Vieslekcijā skaidros, kāpēc latviešiem jābūt egoistiskiem?


Anželika_Krastiņa public. foto
Somijas izglītības sistēma jau vairākus gadus ir visu pasaules reitingu pirmajās vietās, un daudzi atzīst, ka tā, iespējams, ir labākā visā pasaulē. Ko somi dara citādāk, nekā mēs – latvieši, un kurās jomās mēs esam tālu priekšā Somijai? "Latvieši ātri spēj pielāgoties dažādām situācijām, tikai nedaudz pietrūkst drosmes. Mums jāattīsta spēja uzdrīkstēties un lepnums par to, ko mēs darām," tā par latviešiem un somiem saka Lapzemes Universitātes mācībspēks Anželika Krastiņa, kura 30. oktobrī plkst. 18.00 Biznesa augstskolā Turība vadīs vieslekciju "Kāpēc latviešiem jābūt egoistiskiem?".

“Latvijas iedzīvotāji ir ļoti talantīgi, atvērti pasaulei un pieraduši pie multikulturālas vides. Somiem ir daudz jāmācās no latviešiem. Mēs bieži sakām, ka latvieši ir čakli, bet gribētu uzsvērt, ka mums piemīt kas vairāk. Čakls var būt izpildītājs, bet latvieši spēj paveikt vairāk. Problēmu risināšana mums jau ir asinīs,” uzsver Anželika Krastiņa, kura Somijā dzīvo vairāk nekā 15 gadus. Savā vieslekcijā viņa stāstīs ne tikai par to, kādas ir latviešu stiprās puses un priekšrocības, bet arī skaidros, kā Latvija var sasniegt Somijas izglītības līmeni.

Dažādos pētījumos un izglītības sistēmu vērtējumos bieži tiek uzsvērta Somijas izglītības kvalitāte. Arī skolēnu un studentu sasniegumi liecina, ka izglītības sistēma Somijā ir pārdomāta un orientēta uz rezultātu. Kas Somijas izglītības sistēmu padara par labāko pasaulē? Vai Latvija var atkārtot Somijas veiksmes stāstu un vai tas ir nepieciešams? Kā izglītību uztveram mēs – latvieši – un kā uz to raugās somi? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem savas lekcijas laikā atbildēs A. Krastiņa. Tāpat viņa pieskarsies sabiedrības veidošanas jautājumiem un sociālo inovāciju tēmai.

Vieslekcijas apmeklējums ir bez maksas. Aicināts ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.

Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi. Atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas. Informējam, ka vieslekcija tiks fotografēta. Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

Vieslekcija norisināsies Biznesa augstskolā Turība 30. oktobrī plkst. 18.00.

 

Biznesa augstskola Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums