Vēstnieks Māris Klišāns iesniedz akreditācijas vēstules Grieķijas prezidentam Prokopijam Pavlopulam


foto;Ārlietu ministrija
24. janvārī Atēnās Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Grieķijas Republikā Māris Klišāns iesniedza akreditācijas vēstules Grieķijas prezidentam Prokopijam Pavlopulam (Prokopios Pavlopoulos).

Sarunā Grieķijas prezidents P. Pavlopulos atzinīgi novērtēja Latvijas un Grieķijas divpusējās attiecības, kā arī sadarbību ES un drošības politikas jautājumos. M. Klišāns pauda apņēmību aktīvi strādāt, lai Latvijas un Grieķijas starpvalstu dialogs kļūtu vēl intensīvāks, īpaši attīstot potenciālu ekonomikā, tirdzniecībā un tūrismā.

Runājot par Grieķijas iekšpolitiku, prezidents informēja par valstī ieilgušo ekonomisko krīzi un paveikto, lai iespējami ātri no tās atgūtos. Tāpat viņš iepazīstināja ar aktuālo situāciju Grieķijā migrācijas jomā un lūdza Latvijas atbalstu tās risināšanā. M. Klišāns atbildes runā pauda izpratni par ekonomiskās krīzes ietekmi uz praktiski visām jomām, apliecinot, ka Latvija ir pieredzējusi līdzīgu situāciju un spējusi to pārvarēt. Vēstnieks M. Klišāns pastāstīja, ka Latvija atbilstoši saistībām ir pārvietojusi gandrīz 200 bēgļus no Grieķijas.

Prezidents P. Pavlopulos pauda Grieķijas ieinteresētību Kipras apvienošanas jautājuma risinājumā un sniedza īsu ieskatu par nesen notikušo sarunu raundu Ženēvā.

Akreditācijas ceremonijas noslēgumā vēstnieks nodeva Latvijas Valsts prezidenta R. Vējoņa ielūgumu Grieķijas prezidentam P. Pavlopulam apmeklēt Latviju. Augstā viesa vizīte būtu īpaši nozīmīga Latvijas 100.  gadadienas svinību laikā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi