Ārlietu ministrs: Eiropas Savienībai skaidri jādemonstrē atbalsts Ukrainas tautai


foto;Ārlietu ministrija
6. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē, kuras laikā diskutēja par aktuālo situāciju Ukrainā, tostarp Ukrainas veikto reformu gaitu un ES sniegto atbalstu.

"Minskas vienošanās izpilde ir priekšnoteikums, lai tiktu saglabāta Ukrainas teritoriāla nedalāmība un izbeigta karadarbība Ukrainas austrumos. Eiropas Savienībai jāsaglabā sankciju politika līdz Minskas vienošanās pilnai izpildei. Atbalsts Ukrainai ir lakmusa tests Eiropas Savienības ārpolitikas efektivitātei, tādēļ ir būtiski šo jautājumu pārrunāt arī gaidāmajās augsta līmeņa sanāksmēs starp Eiropas Savienību un ASV,” uzsvēra E. Rinkēvičs. Ministrs arī aicināja Normandijas formāta valstis darīt visu, lai pārtrauktu asinsizliešanu un normalizētu situāciju Avdijivkā.

E. Rinkēvičs atgādināja, ka šogad martā būs jau trešā Krimas prettiesiskās aneksijas gadadiena, tādēļ Eiropas Savienībai ir atkārtoti jāpauž stingrs atbalsts Ukrainas suverenitātei un teritoriālai integritātei.

Ministrs izteica arī pārliecību, ka Ukrainai ir jāturpina aizsāktās reformas, un sagaidām, ka arī ES šajā ziņā turpinās sniegt atbalstu. “Reformām Ukrainā ir jābūt saistītām, primāri, ar valsti un tās iedzīvotājiem. Ukrainas tautai ir skaidri jādemonstrē Eiropas Savienības atbalsts un ieguvumi, ko tai sniedz ciešāks dialogs ar ES, tādēļ bezvīzu režīma piešķiršana ir viens no šādiem uzskatāmiem pienesumiem,” pauda ministrs.

E. Rinkēvičs aicināja pabeigt Asociācijas līguma ratifikācijas procesu ar Ukrainu.

Ministrs vērsa uzmanību, ka viens no būtiskiem ES atbalsta elementiem Ukrainai ir noturības (resilience) veicināšana, tostarp ar ES Padomdevēju misijas (EUAM) darbu. “Mēs novērtējam East StratCom Task Force nozīmi. Pašreizējā situācijas saasināšanās Ukrainas austrumos apliecina, ka aizsāktā politika iepretim Krievijai ir jāturpina,” pauda ministrs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana