Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Latvijas Republikas himnu bija paredzēts atskaņot gadu mijā, kā tas ir noticis visus iepriekšējos gadus. Tas netika izdarīts darbinieku neuzmanīgas un kļūdainas rīcības dēļ. Patlaban LTV vadība izvērtē visus šī negadījuma apstākļus un lems par tā sekām un darbinieku atbildību.

Atvainošanos par šo gadījumu Latvijas Televīzija pauda 3. janvārī, savukārt 6. janvārī šis jautājums tika izskatīts Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sēdē, kurā, izanalizējot LTV1 31. decembra Vecgada programmu un uzklausot Latvijas Televīzijas vadības skaidrojumu, tika secināts, ka Latvijas Republikas himnas neatskaņošana bija Latvijas Televīzijas attiecīgo darbinieku nolaidība un darba kārtības noteikumu pārkāpums. NEPLP uzdevusi Latvijas Televīzijas vadībai līdz 2011. gada 1. februārim sniegt rakstisku ziņojumu par veiktajām darbībām, lai novērstu šādu gadījumu atkārtošanās iespējamību nākotnē. NEPLP un Latvijas Televīzija ir uzņēmusies morālu atbildību un atvainojusies Latvijas Televīzijas skatītājiem.

Oficiāla vēstule ar situācijas skaidrojumu un atvainošanos 13. janvārī nosūtīta arī Valsts prezidenta kancelejai.

Latvijas Televīzija kā sabiedrisks medijs vienmēr ir centusies paust savu patriotisko nostāju un veicinājusi Latvijas valstiskās neatkarības patiesu nostiprināšanos, veidojot īpašas valsts svētku un atceres dienu programmas, organizējot akciju "Top Latvijas Likteņdārzs!" un nacionālās intereses definējot kā Latvijas Televīzijas 1.kanāla satura prioritāti programmā kopumā. Katru savu pārraides dienu gan LTV7, gan LTV1 sāk ar Latvijas Republikas himnas atskaņošanu.

VSIA "Latvijas Televīzija" vēlreiz atvainojas par 2010. gada nogalē nepārraidīto Latvijas Republikas himnu, kam pēc tradīcijas bija jāseko Latvijas Valsts prezidenta uzrunai un jāievada Jaunais, 2011. gads.

LTV
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums