Baltic International Bank ievieš Open Banking jeb atvērtās bankas sadarbības platformas "Sandbox"

Atbilstoši Eiropas Savienības otrās Maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) prasībām Baltic International Bank piedāvā API "Sandbox" risinājumu atvērtai sadarbības platformai (Open Banking). "Sandbox" jeb "smilšukastes vide" ir droša vide, kurā trešo pušu pakalpojumu nodrošinātāji var testēt idejas un inovācijas aktīvu pārvaldīšanas un finanšu sektorā. Risinājums ir piemērots gan lieliem uzņēmumiem, gan neatkarīgiem attīstītājiem, jo īpaši visiem, kuri interesējas par jauniem digitāliem produktiem, pakalpojumiem un inovācijām.

Baltic International Bank digitālo pakalpojumu attīstības vadītājs Jānis Osis skaidro: “Atvērtā bankas sadarbības platforma jeb Open Banking ir daļa no mūsu jaunā internetbankas projekta, kas darbosies kā platforma jaunu produktu un pakalpojumu attīstībai nākotnē. Internetbanka būs pieejama šīs vasaras nogalē un piedāvās lietotājiem jaunu funkcionalitāti, drošības uzlabojumus, kā arī plašāku pakalpojumu klāstu. Daži no lielākajiem finanšu pakalpojumu uzņēmumu izaicinājumiem šobrīd ir virzība pretim modernām digitālām iespējām un atbilstošu risinājumu ieviešana.”

Baltic International Bank ne tikai iet rokrokā ar jaunākajām banku nozares tendencēm, bet pat apsteidz tās, ieviešot jaunas tehnoloģijas un digitālos risinājumus, kas ļauj palielināt piedāvāto pakalpojumu vērtību,” piebilst Osis.

Šobrīd banka piedāvā API “Sandbox” risinājumu, kura ietvaros atbilstoši Eiropas Savienības Maksājumu pakalpojumu direktīvas PSD2 2. redakcijai ir pieejamas divas lietojumprogrammu saskarnes (API). API izmanto, lai koplietotu datus vai uzsāktu darbības starp lietojumprogrammām gan organizāciju iekšienē, gan starp organizācijām. Baltic International Bank ieviestais API “Sandbox” risinājums ļauj tirgū ienākt jauniem spēlētājiem – gan maksājumu ierosināšanas pakalpojumu sniedzējiem, gan konta informācijas pakalpojumu sniedzējiem.

Par Maksājumu pakalpojumu direktīvu (PSD2)

2018. gada sākumā ES stājās spēkā otrā Maksājumu pakalpojumu direktīva, pazīstama kā PSD2 (Payment Service Directive 2). Tās nosacījumi ir atspoguļoti Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā. Šīs direktīva pavēra iespēju Open Banking attīstībai, palīdzot klientiem vēl labāk pārraudzīt savus maksājumus, konta informāciju, kā arī kopumā palielinot konkurenci finanšu tirgos.

Par Baltic International Bank

Baltic International Bank jau 25 gadus darbojās Latvijas finanšu tirgū. Baltic International Bank ir viena no bankām ar vislielāko pieredzi individuālā klientu apkalpošanā Latvijā, kas sniedz klientu individuālajām finanšu vajadzībām piemērotus augstas kvalitātes produktus un pakalpojumus, kā arī investīciju risinājumus, kas ir balstīti uz ilgtspējīgiem ESG (Environmental. Social. Governance) principiem. Banka sadarbojas ar vienu no pasaulē vadošajiem kapitāla pārvaldīšanas, vienlaikus sekmējot investoru kapitāla pieaugumu un rūpējoties par apkārtējo vidi. Baltic International Bank korporatīvās vērtības ir ekspertīze, uzticība un pārmantojamība.

 

Baltic International Bank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli