Tukuma un Dobeles policisti atsavināja nelegālās cigaretes un alkoholu 19.03.2019


foto;Valsts policija
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma un Dobeles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki, pastiprināti strādājot nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, administratīvās lietvedības ietvaros, atsavināja nelegālās cigaretes un alkoholu.

Šā gada 7.martā, Tukuma novadā, Pūres pagastā, Pūrē, administratīvās lietvedības ietvaros, 1968.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā, policisti atsavināja 4800 nelegāli uzglabātas cigaretes ar dažādiem nosaukumiem – „Premjer”, „NZ 10”, „NZ Gold”, „Fest”, „Marlboro” un „Corsair”, ar Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 169.3 pants paredz, ka par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām – no septiņdesmit līdz septiņtūkstoš simt euro, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Savukārt, tajā pašā dienā Auces novadā, Bēnes pagastā, administratīvās lietvedības ietvaros, 1971.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā, policisti atsavināja nelikumīgi uzglabātas vairākas tilpnes, kurās bija šķidrums ar alkoholam raksturīgu smaku. Kopumā policisti atsavināja 120 litrus brāgas un 18,5 litrus kandžas. Izņemtais šķidrums nosūtīts uz ekspertīzi.

Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 170.2 pants paredz, ka par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīssimt piecdesmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot alkoholiskos dzērienus un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez transportlīdzekļu konfiskācijas, bet juridiskajām personām – no tūkstoš četrsimt līdz četrpadsmit tūkstoš euro, konfiscējot alkoholiskos dzērienus un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez transportlīdzekļu konfiskācijas.

Policija turpina pastiprināti strādāt nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā un lūdz iedzīvotājus ziņot, ja ir informācija par nelegālo akcizēto preču tirdzniecību vai uzglabāšanu, zvanot pa tālruni 110. Nelegālo akcizēto preču tirdzniecības vietas var ātri un ērti atzīmēt arī Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/

.#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

 

 

 

Valsts policija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli