Latvija un Vācija iestājas par spēcīgu Eiropas Savienību un stiprām transatlantiskajām attiecībām


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 22. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Vācijas federālo ārlietu ministru Heiko Māsu (Heiko Maas).

Ārlietu ministrs pauda pateicību par Vācijas iesaisti Baltijas valstu drošības stiprināšanā. “Vācija ir tuvs Latvijas stratēģiskais partneris gan divpusēji, gan ES, NATO un citos starptautiskās sadarbības formātos. Esam pateicīgi par Vācijas iesaisti Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Īpaši pateicamies par Vācijas ieguldījumu Latvijas mediju telpas stiprināšanā, sniedzot atbalstu Baltijas Mediju izcilības centram,” atzīmēja E. Rinkēvičs. Ministrs arī aicināja veicināt ES un NATO ciešāku sadarbību cīņā pret dezinformāciju.

Sarunā E. Rinkēvičs uzsvēra reģionālo sadarbības formātu nozīmi abām valstīm aktuālu jautājumu risināšanai. “Latviju un Vāciju vieno ne tikai vēsture un dalība ES un NATO, bet Baltijas jūra. Latvija šogad ir prezidējošā valsts Baltijas jūras valstu padomē, īpašu uzmanību pievēršot vides aizsardzībai un piesārņojuma mazināšanai Baltijas jūrā. Ceram uz Vācijas augsta līmeņa iesaisti šo svarīgo jautājumu risināšanā,” uzsvēra ārlietu ministrs.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī citi divpusējās, reģionālās un starptautiskās sadarbības jautājumi, kā arī apspriests breksits un transatlantiskās attiecības.

Ārlietu ministru tikšanās notika Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa valsts vizītes laikā Vācijas Federatīvajā Republikā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums