Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ar runu šodien uzstājās Eiropas Centrālās bankas priekšsēdētājas Mario Dragi. Viņš izteicās, ka Centrālās bankas komiteja neļaus ilgtermiņā inflācijas rādītājiem atrasties zemā līmenī. Tāpēc pastāv varbūtība, ka tiks ieviesta kvantitatīvā mīkstināšanas programma. Priekšsēdētājs uzsvēra, ka svarīgs ir laiks, kad tiek veiktas izmaiņas monetārajā politikā, lai to neiesāktu nepamatoti agri, vai arī – pārlieku vēlu. Tāpēc tirgus dalībniekiem ir jābūt gataviem, ka inflācijas rādītāju pasliktināšanās gadījumā var tikt nekavējoties uzsākta monetārās politikas koriģēšana.

Analītiķi Mario Dragi komentārus vērtē kā negatīvus eiro vērtībai. Priekšsēdētāja teiktais liecina par to, ka jau nākamnedēļ, visticamāk, tiks pieņemts lēmums vai nu samazināt bankas procentu likmi un depozītu likmi, vai arī tiks uzsākta kvantitatīvā mīkstināšanas programma.

Valūtu pāris EUR/USD visas dienas garumā palielinājies vērtībā par 30 punktiem. Lai gan Eiropas Centrālās bankas priekšsēdētājs Mario Dragi šodien izteicās, ka, iespējams, jau nākamnedēļ tiks ieviestas izmaiņas eirozonas monetārajā politikā, tomēr valūtu pāris uz šīm ziņām reaģēja minimāli. Tāpēc straujākas svārstības var tikt sagaidītas rītdien, kad no brīvdienām būs atgriezušies Lielbritānijas un ASV tirgus dalībnieki.

Valūtu pāris USD/JPY šobrīd sasniedzis iepriekš caursisto pretestības līmeni, kotējuma 101,85 robežu. Tā kā šodien tirgošanās apjomi ir ļoti mazi, nebūtu ieteicams atvērt pirkšanas pozīciju no šī, nu jau atbalsta līmeņa. Kad kopējās tirgus svārstības ir īpaši mazas, tad tirgus dalībnieku trūkuma dēļ, tehniskie līmeņi var nebūt aktuāli.

Valūtu pāris GBP/USD dienas pirmajā pusē veica 30 punktu vērtību kāpumus, bet šobrīd atkāroti sasniedzis šodienas atvēršanās cenas. Arī atlikušajā dienā, visticamāk, netiks novērotas straujas vērtību izmaiņas. Tuvākais pretestības līmenis atrodas 40 punktu attālumā, kotējuma 1,6875 robežā.

Eiropas fondu indeksi pagaidām aizvada pozitīvu tirgus sesiju, uzrādot vidēji 0,48% vērtību kāpumu. Straujākais vērtību pieaugums šobrīd novērojams Vācijas „DAX” indeksam, kas palielinājies vērtībā par 1,01%. Eiropas fondu indeksu kāpumi saistīti gan ar Itālijas finanšu sektora kompāniju vērtību kāpumiem, gan ar Eiropas Centrālās bankas priekšsēdētāja Mario Dragi izteiktajiem komentāriem preses konferences laikā. Itālijas finanšu sektors uzrāda straujākus vērtību kāpumus pēc pozitīviem Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem. Toties papildus nozīmīgu stimulu kāpumiem radīja Mario Dragi izteiktie komentāri par iespējamo Eiropas Centrālās bankas kvantitatīvās mīkstināšanas programmas uzsākšanu jau nākamnedēļ. Ja tiks uzsākta kvantitatīvā mīkstināšanas programma, tad tas nāks par labu kompānijām un, attiecīgi, arī Eiropas fondu indeksiem.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvijā
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums