AS "mogo" un tās meitas sabiedrības 2018. gadu noslēdza ar 46% apgrozījuma pieaugumu

2018. gadā AS "mogo" un tās meitas sabiedrību apgrozījums sasniedza teju 19 miljonus eiro, kas ir 46% pieaugums, salīdzinot ar 2017. gadu. Pateicoties aizvien pieaugošajai klientu interesei par iespējām saņemt aizdevumu lietota auto iegādei, 2018. gads noslēdzās ar līzinga un nodrošināto aizdevumu portfeļa bruto vērtības pieaugumu par 22%, sasniedzot gandrīz 40 miljonus eiro. Peļņa pēc nodokļiem bija 2,8 miljoni eiro.

AS “mogo” vadītājs Krišjānis Znotiņš uzņēmuma izaugsmi skaidro ar mērķtiecīgu ieguldījumu produktu attīstībā, kā arī lietoto auto tirgus aktivitāti. Lietoto vieglo pasažieru automobiļu reģistrācija 2018. gada otrajā pusgadā pieauga par vidēji 4%. Vispopulārākie auto modeļi bijuši Volkswagen, Volvo un Audi.

“Turpināsim investēt esošo pakalpojumu IT risinājumu attīstībā, kā arī plānojam ievest jaunus finanšu produktus, lai varētu pēc iespējas labāk apmierināt klientu vajadzības. Tāpat viena no galvenajām šā gada prioritātēm ir klientu apmierinātība – jo īpaši strādājam pie tā, lai mums būtu izcili darbinieki, kuri rūpējas par individuālu pieeju katra klienta situācijai. Apzināmies, ka mēs varam palīdzēt gadījumos, kad klasiskās finanšu institūcijas atsaka aizdevumu, taču cilvēkam mašīna ir nepieciešama, lai dotos uz darbu vai nodarbotos ar mazo uzņēmējdarbību. Mēs varam nodrošināt, ka klients tiek pie auto dienas laikā,” skaidro AS “mogo” vadītājs Krišjānis Znotiņš.

AS "mogo" 2018. gada beigās nodarbināja 56 darbiniekus un nodokļos Latvijas valsts budžetā samaksājusi 2,156 miljonus eiro.

2018. gadā AS “mogo” turpināja sniegt savu ieguldījumu Latvijas sporta attīstībā, kļūstot par Latvijas sieviešu tenisa izlases, LNK Boxing boksa kluba un Basketbola kluba “TTT Rīga” komandas sponsoru. Šis gads aizsākās ar HK “Mogo” hokeja komandas uzvaru Latvijas hokeja čempionātā, savukārt maijā AS “mogo” kļuva par Latvijas vīriešu volejbola izlases ģenerālsponsoru.

Par AS “mogo”

AS “mogo” reģistrēta 2012. gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 5 miljoni eiro. Uzņēmums piedāvā klasisko finanšu līzingu, kreditēšanu pret klientam jau piederošu transportlīdzekli (atgriezeniskais līzings) un patēriņa kreditēšanu, ko ir iespējams saņemt piesakoties uzņēmuma mājaslapā, mobilajā lapā, pa telefonu, pie vairāk nekā 270 lietoto transportlīdzekļu sadarbības pārdevējiem vai klientu apkalpošanas centros lielākajās Latvijas pilsētās. Uzņēmuma pakalpojumus Latvijā jau izmanto vairāk nekā 20 tūkstoši klienti.

 

AS “mogo” ietilpst Mogo Finance S.A., un šīs grupas uzņēmumi veiksmīgi apkalpo vairāk nekā 100 tūkstošus klientu ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā, Lietuvā, Gruzijā, Armēnijā, Polijā, Bulgārijā, Rumānijā, Moldovā, Albānijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Uzbekistānā, Kazahstānā un Maķedonijā, turklāt uzņēmums plāno paplašināt savu darbību arī citās valstīs. Grupas uzņēmumu kopējais izsniegto aizdevumu apjoms uz šo brīdi sasniedz 367 miljonus eiro, un uzņēmuma kopējais neto kredītportfelis ir virs 140 miljoniem eiro. Mogo Finance S.A. pašlaik nodarbina kopumā vairāk nekā 700 darbinieku.

Mogo Finance S.A. un ar to saistīto grupas uzņēmumu obligācijas ir izvietotas Frankfurtes fondu biržas Atvērtajā tirgū. Obligāciju apmērs – 75 miljoni eiro. AS “mogo” emitējusi obligācijas 20 miljonu eiro apmērā, kas ir izvietotas Nasdaq Riga biržas Regulētajā tirgū, kā arī obligācijas 10 miljonu eiro apmērā, kas izvietotas Nasdaq Riga biržas Alternatīvajā tirgū.

Mogo Finance S.A. lielākais akcionārs pastarpināti ir Aigars Kesenfelds.

 

AS “mogo”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums