LSBA: Saeima, pieņemot būtiskus lēmums, neievēro likumdošanas labo praksi

Latvijas Spēļu biznesa asociācija norāda, ka Saeimas lēmums dot pašvaldībām tiesības noteikt, kurās teritorijās aizliegt organizēt azartspēles, ir nepārdomāts, neievēro tiesiskās paļāvības principu un likumdošanas labo praksi. Saeima rada pretrunīgu regulējumu, jo būtībā dod tiesības pašvaldībām regulēt nozari, lai gan, pirms nepilna mēneša, pieņemot valsts budžetu, faktiski atņēma pašvaldībām azartspēļu nodokļa ieņēmumus. Lai gan šāds lēmums daudziem vēlētājiem var šķist pievilcīgs, asociācija aicina ņemt vērā Valsts prezidenta pausto aicinājumu Saeimas deputātiem pieņemt tikai pārdomātus lēmumus un izstrādāt likumus visaugstākajā kvalitātē.

  • Likumprojekta anotācijā nav atbalstītās ieceres pamatojuma
  • Pretēji izvirzītajam mērķim, tiek pazemināta likumu kvalitāte
  • Nav ievērots tiesiskās paļāvības princips

Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) ir centusies iepazīties ar anotāciju priekšlikumam, kurš rosina noteikt, ka pašvaldībai ir tiesības izdot saistošos noteikumus, kuros noteikt, kurās teritorijās neatļaut organizēt azartspēles. Tomēr likumprojekta anotācijā nav atrodams skaidrojums un pamatojums šim priekšlikumam. Jānorāda, ka minētie Azartspēļu un izložu likuma grozījumi ir saistīti tikai ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa reformu, un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti lēma neatbalstīt šos priekšlikumus, jo tie neatbilst likumprojekta mērķim.

“Vakar notikušais balsojums ir populisma paraugstunda. Mēs dzīvojam demokrātiskā valstī, kur lēmumus nepieciešams pieņemt pārdomāti. Kā, pieņemot 2020. gada budžetu, norādīja Valsts prezidents Egils Levits, iedzīvotāju uzticēšanos Saeimai un likumdevēja autoritāti vairo ne tikai pieņemto likumu kvalitāte, bet arī pienācīga to apspriešana Saeimas un komisiju sēdēs. Bez anotācijas un ietekmes novērtējuma pieņemti likumi neatbilst kopējajam mērķim – radīt pēc iespējas augstākas kvalitātes likumus,” norāda asociācijas prezidents Arnis Vērzemnieks.

Asociācija norāda, ka, pieņemot šādu lēmumu, nav ievērots tiesiskās paļāvības princips. Tikai šogad sāka darboties Azartspēļu automātu kontroles un uzraudzības sistēma (AKUS), kuras izveidē un ieviešanā ir ieguldīti vairāki miljoni eiro. Savukārt nākamā gada sākumā darbību sāks pašatteikušos personu reģistrs, kura ieviešanā arī ieguldīti lieli līdzekļi gan no valsts, gan uzņēmēju puses. Ieguldītie līdzekļi un nākotnē plānotās investīcijas zaudē jebkādu jēgu, ja pašvaldības saistošajos noteikumos aizliegs azartspēļu nozari kā tādu vai noteiks neizpildāmus nosacījums. Piemēram, Rīgas pašvaldība jau ir paudusi gatavību likvidēt spēļu zāles visā tās teritorijā, līdz ar to likvidējot aptuveni 60% tirgus daļas. Arī citas pašvaldības paudušas motivācijas trūkumu azartspēļu atļaušanai to teritorijās un norādījušas, ka plāno tās aizliegt pavisam.

 

Latvijas Spēļu biznesa asociācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli