, un iesniegt Ministru kabinetā rīkojuma projektu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Jau ziņots, ka 21.septembrī Albāniju skāra spēcīga zemestrīce (5.8 magnitūdes), kam sekoja daudzi zemestrīces pēcgrūdieni. Zemestrīces sekas ir ietekmējušas 7 prefektūras/reģionus no valsts 12 reģioniem. Savukārt 23.septembrī Albāniju skara intensīvas lietavas, kas izraisīja plūdus dažās pilsētās un reģionos, kuras jau ir skārusi zemestrīce. Ņemot vērā katastrofu radītos postījumus Albānijā, VUGD kā nacionālais civilās aizsardzības kontaktpunkts no Eiropas Savienības Ārkārtējo situāciju reaģēšanas un koordinēšanas centra (ES ERCC) saņēma Albānijas valdības vēstuli par humānās palīdzības pieprasījumu.


 

Iekšlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums