Noslēgušās pirmās Baltijas valstu un Kanādas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas


foto;Ārlietu ministrija
2020. gada 3. martā Otavā notika pirmās Baltijas valstu un Kanādas Ārlietu ministriju politisko direktoru konsultācijas. Latvijas delegāciju vadīja valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks.

Konsultāciju laikā tika pārrunātas Baltijas valstu un Kanādas sadarbības aktualitātes. Politiskie direktori apmainījās viedokļiem par starptautiskās drošības un reģionālās attīstības jautājumiem, kā arī par sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Sarunu partneri pauda gandarījumu par attiecību draudzīgo raksturu un atzina, ka valstis vieno kopīga izpratne par vērtībām. Īpaši tika uzsvērta Kanādas loma Baltijas reģiona drošības stiprināšanā. J. Mažeiks pateicās Kanādai par Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas vadību, kā arī uzsvēra nepieciešamību kopīgi atbalstīt Ukrainu.

Baltijas valstu Ārlietu ministriju politiskie direktori piedalījās arī Makdonalda-Lorjē institūta (Macdonald-Lauriel Institute) organizētajā apaļā galda diskusijā “Kanāda un Baltija: kopīga drošība un labklājība” (Canada and the Baltics: Laying groundwork for shared security and prosperity).

Latvijai un Kanādai ir intensīvs politiskais dialogs, kā arī augsta līmeņa vizīšu apmaiņa. Kanāda ir ietvarvalsts NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā, Latvijā atrodas ap 600 Kanādas karavīru.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums