LTRK padomes locekļi vienojas ar labklājības ministri R.Petraviču par sadarbības grupas veidošanu...

LTRK padomes locekļi vienojas ar labklājības ministri R.Petraviču par sadarbības grupas veidošanu un vairāku būtisku jautājumu risinājumiem.

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes locekļi pirmdien, 4.februārī, tikās ar labklājības ministri Ramonu Petraviču, vienojoties par regulāras sadarbības veidošanu, lai risinātu dažādus uzņēmējiem būtiskus jautājumus, tostarp par konkurētspējīgu un Satversmei atbilstošu virsstundu piemaksu regulējumu, darba spēka pieejamības un mūsdienīgas darba vides jautājumus un darba nespējas apmaksas kārtību.

Tikšanās laikā tika pārrunāts pašreiz parlamentā aktuālais virsstundu samaksas regulējums, kurus Valsts Prezidents atgriezis atpakaļ Saeimā, otrreizējai caurlūkošanai. Patlaban sagatavotie grozījumi paredz Satversmes normām pretrunā esošu nosacījumu, ka piemaksa 50% apjomā par virsstundām piemērojama tikai, ja noslēgta nozares ģenerālvienošanās. Gan LTRK, gan Ārvalstu Investoru padome, gan arī Tiesībsarga birojs jau iepriekš vairākkārt norādīja, ka šāda norma ir nepieņemam, jo nerisina darbaspēka konkurētspējas jautājumus Baltijas valstu līmenī. R.Petraviča piekrita un apstiprināja, ka atbalstīs LTRK sagatavotais piedāvājums, kas paredz 50% virsstundu apmaksu visās nozarēs par pirmajām divām stundām dienā vai pirmajām 20 stundām mēnesī summētā darba laika gadījumā. LTRK piedāvājums risinātu gan iepriekš minētās konkurētspējas problēmas, gan arī mazinātu ēnu ekonomiku. Ministre norādīja, ka nav pareizi virsstundu samaksu sasaistīt ar ģenerālvienošanos jo tas ir drauds mazajiem uzņēmējiem, it īpaši reģionos, tādēļ svarīgi rūpēties par biznesa vidi kopumā nevis atbalstīt atsevišķas nozares.

Ministre apstiprināja, ka Labklājības ministrija kā vienu no prioritātēm saglabās jautājuma virzību par bērnu kopšanas atvaļinājumā esošo personu iesaisti un atgriešanu darba tirgū, saglabājot 80% no valsts piešķirtā pabalsta, tādējādi risinot darbaspēka nepietiekamības problēmu valstī. LTRK jau iepriekš ar ministriju bija panācis vienošanos, ka līdzšinējo 30% valsts pabalsta vietā, vecāki varētu saņemt 80%, turpinot veikt darba pienākumus izvēlētās slodzes apjomā un turpinot maksāt nodokļus no algas.

Vēl LTRK ar labklājības ministri pārrunāja darba nespējas pabalstu regulējumu, jo pašreiz Latvijā tas ir visnelabvēlīgākais uzņēmējiem, salīdzinot ar Igauniju un Lietuvu. Tāpat darba devēji bieži saskaras ar negodprātīgiem “slimības lapu” izmantotājiem, tādējādi radot situāciju, kad darbinieks neveic savus pienākumus, kā arī izkrāpj naudu kā no uzņēmuma par pirmajām slimošanas dienām, gan arī no valsts pēc desmitās dienas. Lai risinātu izveidojušos situāciju, LTRK vienojās ar Labklājības ministriju veidot darba grupu, pieaicinot arī citu organizāciju un Veselības ministrijas pārstāvjus.

Ņemot vērā to, ka darba likumdošana un sociālie jautājumi daudzos jautājumos ir novecojuši un būtiski to padarīt konkurētspējīgāku ne tikai Baltijas, bet visas Eiropas līmenī, būtiski veidot regulāru sadarbības formu, lai diskutētu par to, kā uzlabot vidi kopumā, lai bizness varētu attīstīties un arī valsts neciestu zaudējumus.

LTRK
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli