54% strādājošo Latvijā ārkārtējās situācijas laikā ir personīgi saskārušies ar dažādiem taupības pasākumiem


Foto:Pixabay
Šogad, 20. maijā Latvijā jau otro reizi plašāk tiks atzīmēta Starptautiskā personāla vadības diena (International HR Day). Par godu šim nozīmīgajam notikumam šī gada aprīlī vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Kantar veica pētījumu, kura ietvaros noskaidroja, kādas ir aktualitātes personāla vadības jomā Latvijā. Tā ietvaros tika noskaidrots, vai un kādus ar cilvēkresursu vadību saistītus taupības pasākumus realizējuši uzņēmumi Latvijā, kā arī – kāda ir Latvijas strādājošo atvērtība / gatavība taupīt savās darba vietās.

Kantar pētījums atklāj, ka ~1/2 (54%) visu strādājošo Latvijā personīgi pēdējā laikā ir saskārušies ar taupības pasākumiem savā darba vietā. Raksturīgi, ka būtiski biežāk taupības pasākumi ir skāruši tieši vadītājus jeb darbiniekus, kuru pakļautībā strādā citi. Tas sasaucas arī ar līdz šim publiskajā telpā izskanējušo informāciju par to, ka uzņēmumu vadītāji un vadības komandas Latvijā un arī pasaulē šajā ārkārtējā situācijā lielā mērā “ir uzņēmušas pirmo izmaksu samazinājumu sitienu uz sevi”.

Aplūkojot visus strādājošos, redzams, ka bez tā, ka, saskaņā ar valstī noteiktajiem ceļošanas un pulcēšanās ierobežojumiem, tikuši atcelti komandējumi, ierobežotas arī darbinieku apmācības, salīdzinoši bieži strādājošie Latvijā norāda, ka viņi šajā laikā saņēmuši darba devēja pamudinājumu doties apmaksātā ikgadējā atvaļinājumā (minējuši 16% visu strādājošo). 15% saskārušies ar darba slodzes samazinājumu vai strādā saīsinātu darba laiku. ~1/10 (12%) visu strādājošo norāda, ka darba devējs taupības nolūkos ārkārtējā situācijā samazinājis, atcēlis piemaksas vai bonusus.

Vairāk par ziņu varat atrast šeit.

 

Sanda Apsīte
Mārketinga vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums