Pieci iemesli, kāpēc pirkt vietējo pienu


Publicitātes foto
Guntis Gūtmanis, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes loceklis, Piena grupas vadītājs:

Ar katru gadu piena produktu patēriņš Latvijā sarūk, un tas nelabvēlīgi ietekmē visas nozares attīstību. Taču situāciju ir iespējams ievērojami uzlabot, piemēram, veikalā pērkot nevis importa, bet vietējos piena produktus. Vēlos akcentēt piecus būtiskākos iemeslus, kāpēc ir svarīgi ar savu maciņu balsot tieši par pašmāju produktiem.

Pirmais iemesls – tādā veidā tiek sildīta ne tikai piena nozares, bet valsts kopējā ekonomika, jo piena industrija strādā roku rokā ar virkni citu jomu uzņēmumiem – sākot no zemnieku saimniecībām, piena pārstrādātājiem un beidzot ar iepakojuma ražotājiem un tirgotājiem.

Otrs iemesls – jo lielāks ir vietējo produktu patēriņš, jo spēcīgāki ir vietējie piena pārstrādātāji. Gan jaunajiem, gan jau esošajiem pašmāju pārstrādes uzņēmumiem patēriņa kāpums dotu pozitīvu grūdienu, kas vainagotos arī ar piedāvājuma dažādību. Ražotāji spētu vairāk līdzekļu veltīt tam, lai to produktu klāsts būtu interesantāks, veselīgāks un vairāk atbilstu cilvēku vēlmēm.

Trešais iemesls par labu pašmāju piena produktiem noteikti ir fakts, ka tas pozitīvi ietekmētu Latvijas darba tirgu. Tā kā palielinātos pieprasījums, uzņēmumi varētu paplašināt darbību un radīt jaunas darba vietas, tostarp reģionos. Savukārt tas būtu labvēlīgs signāls tautiešiem, kuri devušies uz ārvalstīm labākas dzīves un lielākas peļņas meklējumos, nopietni apsvērt atgriešanos Latvijā.

Ceturtais iemesls – tā ir cieņas izrādīšana pret savu zemi un cilvēkiem, kas tajā strādā un vairo tās labklājību. Pērkot Latvijas produktus, cilvēks apliecina, ka viņš ir gatavs uzņemties savu daļu atbildības par savas valsts uzplaukumu.

Noslēgumā pēdējā atziņa – būtībā vietējo piena nozari ikviens no mums var atbalstīt pavisam vienkārši, nedarot neko īpašu, tikai ikdienišķi iepērkoties. Jo kurš gan cits, ja ne mēs paši, Latvijas iedzīvotāji, turēsim godā sevi un cits cita darbu. Tā ir iespēja visiem kopā palielināt vietējā piena patēriņa apmēru, ļaujot vietējiem ražotājiem kāpināt apgrozījumu, audzēt muskuļus un palielināt pārstrādātā piena apjomu.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli